Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Kış Lastiği Hakkında

bende bakıyorum ama arada kaldım kimisi lassa olsun bizim olsun demiş kimi conti demiş (2011 adec ödülünü bu almış), kimmi yalan dolan işler hiç gerek yok demiş :confused:

lassa snowways gayet güzel bende petlas da var dişleri bitmesine rağmen 1 karış karda gidiyordu geçen sene şimdi petlası arkaya öne de lassa snowways i taktım kesinlikle daha iyi olduğunu düşünüyorum....turanza ise çok ilginç aracın üzerindeki lastikler ispanyol malı bi halta ytaramaz benim önler 22 000 km de kabak olmuştu aynı turanza er 300 ün Türk malı olandan aldım abartılı yumuşaklık farkı var sanki başka marka çok ciddiyim ve şu an aracım o lastiklerle 20 000 km yaptı aşındımı aşınmadımı anlamadım yep yeni gibi ötekiler bu km de araç sıfırken kabak olmuştu anlayacağınız yaz lastiği turanza ama Türk malı olanından yol tutuşu da bence inanılmaz 120 km ile u viraja giirişte aslıyorsun frene araç viraja girmeden çok kısa mesafede inanılmaz yavaşlıyor vede aşınmıyor vede yumuşak...

Birçoğumuz, değişik marka lastik kullanmışızdır, aradaki farkları niceliksel /niteliksel hissedebiliriz, ancak herkesin kullanım karakteri, koşulu, otomobilinin durumu farklı olabilir, bu yüzden lastik testlerini takip etmekte büyük fayda vardır. Mesela frenaj konusunda, aynı ebadda, 8 metreye varan farklar olabilir ki , bu, ortalama 2 otomobil boyu fark demektir ki bu büyük bir farktır. Ses konusu oldukça değişiktir, algıda büyük farklar olabilir, mesela Nokian (genelde) sessiz denebilecek bir lastiktir ancak marka ve modele beraber bakmalıi kış lastiğinde, Nokian WR D3 nerede ise testin en sesli lastiği olmakal birlikte, en sessizlerinden birisi Fulda Kristal Montero 3 çıkmıştır ki çoğu kimse Fuldayı lastikten bile saymaz...
ADAC Test 2011 Winterreifen 195/65 R15

10 veya 100 km ıle yapılan testlerden zıyade bınlerce km yapmış lastik kullanıcılarının yorumu benım için daha önemlidir.

Ben 3 yıldır (ilk 2 yıl golf son yıl da leon) michelin primacy alpin kullanıyorum. Primacy sanırım sedan araçlar içindi ama onu tercih etmiştim alırken. Banka müfettişi olduğum için çok şehir dışı seyahat de yapıyorum, şehir içinde de haftada 600-700 km yol yapıyorum en az. Lastiklerimden çok ama çok memnunum. Michelin için genel kanı ilk iki yıl çok iyiyken sonraki yıllarda yeterince tutuş sergilememesine yönelik ama henüz tutuş özelliğini yitirmedi bendekiler. Kar yağdığı zaman da çoğu araç buz pateni yaparken ben aralarında slalom yapabiliyorum. Ayrıca lastik yumuşak olduğu için de konforu mükemmel, amortisöre yardımcı lastikler, balon yapma gibi bir problem yaşamadım. Ses konusundaki yorumum ise (Toyo olan yaz lastiklerime göre) 10 üzerinden 10...

cem tecrübeni bizimle paylaştığın için teşekkürler FORUM KURALLARI gereği birde kendini üyelerimiz bölümünden tanıtan bir konu açarsan çok süper olacak

bugün kütahyadaki lastikçilerin çoğuna baktım benim lastikler 175/70/r14

goodyear ug7 vermek istedi 1 yıldır rafta beklediği için sıcak bakmıyorum 190 dedi

pirelli snowcontrol series 2 gösterdi beğendim ama nedense forumlarda bir anti pirelli oluşumu var 170 dedi

michelin alpine a3 için kesin fiyat veremedi pirelli bayii ama 190 civarı dedi onada

düşünmesemde petlas 115 tl fiyat verdi

lassa snoways 2 plus için 135 tl dediler

zaten kararsızdım daha da kararsızlaştım arkadaşlar asfaltta yakıt tüketiminin çok artacağını söylediler buna sizlerin yorumu ne olur merak ediyorum. durum budur.

Kış lastiklerinde, tüketim artar, normal bir durumdur. Rakamlar fena uçmuş gitmiş....

bugün kütahyadaki lastikçilerin çoğuna baktım benim lastikler 175/70/r14

goodyear ug7 vermek istedi 1 yıldır rafta beklediği için sıcak bakmıyorum 190 dedi

pirelli snowcontrol series 2 gösterdi beğendim ama nedense forumlarda bir anti pirelli oluşumu var 170 dedi

michelin alpine a3 için kesin fiyat veremedi pirelli bayii ama 190 civarı dedi onada

düşünmesemde petlas 115 tl fiyat verdi

lassa snoways 2 plus için 135 tl dediler

zaten kararsızdım daha da kararsızlaştım arkadaşlar asfaltta yakıt tüketiminin çok artacağını söylediler buna sizlerin yorumu ne olur merak ediyorum. durum budur.

Lassa için iyi pazarlık yap gecen mart ayı için 195-65-15 için 92 tl fıyat almıştım.

lassa düşünüuorum kesin karar verirsem bir pazarlık daha yaparım bu arada aldığım fiyatlar 6-8 taksitki fiyatlar

goodyear ug8'de navigasyon kampanyası var bir iki testtede iyi iş çıkarmış sanırım eskişehir ya da afyona gidip goodyeara bakacağım zira dediğim gibi buradaki bayide ug7 var kararsızlık kötü bşimdi birde bir set jant alıp yazlıkları yeni janta kışlıkları stok kapaklı jantlara taksammı diye de düşünüyorum. düşün düşün moktur işin

lassa düşünüuorum kesin karar verirsem bir pazarlık daha yaparım bu arada aldığım fiyatlar 6-8 taksitki fiyatlar

goodyear ug8'de navigasyon kampanyası var bir iki testtede iyi iş çıkarmış sanırım eskişehir ya da afyona gidip goodyeara bakacağım zira dediğim gibi buradaki bayide ug7 var kararsızlık kötü bşimdi birde bir set jant alıp yazlıkları yeni janta kışlıkları stok kapaklı jantlara taksammı diye de düşünüyorum. düşün düşün moktur işin

Aslında olması gerekn budur.Yazlıklar bır jantta normalden buyuk ebatta orjınallerınde kış lastıklerı olay budur derim.Normal mevsimde kullanmış oldugun lastıkten bu şartlarda daha iyi performans almaya devam edersin.i

Bugün Göztepe Sanayi'deki Özsaygılı'dan telefonla fiyat aldım.

Michelin Alpin4 - 275 TL
Kumho - 190 TL

Lassa için kesin fiyat veremedi ama Michelin ve Kumho arasında bir fiyatı olur dedi.

Geri
Üst Alt