Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Kış Lastiği Tavsiyeleriniz

kışın ortasında bolu dağında -18 de rampa yukarı yolda kalmış son kasa bmw cekmiş adamım...michelin a4 ü tek geçerim.ayrıca 80-90 km banamısın demiyor güven veren lastik.kar da sağlam gidiyor buzda civi bile caksan kayar :)
IMG_20150110_175436.jpg

İstanbul da kar kıyamet hava çok olmuyor krosklaymint alıp yaz kış kullanabilirsin. Etiket değerleri gayet iyi. Tak çıkar işi olmaz. İlle de lazımsa kirlisakal in kullandığı lastik ten alırdım.

istanbulun bahçeşehir semtindeyim ve son kış burada dizim kadar kar vardı yollarda boyum 1.88 sen hesap et abi :) ayrıca viyadüklerde ne mercedesler bmw'ler titreyerek giderken ben lineadaki continental ile 90-100 gidebiliyordum. o yüzden almamak yanlış olur. mesele kar değil sadece, sıcaklık burada asıl etken. +7 derece altında lastiklerin tutuşu azalıyor standart lastiklerde. açıkçası gidip cross climate'a da o kadar para verir miyim şu an ki 4 mevsimlerim taş gibiyken, vermem sanırım. bir takım kış, bir takım da üstündekiler yeterli ve gerekli olur diye düşünüyorum şahsi olarak :D

• Beğen
Reaksiyonlar: ims
kışın ortasında bolu dağında -18 de rampa yukarı yolda kalmış son kasa bmw cekmiş adamım...michelin a4 ü tek geçerim.ayrıca 80-90 km banamısın demiyor güven veren lastik.kar da sağlam gidiyor buzda civi bile caksan kayar :)
Ekli dosyayı görüntüle 8726

abi bu bmw'leri ne yapıcaz ya hepsi kuru yolda maşallah aslan kaplan yağmurlu karlı havada civciv yavrusu oluveriyorlar :D

istanbulun bahçeşehir semtindeyim ve son kış burada dizim kadar kar vardı yollarda boyum 1.88 sen hesap et abi :) ayrıca viyadüklerde ne mercedesler bmw'ler titreyerek giderken ben lineadaki continental ile 90-100 gidebiliyordum. o yüzden almamak yanlış olur. mesele kar değil sadece, sıcaklık burada asıl etken. +7 derece altında lastiklerin tutuşu azalıyor standart lastiklerde. açıkçası gidip cross climate'a da o kadar para verir miyim şu an ki 4 mevsimlerim taş gibiyken, vermem sanırım. bir takım kış, bir takım da üstündekiler yeterli ve gerekli olur diye düşünüyorum şahsi olarak :D
Bahçeşehir de kış başka demek ki , kışlık lastik almak iyi olacak anlaşılan. Kampanya yaparlar 1 -2 aya.

Power+Torque=TDI

Petlas snowmaster kış lastiği var 225/45/17 ölçülerinde 1 kış kullanıldı sadece 500tl fiyata satıyorum ilgilenirseniz eğer
1155885c0c99fadaac818b10299d3267.jpg

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İstanbulda doğru düzgün kar yok.. Zaten bu kış lastiği.. Hava 4 derecenin altına düşünce kullanılması gerekiyor. 4 sene İstanbul macerasından sonra Vana geldim. Şimdiki durduğum yerde 1m kar olunca normal dedik geçen yaz. Kısa kollu birşey giyemiyoruz şimdi. Bu tecrübelerime binaen söylüyorum Petlas hem ucuzdur hem performası yeterlidir. Ben burada bile petlas kullandım. O yüzden hele hele istanbul için çok uçuk fiyatlara kış lastiği almaya gerek yok. Performans lastiği alacak olsan en iyisini al derim ama zaten sürat olmayacak,basmayacaksın o yüzden paran cebinde kalsın. 1 depo fazla benzin alırsın bence..

Eski aracımda michelin kışlık lastik kullanmıştım. Artıları içeri hiç mi hiç ses almıyor, piyasadaki en yumuşak lastik ve tutuşu da gayet güzel ancak michelini 4-5 sene kullanma şansın yok çünkü aşırı yumuşak olduğu için lastikler çabucak eskiyor ve bence fiyat olarak piyasadaki diğer lastiklere göre aşırı pahalı. üç sene önce 175-65-14 michelin kış lastiğini 4 tanesini 500e almıştım.

Lassa ise çok aşırı sert ve kış koşullarında yol tutuşu vasatın da altında ve yolda rahatsız edici bir lastik sesi veriyor bence çünkü arkadaşlarımın arabalarına binince bu farkı çok hissettiriyor.

Geçen sene kasım ayında N11 den 670 TLye 4 tane kışlık NOKIAN lastik aldım.215-45-16 lastiğe dünya para vermek yerine 205-55-16 aldım ve bütün kış boyunca kullandım. Oldukça yumuşak yol tutuşu güzel bence çünkü uzun yolda veya şehir içinde tehlikeli bir durumda bırakmadı beni. Geçen sene nokian kullanan biri olarak tavsiye edebilirim kalitesi ve fiyat olarak da.

Kışlık lastik almak için çok acele etmeyin bence kışın ortasında bile çok uygun fiyata bulabiliyorsunuz.

konuyu takıpteyım bende düşünüyorum kar lastiği gecen sene bolu organızasyonuna gidememiştim lastik muhabbetine @seckin2001 de kaloriferi ısıtmıyordu :D hahahhaah yarı yoldan elınde afişle dönmüştü :DD bu sene ınsallah gıdıcez bakalım hayırlısı

Goodyear UltraGrip 8 'i met ediyorlar, hepsiburada'da fiyatı uygun geldi bana. Ne dersiniz?

kış lastiğinde mucit Nokian tavsiye ederim kışlık ve yazlık ayrı serilerini kullanıyorum,
on numara kaliteli yumuşak lastiktir sınıfında rakipsizdir...

Hocam yukardıdan aşağıya bütün yazıları okurken içimden geçirdim "altıpatlar" yazsaydı nokian derdi diye :D Demeye kalmadı bir baktım yazmışsın bile...
Başka kimsenin seçimini bilmiyorum ama sen bende lastik konusunda iz bıraktın. Nerede okusam "mucit nokian" diyorsun ya ondan :D

Geri
Üst Alt