Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

kağıthane tünelde ceza yedim

emrah.style

Kayıtlı Üye
bi gün içinde 5 dk arayla 2 kez eds ye girmek nasıl bişey bilirmisiniz:D ben bilirim..

herzamanki halimdi ama neden bu defa böyle oldu bilmiyorum..
2,5 hafta önce pazar günü tatil dönüşü ayağımın tozuyla bi boğaz turu yapim dedim demez olaydım:D
anahtarı kaptığım gibi en kestirme yoldan kağıthanedeki piyalepaşa tüneli hemen ardından dolmabahçe tünellerini ortalama bi hızla geçerek beşiktaş sahile ulaştım.
neyse o an farkında değilim bi gariplik olduğunun çünkü herzamanki halim ve o tünellrde hep o hızlarda giderdim.
ıımmm..hava güzel boğaz güzel leon güzel ve ben güzelim:D

derken...
2 hafta sonra..
ben işteyim, evin kapısı çalıyor. bir postacı, elinde 2 ayrı ceza tutanağı, babama "senin çocuk ne yapmış böyle abi...!" cümleleri..
babam içeri girer, ceza tutanaklarını inceledikten sonra olayı daha iyi idrak eder. işten geldiğimde can sıkıcı haberi bana verir ve tutanakları tutuşturur elime.
canın sağolsun der ama ben kafama taktım bi kere..

ilk tünelde 90 ortalama ile, ikinci tünelde de 120 ortalama ile gitmişim.. aslında göze sokarcasına devasa ışıklı tabelalarda "70"..."70" diye yazıyor ama dinlemedim işte.
derdim var evlat acısı gibi:)
cezalardan her biri 290'ar lira, 2 tünel = 2 ceza = 580 lira.. kısa sürede ödenirse sanırım %25 indirime tabi tutuluyomuş.
çıkıcağı varmış demeli.. yada devlet bütçesindeki cari açığın da bi parmağı varmı bilinmez:)

aman dikkat, yeni sıkı uygulamalarla beraber ışık,hız,kemer vs. bunların affı yokmuş aklımızda bulunsun

Geçmiş olsun büyük sözü dinlememişsin 70 yazıyormuş zaten....
sen güzel boğaz güzel leon güzel eee cezada güzel miktarı beğendim :D

haberlerde de çıktı forumda da verilmişti tünellerde af yok diye geçmiş olsun

Kotu olmus ama ben genelde atakoydede 70 yaziyor max 80 gidiyorum ama ceza yrmedik daha

2 ceza nerdeyse bi asgari ücret..:D Dikkat etmek gerek,malum cezalar ortada...

emrah benden sana bı tavsıye !!! odeme !! devlet belırlı zamanlarda trafık cezalarına af getırıyor yada ceza kayıtlara gırmıyor vs vs yırttıgından yırtarsın muayene zamanı gelene kadar varsa o zaman odersn

Geri
Üst Alt