Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Kış Lastiği Tavsiyeleriniz

Canapell

Kayıtlı Üye
şimdi diyeceksiniz daha ağustos bitmedi birader deli misin diye, ama değilim bildiğim kadarıyla oladabilirim mesele o değil şu an :D hazır elimizde para varken siparişini vereyim diyorum lastikçi arkadaşa,

siz araçlarınızda hangi lastiği kullanıyorsunuz kış ayları için. yüksek lisans muhabbetine hafta içi akşamları kış zamanı hadımköyden beşiktaşa yol gideceğim için almak durumundayım sanırım.

225/45/r17 ebatlar başta olmak üzere hangi lastiği kullanıyorsunuz ve memnuniyetiniz nedir fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Son düzenleme:
hakkat daha kışa var :D neyse michelin a4 den şaşma.kış kar -18 altında bolu dağında yolda kalmış birinin arabasını çektim :) nokian da ii diyolar ama aşa yukarı fiyatlar aynı.gayet memnunum

Ben lassa kulanıyorum kış lastiğinde 1 takım sac jant satın aldım passat 7 jantı onları mat siyaha boyattım 195 55 16 ebat lassa kış lastiği alfım jant kapaksız olarak kullanıyorum çok memnunum görüntü orjinal jantlara göre kötü duruyor ama çok avantajlı 225 lastiğe göre daha az yakıyor daha fazla yol tutuşu sağlıyor kaza anında yamulduğu için kırılmaya nazaran daha güvenli kışın artan çukurlarda jant kırılması gibi bir derdim yok lastik sök tak yapatken jantlar çizilmiyor 16 jant 55 kombinasyonu 17 45 e göre kış şartlarında daha kararlı ve konforlu tavsiye ederim 225 kış lastiği kullanmak pek mantıklı gelmiyor açıkçası

Ekli dosyalar

• 20150211_162844.jpg
    20150211_162844.jpg
    787.4 KB · Görüntüleme: 36
Merhabalar 195,65,15 Bridgestone Blizzak LM32 kullanıyorum açıkcası geçen kış baya bir deneme imkanım oldu gayet memnunum hiç banamısın demedi yollarda

bende 4 mevsim var ama kışlıkta alabilirim tabi belli olmaz, takipteyim konuyu bakalım neler çıkacak

Nokian kullanıyorum, Pirelli p7 yazlık takımdan daha az yakıt sarfiyatı var.

Ayrıca, Nokian'da Michelin Cross Climate benzeri 4 mevsim kullanılabilecek kış lastiği özelliği de mevcut yeni bir model piyasaya sürmüş.

bu arada yukarıdaki açılışa yazmayı unutmuşum, eski araçta yaş lastiği de kış lastiği de continental idi, idi de aga çok pahalı continental 520 lira lastik başı fiyat mı olur. ebattan giriyor continental. parası çok olana güzel lastik :D

kış lastiğinde mucit Nokian tavsiye ederim kışlık ve yazlık ayrı serilerini kullanıyorum,
on numara kaliteli yumuşak lastiktir sınıfında rakipsizdir...

Maliyeti ucuzlatmak için aracın izin verdiği ölçülerde, 17 inch'ten daha küçük çaplı bir jant alınabilir.

Burada 225/45/17 ebatları için 2013'te yapılmış test sonuçları var, üst sırada yer alan marka modellerden birini seçebilirsiniz. Hatta bunların daha yenileri de çıktı, örneğin Michelin Alpin 5, GoodYear UG 9 gibi.

Test sonuçlarına göre Michelin, Conti, GoodYear, Nokian, Bridgestone'dan birisi tercih edilebilir. Bridgestone'u pek kimse sevmez ama ben geçen sene epeyce Blizzak kullanan araç gördüm. Teste girmeyen Lassa'ya kötü diyen görmedim. Benim Leon'da Alpin 4 vardı, İstanbul'da 2011-2015 arasındaki hiçbir kar yağışında yolda kalmadım.

İstanbul da kar kıyamet hava çok olmuyor krosklaymint alıp yaz kış kullanabilirsin. Etiket değerleri gayet iyi. Tak çıkar işi olmaz. İlle de lazımsa kirlisakal in kullandığı lastik ten alırdım.

Geri
Üst Alt