Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Kış Lastiğimi 4 Mevsimmi???

Ben dün 100 km yol yaptm 2 senelik lastiklerle ve zincirsiz. Arada bir patiye sarıyordu ama çok şukur kurtadım. Kış lastiği takmayı ben de çok düşündüm. Hatta kar paleti vs alayım dedim ama çok mantıklı gelmiyor bana da. Daha doğrusu İstanbulda olduğumuz için çok mantıklı değil. Zaten aşırı bir yağış olursa çıkmıyoruz dışarı ve acil bişey de varsa 7/24 taksi var. Bir taraftan da yakında Abanta gitmeyi düşünüyorum onu nasıl yapıcam hiç bir fikrim yok:)

yeni lastik aldığım için çok içli dışlı oldum bu konuda..kavramlar karışmış biraz. kış lastiği ayrı,kar lastiği ayrı 4 mevsimde ayrı özellikde lastiklerdir. 4 mevsimi kimse tavsiye etmemişti hatta öyle bi lastik yok dediler. :confused: sadece good year çok iddaliydı 4 mevsim dediklerinden.. eğer erzurumda oturmuyosan yada sürekli kar üzerinde değilsen kar lastiğinden ziyade en mantıklısı kış lastiği derim.zaten yazlık lastiklerin vardır.

Ben dün 100 km yol yaptm 2 senelik lastiklerle ve zincirsiz. Arada bir patiye sarıyordu ama çok şukur kurtadım. Kış lastiği takmayı ben de çok düşündüm. Hatta kar paleti vs alayım dedim ama çok mantıklı gelmiyor bana da. Daha doğrusu İstanbulda olduğumuz için çok mantıklı değil. Zaten aşırı bir yağış olursa çıkmıyoruz dışarı ve acil bişey de varsa 7/24 taksi var. Bir taraftan da yakında Abanta gitmeyi düşünüyorum onu nasıl yapıcam hiç bir fikrim yok:)

ynlış anlamada sen koçta okuyosun galiba bu günlerde oraya gelip giderken sorun yaşamıyosunz özellikle madenden tırmanırken?.

Öyle lastik olsa adedini 2000 e satarlar:):D

abi kışın daha iyi tutuş istiyosan Michelin'den başka kışlık lastik alma derim..
Alpim'de 18" var mı bilmiyorum ama Alpim Pilot'ta var..velakin fiyatı da iyidir..
bunun yanında bilenler zaten söyler hamuru kaliteli olup da daha ucuza illaki kış lastiği vardır..

dün akşam çok şiddetli tipiye yakalandım biyandan kar yağıyor biyandan yağmış olan kar buz tutmuş halde kütahyadan-bileciğe kadar 115km gittim inanın enufak bir kayma patinaj çekmeden çok rahat geldim ayrıca bileciği bilenler heryeri bayırdır 200mt karla karışık buzlu bayırı patinajsız rahatça çıktım gelelim sadete herkese tavsiye ederim LASSA SNOWAYS ERA'yı

Can kabaca 4 çeşit lastik var..

kar ve çamur hatta bi çok firma aynı lastiğini veriyo bu sınıfa,
yağmur ve yaz için 4 mevsim..
İbo'nun söylediği gibi 7-8 derecenin altı için de kış önerilir..
hea bi de yarış lastikleri var..

4 mevsim lastik diye bişi yoksa o lastikçine sorar mısın yazın slick lastik mi takalım daha uyumlu olsun diye.. :D :D :D

tamam yıgıt sende aynı şeyı soyluyorsun işte (-) derecelerde kış onerılır diye.arkadaşın fikrine katılarak.(-) derceye gerekte yok.kış lastıklerının amacı sadece karda buzda gıtmekte değildir.sen bır kış lastıgıyle su bırıkıntısıne gır bırde 4 mevsım le gır farkı cok net anlarsın.

neyse benım tavsıyem kış lastıgı alman yönunde Sonat :)

tamam yıgıt sende aynı şeyı soyluyorsun işte (-) derecelerde kış onerılır diye.arkadaşın fikrine katılarak.(-) derceye gerekte yok.kış lastıklerının amacı sadece karda buzda gıtmekte değildir.sen bır kış lastıgıyle su bırıkıntısıne gır bırde 4 mevsım le gır farkı cok net anlarsın.

neyse benım tavsıyem kış lastıgı alman yönunde Sonat :)

Can'ım ben de diyorum ki yeni kaliteli 4 mevsim diye geçen lastikle su birikintilerine girdiğinde sıkıntı yaşadım bu zamandır ne de yaşayan duydum..
4 mevsim zaten yağmura göre tasarlanır yağmur suyu tahliye kanalları vs. hep su birikintileri içindir..1 seneyi aşmadığı sürece de nerdeyse her hamur güzel yol tutar..

kar lastiği mantıklı bişi olurdu velakin İstanbul'da o kadar kar yok işte..

Can'ım ben de diyorum ki yeni kaliteli 4 mevsim diye geçen lastikle su birikintilerine girdiğinde sıkıntı yaşadım bu zamandır ne de yaşayan duydum..
4 mevsim zaten yağmura göre tasarlanır yağmur suyu tahliye kanalları vs. hep su birikintileri içindir..1 seneyi aşmadığı sürece de nerdeyse her hamur güzel yol tutar..

kar lastiği mantıklı bişi olurdu velakin İstanbul'da o kadar kar yok işte..

abi noktayı koymak gerekirse aynen istanbulda şehir içinde bencede kış lastiği lüx şehir dısında işi olmayan yada uzun yol yapmayan adamlar için bencede gerek yok. yoksa kış lastiğinin üstünlüğü tartışılmaz.

kar ve kış lastiği farklı şeyler İbo'm biliyosun.. :)

Sonuç olarak 1 takım yaz 1 takım kış lastiği olmalı yani:) istanbulda kar lastiği anlamsız bencede.... Peki şimdi can alıcı bir sorum daha olacak:) bu kış lastiklerinde 40 yanak varmı varsa sizce mantıklı mı?

Geri
Üst Alt