Kaleci kurtardikca hakem penalti verdi.. | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Kaleci kurtardikca hakem penalti verdi..

Murat34

Kayıtlı Üye
Hakemın kararları doğru mu peki ? ben pek anlamam...

mrtsnr

Kayıtlı Üye
Penaltının iptal edilmesinin 2 nedeni vardır Murat, biri ceza alanında penaltı atacak oyuncu dışında başka oyuncu olması. Diğeri kaleci çizginin üzerinde durmazsa.

3 penaltıda da kaleci öne çıkıyor ki artık 1-2 adım öne çıkmalara birşey demiyorlar. Sabit atlaması çok zor çünkü kalecilerin. Eğer onları bu nedenle iptal ettiyse 3.yü de saymaması gerekir.
Diğerine gelince ilk penaltıda 1 oyuncu kullanılmadan cezaalanına adım atıyor ancak bu penaltı kullanan takımın oyuncusu. Bu nedenle iptal etmesi çok saçma olmuş derim.

Bana bu aralar hakem demeyin, daha kendi içindeki düşünceleri oturtamayanlar hakem oluyor birde diğerlerine hükmetme yetkisi veriyorlar. Dün Tolga Özkalfa'yı gördükten sonra futboldan soğudum.

vdtBocanegra

Kayıtlı Üye
ilk 2 si kaleci açıldıgı için iptal oldu fakat 3.ü de iptal olmalıydı..

bu kural aslında hakikaten böyle uygulanmalı çünkü o kaleci topa dogru 1 adım attıgında açıyı fazlasıyla daraltıyor..
çoğu hakem bu harekete hassasiyet göstermiyor..

hades

Kayıtlı Üye
Ya buna ne demeli.

[video]http://video.mynet.com/eurosportturkiye/Hangisi-daha-kotu/1393399/[/video]

PATRON

Administrator
ilk 2 penaltıda karar doğru fakat 3. penaltıda diğerlerinden daha fazla ihlal var ve oda iptal edilmeliydi kesinlikle...