Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Kabine Soğuk Hava Geliyor.

LKTN

Kayıtlı Üye
Merhaba. Aracı ilk aldığımda havalar sıcak olduğu için bazı şeyleri yeni tecrübe ediyorum. Özellikle bu soğuk havalarda aracın sürücü sol bacak kısmına doğru bir yerlerden ciddi anlamda soğuk hava geliyor. Özellikle sağa ve ya sola dönerken resmen aracın içerisinde soğuk hava hissediliyor. Buna bağlı hava dengesizliğinden de camlarda buğulanma oluyor. Bir de kalorifer ayarını sadece ayağa verecek şekilde ayarlasam bile en sol kapı kısmındaki ızgaradan vermeye devam ediyor. Diğer ızgaralardan gelmiyor. Bunlar bir sorun mu acaba ?

Merhabalar, soguk havalarda klimanin sicaklik derecesini artirin. Yani klima kapaliyken ve arac hareket halindeyken. Klimanin derecesi neyse ona gore havayi veriyor. Sicaksa sicak soguksa soguk.
Virajlarda tum ibizalarda saga veya sola dondugunuzde soguk hava gelir. Bunun sebebi forumda yaziyordu. Simdi hatirlamiyorum. Ayak bolumune gelince buyuk ihtimal alttanda veriyordur. Diger taraftan vermezi normalmi bilemedim. Aksam benim aracta test edip, geri donus yaparim

• Beğen
Reaksiyonlar: LKTN
Merhabalar, soguk havalarda klimanin sicaklik derecesini artirin. Yani klima kapaliyken ve arac hareket halindeyken. Klimanin derecesi neyse ona gore havayi veriyor. Sicaksa sicak soguksa soguk.
Virajlarda tum ibizalarda saga veya sola dondugunuzde soguk hava gelir. Bunun sebebi forumda yaziyordu. Simdi hatirlamiyorum. Ayak bolumune gelince buyuk ihtimal alttanda veriyordur. Diger taraftan vermezi normalmi bilemedim. Aksam benim aracta test edip, geri donus yaparim
Test ettim. Sadace ayaklara verince, benim de sol kapinin ordan sicak hava geliyor. Ustteki havalandirma kapaklarini kapattiginiz takdirde, sanki ayak bolumunden gelen havanin randimani artiyor gibi.

• Beğen
Reaksiyonlar: LKTN
Test ettim. Sadace ayaklara verince, benim de sol kapinin ordan sicak hava geliyor. Ustteki havalandirma kapaklarini kapattiginiz takdirde, sanki ayak bolumunden gelen havanin randimani artiyor gibi.

Demek ki sürücü tarafının ızgarasına ulaşılabilir diye o kısmı manuel olarak bıraktılar. Diğer bölümler havayı alt taraftan verdiğimizde otomatik kapanıyor. Ben de dedim acaba o tarafta bir sıkıntı mı var diye.

Geri
Üst Alt