Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

kalkışta zorlanma ?

tolgabes64

Kayıtlı Üye
golf V'm artık eskisi gibi kalkamıyor:S 1.viteste debriajdan çekerken ayağımı öyle sabit kalyor ileriye gitme yok sonradan gitmeye başlıyor(özellikle hafif yukarı rampada) geri geri gaz vermeden debriaj ile düz yolda rahat bi şekilde gidebiliyor ama dediğim gibi 1 e takıpda gaz ile debriaj yaptığımda öyle kalıyor sonradan gitmeye başlıyor. baskı balata damı sorun var. yokuşta kalkarken kavrama yapamıyorum direk stop ediyor yada yukarı yokuş kalkarken neredeyse 4-5000 devirlere kadar çıkarttıktan sonra biraz debriajdan çekip elfrenini indiriyorum yoksa anında stop ediyor. baskı balatayı nasıl kontrol edebiliriz? birde debriaj pedalında bi boşluk var. pedalın üstüne koyduğumda ayağımı önce bi boşluk ondan sonra normal bi sertlikte gidiyor ibizadada tam tersi frende bi boşluk var ama bu kavrama olayı sıkıntı. onun dışında yüksek devirlerde kullanmak istediğimde misal devirli olarak 4500 5000 de attırcağım zaman 1.vites 5000 devir ama 2.vitese geçtiğimde gaza bsıpda 2.vitesin o hızda olması gereken devire getirmek istediğimde (motor freni yapmaması için) debriaja bastığım andan itibaren yaklşaşık debriaja basmak ve vitesi değiştirmek 1saniye ama debirajı bırakmaya geldiğinde devir 600 devir/rölanti) ye geliyor ve gaza bassam bile 2-3 saniye sonra gaz vermeye başlıyor dolayısı ile 5-6 saniyedne önce bi üst vitese geçemiyorum yada 1-2 sn içinde tüm herşeyi yapmak istedieğimde küt diye debriaj vuruyor.

debriyaj belkı son donemlerını yasıyordur... debrıyaj balatasını kontrol ettırmek ıcınde cok parca sokulecegı ıcın hem opara hemde vakıt kaybı olacak... debrıyajdakı bosluk bence normal ama ılk bahsettıgın debrıyaj olabılır kac bın km de arac ve aracı kac kısı kullanıyor

Baskıbalata set yenilemek gerekiyor :)
Bendede aynı sıkıntı var ve araç su anda 170 geçmiyor :) En kısa zamanda baskıbalata yeniliycm :)

aracı 3'e tak el frenini çek ve gazla..araba şahlanıp istop emesi gerekir el frenindeyken..eğer stop etmiyorsa baskı balatayı sıyırmış olabirsin..
45 binde olması önemli değil..baskı balata doğru kullanılmzsa 30 binde de biter..hele istanbul trafiğinde..durduğun zaman boşa alıp ayağını debriyajdan tamamıyla çekeceksin debriyaj pedalına sade dokunsan bile zarar..

3 takıp gaza bascazda debriajı küt diyemi bırakcaz ? yoksa debriaja basılı tutup mu gaz vercez :D

debriyaja da basacaksın 1 ile naısl kalkıyorsan el freni çekik bir vaziyette kalkmaya çalış

peki bu boşluk neden oluşur? arabayı bi bayandan 25000 km de aldık(golf v) daha önce noldu bilmiyorum. hiçbi arabada rastlamadığm bi boşluk var.yada ben bilmiyorum. eryadaki tüm arabalarda baktımda hiç o boşluk yoktu. video

http://youtu.be/y085DbW1_nI

ş
imdi öğrendim 20 000 km de tüm debriaj değişmiş.975 TL lik servis faturası buldum. 30000 dede tüm fren balataları değişti. vites geçişleride çok zor arabada. geri vitesi için 3-4 defadan sonra takabiliyorum. ve gaza basmadığın zaman saçma sapan bi silkelenme gibi bişeyler oluyor

peki bu boşluk neden oluşur? arabayı bi bayandan 25000 km de aldık(golf v) daha önce noldu bilmiyorum. hiçbi arabada rastlamadığm bi boşluk var.yada ben bilmiyorum. eryadaki tüm arabalarda baktımda hiç o boşluk yoktu. video

http://youtu.be/y085DbW1_nI

ş
imdi öğrendim 20 000 km de tüm debriaj değişmiş.975 TL lik servis faturası buldum. 30000 dede tüm fren balataları değişti. vites geçişleride çok zor arabada. geri vitesi için 3-4 defadan sonra takabiliyorum. ve gaza basmadığın zaman saçma sapan bi silkelenme gibi bişeyler oluyor

baskı balata erken değişmiş anladığım şu volanında iyi durumda değil volanda kaçırıyor olabilir baskı balata volan sökülüp bakılmalı...

Geri
Üst Alt