Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Kadran ışık gösterge sensörü bozuldu

namik

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhabalar 2013 model 1.4 ibiza style sahibiyim. 2-3 gün önce araçla seyir halindeyken köprü altına indiğimde kadrandaki ışık giderek azaldı ve yok oldu. ilk başta dedim düzelir ama sonrasında avm otoparkına park ederken kadran ışık aydınlatması kapandı. normalde gündüz ve gece sürekli yanan kadran gösterge ışıkları, o günden sonra geceleri sadece uzunları açtığımda yanıyor.normalde sensörün karanlıkta çok fazla aydınlatması, gündüzde ise az aydınlatması lazımken sensör tam tersi çalışır durumda. gündüz kadranımı full aydınlatıyor, geceleri ise kadranıma ışığı tutunca 2-3 saniye açık kalıyor sonra kendiliğinden kapanıyor.

vag-com'a bağlattığımda sensör arızası tespit edildi. bir kaç gün önce @fimus hocamda da olan şey 4-5 saat sonrasında düzelmiş. fakat bende 2-3 gün geçmesine rağmen hala sorun devam ediyor. yapmam gereken şey nedir? sonuçta akşamları farları açıpta biniyoruz fakat araba gündüzleri tünele felan girdiğinde hafif loş bi ortam olduğunda kadran göstergesi sönüyor.
bilen bir arkadaşımız konuyu açıklarsa sevinirim. bu arada hız göstergesinin içindeki ufacıcık yuvarlak kadran sensörüymüş, oraya ışık tutunca düzeliyor tutmayınca gene aynı..

Benzer durum benimde basima geldi ama bi süre sonra düzeldi...omer kardeşim sorunu hala devam ediyormuş...konuyu bilen arkadaş yardımlarınızi bekliyoruz...

İnşallah çözümü bulunur Ömer kardeşim.. Çok sinir bozucu durum ama dert etme illa ki bilenler vardır..

️ Aşk-ı Şehir Eskişehir

İnşallah çözümü bulunur Ömer kardeşim.. Çok sinir bozucu durum ama dert etme illa ki bilenler vardır..

️ Aşk-ı Şehir Eskişehir
illa ki vardır, belkide çoğu kişinin başına geldi ama fark etmedi..

arkadaşlar garantisi bitti aracın gecen aylarda malesef aracı garantiye de götüremiyorum

illa ki vardır, belkide çoğu kişinin başına geldi ama fark etmedi..

arkadaşlar garantisi bitti aracın gecen aylarda malesef aracı garantiye de götüremiyorum
Vay arkadaş garanti bitmeden bozul dimi.. Bu kadar şanssızlık olmaz ama ya

️ Aşk-ı Şehir Eskişehir

Ben de 2014 var, arkadaşlarımda 2014 2 adet, 2015 1 adet var, onlarda da aynı, güneşte kaftan ışığı tam yanıyor, karanlıkta sönüyor... Bence karanlıkta ışığın yakılması gerektiğini belirtmek için sönüyor.
[doublepost=1445627976,1445627687][/doublepost]Ben de ve 3 arkadaşımın 2014-2015 ibiza'larında aynı olay var. Karanlıkta sönüyor, Güneş'te yanıyor. Arıza olduğunu düşünmüyorum. Karanlıkta ışığı yak komutu veriyor olabilir.

Geri
Üst Alt