Kızdırma ışığı ikazı?? YARDIM!! | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Kızdırma ışığı ikazı?? YARDIM!!

Elanor

SCW Ladies
bugün aracımda kızdırma ışığı ikazı yanıp sönmeye başladı, fren stopları yanmıyor ve cruise control devre dışı kaldı, araç bazen çekişten düşer gibide kasılıyor. aracın bu şekilde kullanılmasında bir sakınca oluşurmu yarın servise gidicek ama araç şuan kullanılıyor...

kamikaze

Kayıtlı Üye
kızdrıma bujisi/bujileri gerçekten çalışmıyorsa, arıza kaynağı bu ise, supablar kısa sürede kurum bağlar, ardından kompresyon segman içleri dolar, ardından çatlar veya kırılır, sonrasında silindir çeperini çizer... Zamane diesel motorlarında kızdırma bujisi sadece kar yağınca değil, Ağustos sıcağında yolda giderken de devreye girer çıkar, mutlaka baktırın.

byanmaz

Kayıtlı Üye
bugün aracımda kızdırma ışığı ikazı yanıp sönmeye başladı, fren stopları yanmıyor ve cruise control devre dışı kaldı, araç bazen çekişten düşer gibide kasılıyor. aracın bu şekilde kullanılmasında bir sakınca oluşurmu yarın servise gidicek ama araç şuan kullanılıyor...
bu ışığın yanma sebeplerinden biri de elektrik arızası. stoplar yanmıyorsa sebebi büyük ihtimalle budur. cruise control de bu sebepten çalışmıyor. cc frene basıldığında devreden otomatik olarak çıkar. ancak frene basıldığını da stop lambalarının yanmasından anlar. bu tür bir elektrik arızası olduğunda, güvenlik için otomatik olarak devre dışı kalır. sorun buysa, stop lambaları değiştiğinde herşey düzelecektir.

Elanor

SCW Ladies
yarın ampulleri değiştirip bakalım o zaman teşekkürler arkadaşlar

ilker_ismail

Kayıtlı Üye
babamın arabada olmuştum ama bizimki tamamen çekişden düşmüştü tubo değişti