Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Kıssadan Hisse...

Çöllü

Forumdan Uzaklaştırıldı
Geçen Hafta içi Arabaya güzel bir temizlik yaptırıp ardındanda pasta cila atmak için şöyle kapalı alanı olan genişçe bir araba yıkamacı aradım başakşehirde, ve mahalle arasında bir yerde yeni açılmış bir oto kuaför buldum..
İndim Baktım iki yaşlı amca; Selamun aleyküm, aleykümselam.. Dedim amaca benim arabaya cila atıcam pasta çekicem bu yüzden şöle çok detaylı bir temizlik yaptırmak istiyorum ne kadar acaba ve yeriniz müsaitmi arabayı yıkadıktan sonra bana müsade edermisiniz; pasta cila için bir saat, adam hay hay dedi başladı arabayı köpüklemeye tam fırçayı vuracakken oldumu şimdi dedim abi hem senelerdir yaptıgını söylüyosun hemde fırça:mad: ıgh ıgh....derken amca hemen bi "u" dönüşüyle fırçayı lastik ve jantlara sürmeye başladı...
Kaporta için getirdigi süngerse belliki lastik cilalamada kullanılmış; gözümün önünde temizliyor.. O ne olacak dedim.. Kaputu yıkıycam dedi.. Çıkarttım bagajdan kendi süngerimi takdim ettim... neyse kaporta nihayet benim istedigim yöntemle yıkanmış oldu.
Araba durulamaya gelindiginde amcanın bir tabancası vardı; böyle bi tabanca yok. sonuna kadar açmışlar basıncı, sanki Kaçak inşaat yıkacak ben gözüm üstünde yarım metreden fazla yaklaştırırsa ikaz ediyorum ama.. Nasıl tedirginim anlatamam.. Neyse allahtan buda bitti sıra geldi kurutmaya amca eskiden beyaz olduguna inandıgı bi havluyu serdi yere verdi tazyikli suyu üstüne.. sıkıp suyunu tam arabaya vuracakken Hoop dedim "abi biz bunu sokaktan toplamadık kaldıki o bezle ben duvar silmem.." amcanın karşılık; "biz hep bunla kuruluyoruz evlat";.. Babacım Dedim Al sen Bunla Kurula verdim benim Kuru microfiber bezleri..
Araba Yıkandı Nihayet :eek:key: Yanlız Su ve Elektrik Hariç Sermaye Benden.. :D
Neyse Herşeye eyvallah Sıkıntı olmasın babam yaşında adam deyip sünger çektim tüm yanlışlara.. Sigaramı yaktım karşısında bekliyorum arabanın kurutulmasını..

Amca güya kendini affettirecek yha tabi biraz da acele ediyor kıyıda köşede kalan suyu hava tabancasıyla teizlemeye başlamasınmı birde baktım aynalar cam kenarları derken stop lambaları kapı kenarları plaka aydınlatması her yerdeki su kırıntıları ya dışlarıya püskürüyor yada içeri kaçıyor ama siz temizlendigine 1 gram su kalmadıgına gözle şahit oldugunuzda size çok keyifli geliyor.. neyse araba kurulandı aldım yan tarafa bir ik malzeme almıştım önceden onları da kendim uyguladım boyaya.. hakkaten iş bitiminde bu emege deydi dedirtecek bi parlaklık ve temizlik çıktı ortaya... Sonra verdim Abinin ücretini bastım geri baktım hava kararmış yaktım parkları ve lambaları 100 Metre gittim gitmedim cart diye arıza ışıgı yanmasınmı...

Oraya bak Buraya Bak çalışmayan hiç bir aksam yok ama.. Arıza ışıgı hala yanık.. Dedim Kesin su kaçtı biyerlere kısa devre var ve derhal eve gelip kapattım arabayı kurumaya bıraktım.. Ertesi gün indim aracın yanına çevirdim kontagı tam oh be ee diyecekken cart yine yandımı arıza ikaz lambası.. Neyse gene bir tur kontrol ettim tüm elektrik aksanını lambaları yakıyorum, sinyalleri, parkları.. fren, Klima,Elektrikli Aynalar, silecekler V.s Vs...Bülent Ortaçgilin de dedigi gibi "Herşey Normal" Ardından bir gün daha arabayı kurumaya bırakarak ertesi gün gene geldim yanına yani dün sabah.. taktım anahtarı kontaga çevirdim.. Oleeeyyy Arıza ışıgı yok...

Akşam Oldu Dışarı çıkıcam.. çevridim kontagı gene arıza yok ama ne zaman ışıkları açtım Benim Ampul yandı Ön göstergede... dur dedim buldum sıkıntıyı.. Saga bak sola bak ışıkları yak uzun kısa yok arakadaş.. ama ışıkları kapatıp tekrar kontak yapınca ışık yakana kadar arıza ampülü yok piyasada..

Çıldıracaktım bu böyle olmuyor bari bi elektrikçiye göstereyim yarın derken.. arabanın arkasından geçerken gözüme bi eksiklik ilişti birden... baktımkii; bizim plakalıgın biri cortlamış yanmıyor...
Haaaa dedim tamam Selçuk Çözdün olayı hemen söktüm plakalıgı baktım hakkaten cortlamış ampul..
Dedim kısa devre burdansa kesin içine su kaçırmış yıkamacı amcam..

Bari birde sigortasına bakayım açtım kaputu söktüm sigorta panelinin kapagını ve birde baktımki F16 numaralı sigortanın bir bacagında hafif bir kararma olmuş ama sigorta atmamış.. yedek sigorta var deniyor arabada ama bakmadıgım yer kalmadı maalesef yok.. Başka bi yerden 30 amperlik bi sigorta söktüm taktım yerine ve bagajdaki iç aydınlatma lambasınıda plakalıga taktım baktım ohh çalışıyor yarın gider alır bi sigorta takarım dedim.. Ertesi gün yani bu gün gittim aldım bi sigorta taktım eskisini söktügüm yere arıza lambası yanmıyor artık ama camları temizlemeye kalkınca sileceklerin çalışmadıgını fark ettim.. acaba ne dir derken dayanamadım tüm tablayı söktüm yerinden tekrar kontak yaptım bu sefer araba çalışmıyor...:mad:

Çıldırıcaktım neyse Hemen Aradım Yekta Abiyi Abi tablonun resmi lazım gönderirmisin dedim kırmadı sagolsun zahmet edip yolladı fotograflarını o şemaya bakarak teker teker her sigortayı dogru yerine yerleştirdim çevirdim kontagı Sileceklerde Geldi Fakat Bu seferde.. ABS yanıyor ve Park lambası ikaz veriyor sesle birlikte.. Tekrar Sigortaları kontrol ettim Bir sırayı kaydırmışım düzelttim açtım kontagı herşey normal ama bu defada ekranda kırmızı direksiyon işareti çıkıyor sonra sarı oluyor... Çıldırıcammm.. Aradım Yekta Abiyi Abi bu ne demek bi bakarmısın klavuzdan dedim Baktı 50 metre yol gitmen lazımmış dedi gittim tekrar kontak yaptım şu anda herşey okadar güzelki anlatamam...:):eek:

Okurken Yorulmayalara son sözüm şudur.. Bilmeden etmeden herşeyi söküp kurcalamayın her işin bir kalavuzu bir ehli var ona danışın...
Gerçi Ögrendigim şeylerde buna degerdi ama ugraşım ve endişemi saymazsak..
Hherkese iyi Geceler...:)

Bu konudan anlıyoruz ki Yekta Abi Can'dır. :eek:key:

ulen selçuk o kadar yazmış anlaya anlaya benimi anladın [MENTION=21038]mertkan[/MENTION] son paragrafa tikkat et

Okurken Yorulmayalara son sözüm şudur.. Bilmeden etmeden herşeyi söküp kurcalamayın her işin bir kalavuzu bir ehli var ona danışın...

Hherkese iyi Geceler... :)

ulen selçuk o kadar yazmış anlaya anlaya benimi anladın @mertkan son paragrafa tikkat et

Hherkese iyi Geceler... :)

olsun abi.Bu olayı çözen adam sensin:D:D

Biraz uğraşmışşın ama sorunun çözülmesine sevindim.
Bu arada olayı anlatımın çok güzeldi sıkılmadan zevkle okudum:)

valla bende okudum çöllü roman yazmışsın gece vakti ne iyi gitti be tam bir yılan hikayesi puhaha

abi sende valla kaş yapayım derken :D

vala döktürmüşün kardeşim :) şşşşşşşşşşşşşş :eek: veriyorum sloganı yekta abi sen bizim herşeyimizsinn

:) geçmiş olsun gözüm sonunda sorunu çözmüşsün. Arabana olan ilgine hayran kaldım tebrik ediyorum seni:eek:key:

Geri
Üst Alt