Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Köpüklü yıkamaya karşı ciddi uyarıdır !

atay78

Kayıtlı Üye
yikama-kopugu.jpg

Arkadaşlar son senelerde bu köpüklü yıkama moda oldu
yıkamacılarda uğraşmayı azalltıığından dolayı tercih ediyorlar zaten
fakat bu işin altında yatan ciddi sıkıntılar var.

öncelikle bu beyaz köpük içerisinde kullanılan ana temizleyici madde olan "kostik" ten bahsedeyim. (süd kostik)
Kostik dünyanın en ucuz endüstriyel temizleme maddesidir araştırabilirsiniz.
hal böyle olunca bizim insanımızın da ayarı yoktur bilirsiniz, bol bol kontrolsüz bir kullanım söz konusu..

Bu madde sayesinde evet daha çabuk ve daha güzel kirlerden aracınız kurtulmuş oluyor
fakat aşırı kostik içeren bu köpükler aracınızın boya üzeri vernik , boya ,plastik ve metal aksamlarına zarar vermeye başlıyor.

bunun en bilinen örneği, farların sararmasıdır (plastik olanlar)
far yüzeyindeki verniğin deforme sonrası sararması..

plastik aksamlardaki deformasyonlar , aracın boyasının uzun vadede matlaşması, verniğin sararması, renk ve ton değişiklikleri falan filan gibi bir çok sıkıntılar.

Tabiki işini hakkıyla yapan köpük-kimyasal satıcıları vardır da kim ??
sizin yıkamacınız köpüğü nereden almış? ph değeri ne? sorsan ph ne zaten.

sürekli gittiğiniz ve sorun yaşamadığınız bir yerde günün birinde sorun çıkabilir
işte o hafta gelen partide kostiği fazla kaçırmışlardır kimse bilmez.
büyük risk.

yakın bir arkadaşımın motorsikletin motor bloğu üzerindeki boyalar döküldü mesela yıkama sonrası,
halbuki senelerdir sorun yaşamıyordu.. ee ne olacak şimdi?

en guzelı mıkrofıber eldıven ve sampuan ıle arabayı yıkamak

not :alıntıdır

Bu konuda tavsiyem bilmediğiniz yerde araç yikatmamaniz ya da kendi aracınızı kendiniz yikamaniz.

Evet aynen katılıyorum... bu arabamı aldığımdan beri sadece 2 kere yıkamacıda yıkandı... hep kendim yıkıyorum... mikrofiber eldiven aklımda... bir de adam gibi bir araba şampuanı bulup alacağım... ondan sonra değmeyin aracımın keyfine... :)

Evet aynen katılıyorum... bu arabamı aldığımdan beri sadece 2 kere yıkamacıda yıkandı... hep kendim yıkıyorum... mikrofiber eldiven aklımda... bir de adam gibi bir araba şampuanı bulup alacağım... ondan sonra değmeyin aracımın keyfine... :)
Meguiars NXT Generation Car Wash Cilal Ykama ampuan Koruyucu 1893ml. | ampuanlar

Meguiars Wash Mitt Ykama Eldiveni | Bezler Pedler

Microfiber Havlu

abı bu urunlerı gozum kapalı oneırım ılk basta pahalı gbı gorunuyor ama o sampuanı arabayı ılk aldıgımda almıstım bır yıl olucak arabayı alalı hala yarısında haftada ıkı kez aracımı yıkıyorum ve hep kendım yıkadım sımdıye kadar

bez cıft taraflı hem kurulama hemde cıla ıcın kullanılabılıyor ve cok ıyı su emıcılıgı var ve fıyatı ıkı tane fıyatı yanı cok uygun

Biz kostiği iş yerinde testlerde kullanıyoruz. Özellikle alüminyum alaşım ve kaplama üzerinde çok etkisi var. Bu köpük işinden şüphelenmeye başlamıştım,meğerse altında ne yatıyormuş...

Biz kostiği iş yerinde testlerde kullanıyoruz. Özellikle alüminyum alaşım ve kaplama üzerinde çok etkisi var. Bu köpük işinden şüphelenmeye başlamıştım,meğerse altında ne yatıyormuş...

yoksa dostum bır tlye adam nasıl kopuk versın ıscı calıstrsın makına bakımı yapsın elktrık vs gbı olaylar var ;)

Meguiars NXT Generation Car Wash Cilal Ykama ampuan Koruyucu 1893ml. | ampuanlar

Meguiars Wash Mitt Ykama Eldiveni | Bezler Pedler

Microfiber Havlu

abı bu urunlerı gozum kapalı oneırım ılk basta pahalı gbı gorunuyor ama o sampuanı arabayı ılk aldıgımda almıstım bır yıl olucak arabayı alalı hala yarısında haftada ıkı kez aracımı yıkıyorum ve hep kendım yıkadım sımdıye kadar

bez cıft taraflı hem kurulama hemde cıla ıcın kullanılabılıyor ve cok ıyı su emıcılıgı var ve fıyatı ıkı tane fıyatı yanı cok uygun

Hemen değerlendireceğim Burak kardeşim... teşekkür ederim...

araç şanpuanları cok güzel oluyor araca parlakalık kazandırıyor

Sonax ın turuncu renkli konsantre şampuanını da tavsiye ederim.

Geri
Üst Alt