Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

K. Atatürk imzası ve Cam filminden araç bağlama

Asım özbasi

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar bu sabah bir arkadaşımın başına gelen olayı sizlerle paylaşmak istiyorum.

Şilede sabah işe giderken jandarma trafiğin yol çevirmesine takılmış. Araç beyaz sadece cam filmi ve K.atatürk imzası var bagaj kapağında (20 cm) baskada herhangi bir modifikasyon yok ve butun evrakları tam. Komutan imzayı ve cam filmini sökeceksin demiş. Oda cam filmini sökerim ama imzayı sökmem demiş iş uzamış ve arabayı bağlamışlar. Gerekçesi ise araç beyaz siyah sticker var ruhsata işletmen gerek demiş cam filmide koyu içerisi görünmüyor diyerekten böyle bir işlem uygulamış.

Buyrun yorumu size bırakıyorum..

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Merhaba arkadaşlar bu sabah bir arkadaşımın başına gelen olayı sizlerle paylaşmak istiyorum.

Şilede sabah işe giderken jandarma trafiğin yol çevirmesine takılmış. Araç beyaz sadece cam filmi ve K.atatürk imzası var bagaj kapağında (20 cm) baskada herhangi bir modifikasyon yok ve butun evrakları tam. Komutan imzayı ve cam filmini sökeceksin demiş. Oda cam filmini sökerim ama imzayı sökmem demiş iş uzamış ve arabayı bağlamışlar. Gerekçesi ise araç beyaz siyah sticker var ruhsata işletmen gerek demiş cam filmide koyu içerisi görünmüyor diyerekten böyle bir işlem uygulamış.

Buyrun yorumu size bırakıyorum..

Imzadan dolayı böyle bir işlem yapma hakkı yok.Ancak filmler çok koyu ornegin 3numara ve eğer ön camda da film varsa o zaman işler değişir. Bence sıkıntı burada yoksa Atatürkün imzasıni kimse engelleyemez..

Yok hocam filmler normal zaten artik film serbest ön cam hariç resmi olarak yayinlandi. Adamin asil takildigi imza imiş. Birkac yeri aradi cocuk aksam ustu arabayi aldi 45 tl otopark parasi ödemiş. Komutani dava etti imzaya takilmasindan ötürü bakalım sonuç ne çıkacak ☹️

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

20 cm lik stickerı ruhsata mı işletmek gerekiyormuş :) :) Bizim SCW kaç cm acaba ölçen varmi:D Benim on cam 0.5 yan camlar 2 numara cevirmede biraz burun kiviriyorlar ama gönderiyorlar.

Benim bildiğim cam filmi olayı aracın içini görülmemesi değil tamamen yapıldığı camlara mukavemet kazandırarak araçta kaza,anında sıkıntıya neden olmasıdır. Çnk filmli araçlarda cam kırılmamaktadır. Devamında aracın dışına yaptığınız herşey aracın fiziksel bütünlüğünü bozar bunun atamızın imzasıyla veya başka bir sticker ile ilgisi yok nasılki geniş jant renk değişimi vb sıralanabilir bu tamamen olayı çarpıtmak bana göre

Arkadaşlar sticker konusuna Atatürk sticker'i üzerinden ideolojik bir yöne çekmeden cevap vereyim.
Kesilen cezaları kendimize göre değil de, kanuna göre değerlendirelim.
Ayrıca ceza maddeleri geniş kapsamlı olarak yapılır ve bu kapsama küçük bir sticker yapıştıran da,
koca bir reklam sticker'i yapıştıran da hatta ve hatta kaputuna koca bir Türk bayrağı çıkartması koyan da girer.
Yanlış anlamayın Vatan, millet, devlet, bayrak bizim namusumuz ama ceza maddesi bayrak veya atatürk sticker'i diye yazmıyor ve
Bizler için kutsal olan şeyleri kuşların sç...tığı arabamızın kaportasında değil kalbimizde taşıyalım ve gerektiği zaman ortaya çıkartalım.

Trafik Cezası Madde 26/2
Araçların dışında bulundurulması zorunlu işaretlerden başka, araçlara; izin alınmaksızın reklam, yazı, işaret, resim, şekil, sembol, ilan, flama, bayrak ve benzerlerini takmak, yazmak, sesli ve ışıklı donanımları bulundurmak,
2017 Ceza Miktarı 95,00 TL ( Peşin 71,25 TL) / 5 Ceza Puanı

Muhtemelen yukarıdaki maddeden dolayı arkadaşınız davayı kaybedecektir.

Cam filminde de yeni çıkan yönetmelikle ön camda cam filmi yoksa ve film koyuluğu aracın içini görüşe engelse ceza yazabilir ve aracı bağlayabilir. Ceza maddesi de 30-1/b'dir. Netten bulabilirsiniz.

öncelikle geçmiş olsun arkadaşınıza fakat stickerdan kaynaklı ceza yazdığını düşünmüyorum ben de. işim gereği sürekli bu gibi denetleme yapan arkadaşlarla görüşüyorum. arkadaşınızın yaklaşımından kaynaklı bir sorun olabileceğini düşünüyorum yoksa asker kesinlikle Atatürk'ün imzası olan stickera bişey demez.

Geçen hafta ilk defa çevirmeye denk geldim. Yan camlar 2 numara, ön cam 0.5 numara.Kenara çektim memur yanıma geldi camı indirir indirmez ön cam da film var hayırlı olsun deyip ceza yazdı gönderdi. 7 gün içinde cam filmin sökülüp trafik şubeye gösterilmesi gerektiğini söyledi. Yoksa 2. sefer de araç bağlanır dedi.

öncelikle geçmiş olsun arkadaşınıza fakat stickerdan kaynaklı ceza yazdığını düşünmüyorum ben de. işim gereği sürekli bu gibi denetleme yapan arkadaşlarla görüşüyorum. arkadaşınızın yaklaşımından kaynaklı bir sorun olabileceğini düşünüyorum yoksa asker kesinlikle Atatürk'ün imzası olan stickera bişey demez.

Hocam çocuk çok mülayim saygılı birisidir kesinlikle öyle birsey yapacak biri değil arabayida yeni aldi camlar zaten filmliymis cok koyu degil o sadece ataturk imzasi yaptirmis komutan burda sökeceksin demis oda tamam cam filmlerini sökeyim ama sticker kalsin demis inatlasmislar oda sökmem deyince arabayi baglamis. Rütbesini bilmiyorum ama karakol komutani yüzbasıymis arabayi zaten onla gorustukten sonra almislar komutan bile demis arabada ne olursa olsun raziyim ama ataturk imzasini söktürmek ne demek diye söylenmis arabani git al olum sen ben gerekeni yapicam diyerekten göndermis cocuğu.
Şimdi ülkenin durumu malum hepimiz bu duruma üzülüyoruz haksızmıyım ? Tamam yasadır kanundur maddedir onada eywallah fakat bu durumda bir atatürk imzasina takilmak bana biraz manidar geldi. Benim bir önceki arabam golf 7 kirmizi idi 15 temmuzdan sonra tavana beyaz hilal yildiz yaptirmistim cevirmede komutan cok guzel olmus aferim sana dedi

Geri
Üst Alt