Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

kağıt gibiymiş bizim arabalar...

arkadan çarpan her halukarda kat be kat fazla hasar alır bu bir sağlamlık kriteri değildir. araçların ön taraflarının beton gibi sert değil uygun enerji absorbe edecek esneklikte olması makbüldür. araçlarda amaç az hasar almak değil içeridekileri korumak olduğundana aracınız işini yapmış. inanın aracınızdaki hasarı görmek hastanede emniyet kemerinin şerit halinde göğsünüzdeki morluğu ve röntgendeki kırık kaburgaları görmekten iyidir.

büyük geçmiş olsun...

Geçmiş olsun Leon ile alakalı yorumları arkadaşlarım yapmışlar bunun üzerine ben daha bir şey eklemeyeceğim,ancak benim belirtmek istediğim nokta mondeonun bagajının sizin aracınıza kıyasla hiç hasar almamış gibi gözüksede o darbe emici tamponun arkasında kalın bir tampon Demir'i mevcut darbe alan tampon esneyip tekrar eski halini alır.Dışarıdan bakıldığında hiç darbe yokmuş gibi gözüksede aracın altına bakılsın şase başlarına kadar yamultmuş olabilir ki sizin araca bakınca mondeonun büyük bir olasılıkla iç kısmında darbesi vardır..

bizzat yaşadım 2001 sıfır bora ile atlatmadan geçerken arkadan Ford transit vurdu Ford'un ne ön paneli ne kaputu nede motoru kalmadı ben arabadan indim o şiddetle benim bagaj arka kapılara kadar girmiştir diye düşünürken birde baktım ki hiiiiç birşey yok..rapor bile tutmadım bir gün sonra akrabamın Servisi'nde Lifte kaldırdık ki şase başlarına kadar eğmiş içerden...görüntü aldatıcı gibi gözüksede sizin aracınız kağıt değil mondeo panzer değil..vuruş şekli ve açısı hızlarınız falan bu sonuclarda ciddi etken...
sizde birşey olmaması sevindirici,tekrar geçmiş olsun...

arkadan çarpan her halukarda kat be kat fazla hasar alır bu bir sağlamlık kriteri değildir. araçların ön taraflarının beton gibi sert değil uygun enerji absorbe edecek esneklikte olması makbüldür. araçlarda amaç az hasar almak değil içeridekileri korumak olduğundana aracınız işini yapmış. inanın aracınızdaki hasarı görmek hastanede emniyet kemerinin şerit halinde göğsünüzdeki morluğu ve röntgendeki kırık kaburgaları görmekten iyidir.

büyük geçmiş olsun...
+100000

söylenenler söylenmiş zati... allah beterinden saklasın.... geçmiş olsun...

Size fikir vermesi açısından iki fotoğraf koymak istedim. Yaklaşık 2 sene önce tatile giderken kırmızı ışıkta durduğumda bir bayanın arkadan aracıma çarpması sonucunda oluşan maddi hasarlı bir trafik kazası. Arkadan darbeli olan benim aracım.

fu2sy1.jpg

264nx4o.jpg

Aracınız darbeyi emmeye göre tasarlanmıştır. O yüzden direkt olarak "kağıt gibi" falan derseniz yanılmış olursunuz. Bugün yine bu karter koruma ile ilgili bir yazıya aynı cevabı verdim, tekrar yazayım. Bu metal karter koruma bu tür kazalarda ciddi derecede risktir. Bu tip kazalarda sizin aracınız da olmak üzere yeri geldiğinde motoru aşağı bırakma eğilimi göstermesi tamamen darbeyi emmeye odaklı bir tasarımdır. Aynı şekilde kaputun eğilmesi vs. Aksi halde olası bir kazada kaputun camdan içeri girmesi ya da motorun yolcu kabinine kadar girmesi kaçınılmaz olurdu. Ayrıca mondoenun çok hasar alması da gayet normal. Sizin aracınızın sivri burnu direkt olarak mondeonun çelik barına çarpmış. Benim yolladığım resimde de aynı durumu göreceksiniz. O yüzden aracınızın güvenliğinden sakın şüpheniz olmasın.

Tekrardan büyük geçmiş olsun.

Geçmiş olsun, gerçekten zor bir durum. Allah beterinden korusun

Geçmiş olsun..Araçlarımız gerçekten sağlam bundan şüphen olmasın,etki tepki meselesini bilmen lazım:)
Yıllar önce 94 model ibiza gti aracıma arkadan ford marka bir araç çarpmıştı aynı senin gibi durumda, ben araçtan inerken acaba arka taraf nasıl berbat durumda derken fordun ön taraf darmadağın olmuş, benim arka tamponda birazcık çizik ve hafif ezik vardı ..Arkadan çarpan adamın bir ağlamadığı kalmıştı :)

arkadan carpan araç her zaman daha cok hasara maruz kalır ayrıca mondeo mercedes leondan tabi ki daha sağlam araçlar.Leon bence öyle ahım şahım sağlam bir araç değil aksine narin bir araç.
Geçmiş olsun Allah beterinden saklasın

aynen arkadan çarpan daha fazla hasar alıyor. bende yakın zamanda arkadan bir jipe çarptım, frenler abs tıktık vurdu ama durmadı malesef ya lastik kötü ama hava yağışlıydı indim araçtan bibaktım öndeki araçta bir karış çatlak var benimde farı denk getirdiğimden far değiştik mecburen orta denk gelseymiş demek sizinki gibide olurmuş çok geçmiş olmuş Allah beterinden korusun.

Geri
Üst Alt