Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Kalİper kapagi takacak usta

İlk cıktıgı gunden beri takan kişiler mevcut bır sıkıntı yaşamadılar.Bu olay zevk meselesıdir.Yapı ıtıbarı ıle sadece on tarafı kapatan bır malzeme ve sogutmaya cok sııntı yaratacagını dusunmuyorum.Yuksek hızlarda fren sureklı fren yapacak ortam olmadıgı ıcın kullanılabılır.Dısklerın ortasında hava sogutma kanalı zaten mevcut,balatanın bır tarafını kapatmak ne kadar ısınmasına sebep olur?Yapılan bır arastırma var mı?

Bana parçacı arkadasımım uc yıl once aynı kapakları kabartmalı olanlarından verdi.taktırmamın tek sebebi çakma brembo oldugu barız bellii.Üzerine farklı bır yazı yapabılırsem kesınlıkle taktırırım.Bende ıkı kucuk boy var ve yaklasık balata boyundalar .....

Arkadaşlar bu olayın bildiğin 1.4 TDI ibizaya FR logolu amblem takmakla hiçbir farkı yok bence.Yani binlerce dolarlık brembo setini aracında kullanan adamlar bile soğumuşlardır eminim kendilerindekilerden. Bunun arabanın markası,kalitesiylede bi alakası yok,ne arabalarda gördüm bu kapaklardan takılmış şekilde,inanamazsınız. Eğer maksat jantın aralığından temiz ve güzel bir görüntü elde etmekse piaysa işi dandik spreylerle değilde , orjinal kaliper spreylerinden alıp itinalı şekilde boyandığında çok daha hoş duruyor. Olayın teknik açıdan mahsurlarını da saymıyorum bile.Aşağıdaki videoyu izlemenizi tavsiye ederim bu arada... :)

Brembo Plastic Caliper Brake Cover Installation Mustang - Don't do it - YouTube

Forumun arama motoru çalışmıyor mu ? Çalışmıyorsa Serbay mutlaka düzeltecektir. Şu forumda neden açılacak konu hakkında araştırma yapılmadan benzerleri sürekli açılıyor ? Kapağın nasıl takılacağını fotoğraflarla anlatan bir konu açtım zamanında,insanlar fikirlerini yazdılar hala bunun muhabbeti şurada dönüyor.Neden bu kdar tepkili yazıyorum ? Elim avrupalısının forumlarına da üyeyim,adamlarda her konudan bir tane var ve bir kere olsun sormak istediklerim için konu açmak zorunda kalmadım.Şu konuya dikkat edilsin bizim forumumuzdada

Ama, biz daha sosyal bir milletiz, facede bile dünya liderliğine gidiyoruz

vazgeçti :D
1. kaliper düzaynında, soğumaya yönelik tasarım vardır
2. bunun üstüne plastik kapak geçirdiğimizde kaliper, tasarım dışına çıkar soğumaz, balata soğumaz, ortamdaki hidrolik soğumaz (nispeten)
3. yap desen, arabayı hediye etsen, şahsım bünyesindeki mekanda kalipere delik açtırtmam ;)
4. 120kmh hızla dönen bir jantın içine müdahele ederken , 120 defa düşünürüm
aynen çaglar abicim fakat bir arkadaşım yaptırmış onunda fikrini almak istiyorum :)

en sonunda boyama işine karar verdim böylesi sanırım daha iyi ve risksiz

Geri
Üst Alt