Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Köprü ve Otoyol Zamları 2016

ULU

Kayıtlı Üye
5687ee3767b0a94a7017d451.jpg

En son 2012 yılında zamlanan “köprü ve otoyol” fiyatlarına 3 Ocak’tan itibaren geçerli olacak şekilde yüzde 16 zam yapıldı.

2012’den beri Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinde, araç boyutuna göre, 4.25 lira ile 32.25 lira arasında geçiş ücreti tarifesi uygulanıyordu. Otoyol gişelerinde ise 1. sınıf araçlar için geçiş ücreti 2.25 lira ile 15 lira arasında değişiyordu. Karayolları Genel Müdürlüğü, geçtiğimiz 3 yıl boyunca düşük enflasyon nedeniyle köprü ve otoyol ücretlerine zam yapmamayı tercih etmişti.

Hürriyet’in edindiği bilgiye göre, maliyetlerin artması, enflasyonda ve döviz kurlarındaki son gelişmeler, köprü ve otoyol ücretlerinin yeniden güncellenmesini zorunlu hale getirdi. Son yapılan toplantıda bürokratlar yüzde 25 zam yapılmasını talep ettiler, ancak Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım bu oranı yüksek buldu. Yapılan hesaplamaların ardından zam oranı yüzde 16 olarak belirlendi. 2 Ocak Cumartesi gününü 3 Ocak Pazar’a bağlayan gece saat 00:00’dan itibaren gişelerden geçiş yapan herkes zamlı tarife ile işlem gördü.

Mevcut köprü geçiş ücretleri

Otomobil, motosiklet, kamyon, kamyonet ve minübüs 4.25 TL
Küçük otobüs, büyük otobüs, kamyon 5.50 TL
Otobüs ve treyler 10.25 TL
HGS geçişlerinde yüzde 20 indirim uygulanıyor.

Hürriyet.com.tr

Hayirlisi olsun hergun kulllananlara allah yardimci olsun :)

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bayılıyoruz böyle şeylere ☺☺

Ilginc insalariniz ya, değişik bireyleriz, sanirim kakalanmayi seviyoruz zevk alıyoruz ☺

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bir zamanlar babam 1986 yıllarında özal zamanında boğaziçi köprü hisseleri vardı sonradan gittik bozdurduk zirrat bankasında :D
bende arada bi verenlerdenim :D
devlet işini biliyor bu hukumet yıllarca birbirimizi düşürdü maneviyatlığı bitirdi.sahtekarların önünü açtı
[doublepost=1451814953,1451814446][/doublepost]941346_785939921511860_2161692160930621575_n.jpg

bir zamanlar babam 1986 yıllarında özal zamanında boğaziçi köprü hisseleri vardı sonradan gittik bozdurduk zirrat bankasında :D
bende arada bi verenlerdenim :D
devlet işini biliyor bu hukumet yıllarca birbirimizi düşürdü maneviyatlığı bitirdi.sahtekarların önünü açtı
[doublepost=1451814953,1451814446][/doublepost]Ekli dosyayı görüntüle 10447
Para ettimi abi ☺☺☺

Para ettimi abi ☺☺☺

etti tabii ...peder bana ev almıştı o zamanlar :D bildiğin dolar euro gibi 3 e aldı sonra 5 sattı.o zamanlar köprü hissesi populerdi.devlet garantisi altındaydı.iyi bi yatırım aracıydı...şimdi özelleşti diye biliyorum...eskiden kapıkule olsun köpruler olsun kamera sistemleri yokken ne vurgunlar oluyordu trilyonları dolandırıyorlardı.avrupalaşacaz diye manviyatlığı bitirdiler birbirimize düşürdüler herkes paranın peşinden koşar oldu....ben doğdugumdan beri uluslararası yaşantım var köprü yol wc vs gibi paraya meenfata döken tek örnek ülkeyiz.
köprüden mecbur gececek vatandaş diyerekten yıllarca sömürdüler...vergi cenneti ülkemizde vergisini gününde ödeyen vatandaşa köprüyü bile cok gördüler.kullanmadıkları halde fuzuli eve hgs borcu tebligatı gelen tek ulkeyiz bunu da unutmamak lazım...
uzun lafın kısası ben doğdum doğalı zamlar var hayatımın her karesinde.. yeni son nesil bilmez...büyükşehrin yaşantısı bi başka.....hakkımızda hayırlısı

Geri
Üst Alt