Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

kış geliyor yeşil kırmızı antifriz farkı

Kuzeylee

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar malum hava sıcaklığı 0 derecenin altına inmek üzere geç bile kaldım değiştirmek için.Forumdan bir arkadaş kırımızı antifriz ekle demişti ama hakkında pek iyi yorumlar duymadım radyatörü deldiği söyleniyor. yeşil daha iyi diyorlar.bu akşam sanayiye gideceğim.araç 2006 cordoba 1.4 tdi 220.000 km de motorda yağ yakma üfleme olarak bahsedilen sorunlar yok.tavsiyeniz nedir kırımız mı yeşil mi? ha bir de kahverengi varmış mübarek her renge girmiş:))

kırmızı ve yeşilin farkı sıcaklık aralığıdır hocam. yaşadığın bölgenin azami kış şartlarını düşünerek aracına uygun olanı tavsiye ederim.

renk önemli değil, önemli olan uygun olanıdır.

eyvallah kardeşim Samsunda yaşıyorum kış çok sert geçmiyor en düşük gece -10 nu zor görür ama hava bu belli olmaz -20 ye düşerse:)

Konya'da yaşıyorum ben de, -19 ları gördüğümüz oluyor, ancak Erzurum'da yaşayanı düşün, normal koşulları bile -10 geçen yıl -35 leri gördü. :)

kardeşim antıfırız sadece soguk havalarda yanı kısın degıl sıcak havalarda'da olması gereken bırsey faydası var zararı yok yanı radyatörün yanı sogutma sistemını pas ve korozyonlardan korur. önemlı olan derecesının ayarlanması

Arkadaşlar malum hava sıcaklığı 0 derecenin altına inmek üzere geç bile kaldım değiştirmek için.Forumdan bir arkadaş kırımızı antifriz ekle demişti ama hakkında pek iyi yorumlar duymadım radyatörü deldiği söyleniyor. yeşil daha iyi diyorlar.bu akşam sanayiye gideceğim.araç 2006 cordoba 1.4 tdi 220.000 km de motorda yağ yakma üfleme olarak bahsedilen sorunlar yok.tavsiyeniz nedir kırımız mı yeşil mi? ha bir de kahverengi varmış mübarek her renge girmiş:))
tercihin kırmızı olsun , iyi birşey de dersen febi marka alman malı .

Cordobalarin antifirizi kırmızı her araçtan araç a değişir antifiriz rengi ama seat vw gurubu hep kirmizi dir yeşil ile kirmizi koruma donma kaynama faktörleri farklı

Ve asla antifiriz olmadan aracınızı kullanmayın yoksa da ilave edin patlatica yerleri patlatsin çünkü çözecek temizlicek daha büyük sorunları engellicek patlayan yerler zaten sorun olan yerlerdir açığa çıkmış olucak

Geri
Üst Alt