Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Kadran ışık gösterge sensörü bozuldu

Konu, 'Mk5 (2008+Günümüz)' kısmında namik tarafından paylaşıldı.

1. namik

namik SCW Üyesi

203
    136
    43
    Arkadaşlar merhabalar 2013 model 1.4 ibiza style sahibiyim. 2-3 gün önce araçla seyir halindeyken köprü altına indiğimde kadrandaki ışık giderek azaldı ve yok oldu. ilk başta dedim düzelir ama sonrasında avm otoparkına park ederken kadran ışık aydınlatması kapandı. normalde gündüz ve gece sürekli yanan kadran gösterge ışıkları, o günden sonra geceleri sadece uzunları açtığımda yanıyor.normalde sensörün karanlıkta çok fazla aydınlatması, gündüzde ise az aydınlatması lazımken sensör tam tersi çalışır durumda. gündüz kadranımı full aydınlatıyor, geceleri ise kadranıma ışığı tutunca 2-3 saniye açık kalıyor sonra kendiliğinden kapanıyor.

vag-com'a bağlattığımda sensör arızası tespit edildi. bir kaç gün önce @fimus hocamda da olan şey 4-5 saat sonrasında düzelmiş. fakat bende 2-3 gün geçmesine rağmen hala sorun devam ediyor. yapmam gereken şey nedir? sonuçta akşamları farları açıpta biniyoruz fakat araba gündüzleri tünele felan girdiğinde hafif loş bi ortam olduğunda kadran göstergesi sönüyor.
    bilen bir arkadaşımız konuyu açıklarsa sevinirim. bu arada hız göstergesinin içindeki ufacıcık yuvarlak kadran sensörüymüş, oraya ışık tutunca düzeliyor tutmayınca gene aynı..

Bunu beğendi. fimus bunu beğendi.
  2. fimus

fimus SCW Üyesi

680
    668
    93
    Benzer durum benimde basima geldi ama bi süre sonra düzeldi...omer kardeşim sorunu hala devam ediyormuş...konuyu bilen arkadaş yardımlarınızi bekliyoruz...

Bunu beğendi. namik bunu beğendi.
  3. Samet Balcik

Samet Balcik FORUMDAN UZAKLAŞTIRILDI

1.465
    1.848
    113
    İnşallah çözümü bulunur Ömer kardeşim.. Çok sinir bozucu durum ama dert etme illa ki bilenler vardır..

️ Aşk-ı Şehir Eskişehir

Bunu beğendi. namik bunu beğendi.
  4. KİREÇ

KİREÇ Moderatör

5.326
    4.531
    113
    araç garantideyse servise bir götür göster derim...

Bunu beğendi. Samet Balcik bunu beğendi.
  5. namik

namik SCW Üyesi

203
    136
    43
    illa ki vardır, belkide çoğu kişinin başına geldi ama fark etmedi..

arkadaşlar garantisi bitti aracın gecen aylarda malesef aracı garantiye de götüremiyorum

Bunu beğendi. Samet Balcik bunu beğendi.
  6. Samet Balcik

Samet Balcik FORUMDAN UZAKLAŞTIRILDI

1.465
    1.848
    113
    Vay arkadaş garanti bitmeden bozul dimi.. Bu kadar şanssızlık olmaz ama ya

️ Aşk-ı Şehir Eskişehir

7. ssukruss2

ssukruss2 SCW Üyesi

6
    6
    3
    Ben de 2014 var, arkadaşlarımda 2014 2 adet, 2015 1 adet var, onlarda da aynı, güneşte kaftan ışığı tam yanıyor, karanlıkta sönüyor... Bence karanlıkta ışığın yakılması gerektiğini belirtmek için sönüyor.
    [doublepost=1445627976,1445627687][/doublepost]Ben de ve 3 arkadaşımın 2014-2015 ibiza'larında aynı olay var. Karanlıkta sönüyor, Güneş'te yanıyor. Arıza olduğunu düşünmüyorum. Karanlıkta ışığı yak komutu veriyor olabilir.

Sayfayı Paylaş