Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

kalkışta zorlanma ?

Bayandan vitesli araç almamak lazım, arabayı temiz kullanıyorlar ama debriyaj, balata v.b. mahvediyorlar.

peki bu boşluk neden oluşur? arabayı bi bayandan 25000 km de aldık(golf v) daha önce noldu bilmiyorum. hiçbi arabada rastlamadığm bi boşluk var.yada ben bilmiyorum. eryadaki tüm arabalarda baktımda hiç o boşluk yoktu. video

http://youtu.be/y085DbW1_nI

ş
imdi öğrendim 20 000 km de tüm debriaj değişmiş.975 TL lik servis faturası buldum. 30000 dede tüm fren balataları değişti. vites geçişleride çok zor arabada. geri vitesi için 3-4 defadan sonra takabiliyorum. ve gaza basmadığın zaman saçma sapan bi silkelenme gibi bişeyler oluyor
valla iyimiş 20binde debriyajmı yenir,30binde ise balatalar.. maşallah:) o değil su anda da 25bin yapmış üstüne ve yine debriyaj bitmek üzere anlttıklarına göre:)

evt araç servislik olmuş gibi duruyor değişim sırasında eksik yapılan birşeyler var....işçilikte sorun serhatın dediği gib volanda vs sinde..
boşluk bir birine basmıyordur ..

az önce 3.vitese taktım el frenini çektim gazı 2000 devire sabitledim yavaşca debriajdan ayağımı çekerken önce biraz titredi devir 1700 e indi ama öle sabit tutunca tekrardan önce 2100 devirlere çıktı 1900 - 2100 arsı gidip geldi. debriajı tam bırakmadım ozaman illaki stop edecektir ama sabit kaldığımda araba hiç bi ileri gitme çabası olmadı sadece titredi ve devir düştü arttı

Geri
Üst Alt