K&N den gelen yanıtlar | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için ANDROİD ve İOS mobil uygulamamız yayına başlamıştır. BURAYA tıklayarak uygulamaya gözatabilirsiniz.

K&N den gelen yanıtlar

Konu, 'Teknik Destek' kısmında swotr tarafından paylaşıldı.

 1. swotr

  swotr Misafir

  Arkadaşlar, K&N ürün geliştirme yöneticisi tarafından, merak ettiğim(iz) bazı konulara sormuş olduğum sorulara verdiği yanıtları çevirerek ve forumlarda paylaşma iznini alarak aktardım. Orjinal yanıtları toparladım altta yeralmakta. Kendim 2014 kutu içi filtre taktırdım geçen hafta. Tabii ki kimse benim filtrem zararlı demez ama, yağlı filtrenin zarar vermesi konusunda, kendi sitelerinde -incelerseniz linki (http://www.knfilters.com/MAF/massair.htm) - çok detaylı test ve raporlar var, yani kendilerinden çok eminler bu konuda..

  1) Daha iyi ses verdiği için, kapak açık kullanılmasının, filtrenin sıcak havayı emmesine neden olmasından dolayı performansı etkiler mi ?
  E-2014 orjinal filtre kutusunda kapalı şekilde kullanılmak için tasarlanmıştır. Kapak açık olarakta kullanılabilir, filtremiz motoru, açıkken ve kapalıyken de korur.

  Kapaksız kullanıldığında, çok az miktarda sıcak havada motora girer. Fakat, yüksek hava akışı olacaktır ve bu performansı iyileştirir. Bütün kitlerimiz dyno da test eidlmiştir, dolasıyıla kapaklı, kapaksız ve sıcak etkisini biliyoruz.

  EK:
  (Konuyla ilgili merkezden gelen diğer yanıtta (23.mesaj) "kutunun kapağı açık kullanmanızı önermeyiz, çünkü kapak sürüş sırasında filtreyi yerinde tutuyor" denmiş bu durumda kapaksız yerinden oynama durumu var mı ki ?? en iyisi kapalı tutmak sanırım)

  2) Yağlı tip filtre olduğundan uzun vadede TSI motorlarda MAP/MAS sensörlerine zararı olur mu ?
  MAS ya da MAP sensörü asla filtremiz tarafından zarara uğramaz. İnternette K&N nin MAS sensörüne zarar verdiğine dair garip hikayeler var, fakat bunlar doğru değil. Bu hikayeler, garanti altında MAS ı değiştirmek istemeyen servisler tarafından ortaya atılıyor. Böylelikle, garantiden değiştirmek yerine parçayı
  müşteriye (300€) ödetiyorlar.

  Artık araç üreticileri, MAS sensörü problemlerinin K&N le bir ilgisi olmadığını , bu filtrenin olmadığı araçlarda da ortaya çıktığını kabul etmekteler. K&N nin MAS, MAP sensörüne zarar vermediğini ispatlayan testlerimizi içeren oldukça bilgilendirici bir web sitemiz var: [U]http://www.knfilters.com/MAF/massair.htm[/U]

  3) 2014 le 57S-9500 le performans karşılaştırılması nasıl ?
  57S-9500 hem açık hem kapalı kullanmak içinde tasarlanmıtşır. Filtre ve adaptörünün tasarımı normal hava filtresinden daha iyi performans verir, dolasıyıla 57s-9500 performansı, orjinal filtre kutusundaki E-2014 ten daha iyidir. Ölçtüğümüz en yüksek kazanç 19bhp , fakat bu 2.0FSI 150hp leydi.

  Seçim kişiye bağlı, biraz fazla ödeyerek daha fazla performans için 57s, biraz daha ödeyerek az daha performans için 2014 seçilebilir. Ses açısından bakarsak, filtrelemiz bu amaçla üretilmese de, güzel bir yan etki bu. 57s açık hava filtresiyle daha iyi ses verir.

  ------------------

  from Patrick Jacobs PatrickJ@knfilters.com
  to Ender********
  date Mon, May 30, 2011 at 11:53 AM
  subject RE: About KN 2014


  Hello ender. Thanks for your interest in our products.

  1) The E-2014 has been designed to fit the original air filter housing, which is designed to be used in a closed setup. It is possible to drive with the lid of with our filter because our filter will protect the engine with and without the lid.

  When driving without the lid you will get slightly more warm air inside the engine, BUT there will be a higher air flow and that will improve the performance. All our kits have been dyno tested so we know what the affect is with and without the lid and the temperature.

  2) The MAS or MAP sensor will never be damaged by our filter. There have been some strange stories on the internet about a K&N filter damaging a MAS , but that’s not true. These stories have been send into the world by the dealers which didn’t want to replace the MAS under warranty. This way the customer paid €300,- to them instead of them replacing them under warranty.

  Now a few years later the car manufacturers admit that the problems of the MAS don’t have anything to do with K&N and that the problems also accured with cars which didn’t use the K&N filters. we have a quite informing website where you can find more information regarding our tests which we did to prove that the K&N doesn’t harm the MAS, MAP sensor. http://www.knfilters.com/MAF/massair.htm

  3) 3 question. The 57s-9500 has been designed to be used in both setups, open and closed. The design of the adaptor and the filter will give a better performance than the normal air filter so the performance with the 57s-9500 will always be better than an original air filter housing with a E-2014.

  The highest power gain we measured with the 57s-9500 was 19bhp but that was with the 2.0FSI 150bhp.

  The comparison between the E-2014 with an open lid and the 57S with an open lid is the flow. Because the 57s intake is much smoother it will gain more horse power than the original air filter housing with the E-2014. The 57s will give the best performance gain, but it’s also a bit more expensive then the E-2014.

  It is something which the individual person needs to decide, do they want to spend a bit more money on the 57s and have a better performance improvement, or spend a bit less on the E-2014 and improve the performance by a bit.

  Looking at the sound perspective (this is not why we make the kits, but it’s a nice side affect) the 57s with the open air filter will give a better sound.

  Hope this will give you the answers which you and the Club friends are looking for.

  Kind regards,

  Patrick Jacobs
  Product Development Engineer
  SRM (Europe BV)
  a subsidiary of K&N Engineering, Inc. USA
  Verdunplein 6
  5627SZ Eindhoven
  The Netherlands
  Tel: +31 (0) 40 2568678
  Fax:+31 (0) 40 2567687
   
 2. mrtsnr

  mrtsnr
  SCW ÜYESİ

  Mesajlar:
  2.558
  Beğenileri:
  501
  Ödül Puanları:
  113
  19 bhp sadece filtreyle :) bunun youtube'da videosu var. Kapak açık şekilde 19bhp geliyor. Kapak kapalı 11mi 7mi neydi.! Çok zor değer bence.
   
 3. Bocanegra

  Bocanegra
  SCW ÜYESİ

  Mesajlar:
  116
  Beğenileri:
  11
  Ödül Puanları:
  18
  inanması güç gerçekten merak ettim doğrusu :)
   
 4. vdtBocanegra

  vdtBocanegra
  SCW ÜYESİ

  Mesajlar:
  649
  Beğenileri:
  36
  Ödül Puanları:
  28
  hangi üretici derki zararlı benim ürünüm diye
   
 5. - 48 -

  - 48 -
  SCW ÜYESİ

  Mesajlar:
  1.987
  Beğenileri:
  633
  Ödül Puanları:
  113
  hava filtresi 19 beygir..inanması güç umarım şütçü beygiri değildir..
  eğer arap atıysa bende istiyorum
  hesap yapıyorum hemen
  2.0--150 beygire 19 beygir veriyorsa
  1.9--130 ne verir ??
  Matemeatikçi değilim içler dışlar çarpamam şimdi..
  bana 14 versin yeter :)))))
  peki bana verir mi ???
   
 6. eneserol

  eneserol
  SCW ÜYESİ

  Mesajlar:
  2.980
  Beğenileri:
  287
  Ödül Puanları:
  83
  :D sen iste yeter ki abi senden iyisini mi bulacak :D
   
 7. plajhavlusu

  plajhavlusu
  SCW ÜYESİ

  Mesajlar:
  3.140
  Beğenileri:
  205
  Ödül Puanları:
  63
  sana vermıyen ölsün !!

  paylasım ıcın tesekkurler bılgılendırıcı !!!! (bılgılendırıcıyı basa alalım sımdı cut paste yapmaya usendım :) )
   
 8. - 48 -

  - 48 -
  SCW ÜYESİ

  Mesajlar:
  1.987
  Beğenileri:
  633
  Ödül Puanları:
  113
  puhahapuhaha

  puhahapuhaha


  resmi kaldırdım konuya ayıp oluyor diye jeton geç düştü bende...kusura bakmayın..
   
 9. eneserol

  eneserol
  SCW ÜYESİ

  Mesajlar:
  2.980
  Beğenileri:
  287
  Ödül Puanları:
  83
  :D:D
   

Sayfayı Paylaş