Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Kılcal çizikler ve cam filmi hk.

enginasam

Kayıtlı Üye
Merhabalar ibizamı Kasım ayında aldım.Yıkarken fırça hiç kullanmadım sadece köpük basınçlı su ve özel püsküllü mikrofiber bir bezle yıkıyorum.Kurularken de güderi kullanıyorum bu kılcal çizikler neden oluşmuş olabilir ? Bir çözümü var mı ? Bir de cam filmi yaptırmak istiyorum servis Solar Gard diye bir marka yapıyormuş 600 tl.Kastamonuda 3M 350 ve 550 ye yapıyor.Sizce nerede yaptırmalıyım ?

Kılcal çiziklerin sebebi sadece yıkama değildir. Araç yol alırken üzerindeki toz, havadaki toz ve kum da çiziğe neden olur. Çözümü belli aralıklarla yapılan profesyonel boya bakımı. Birde yeni yüzyılın para tuzağı seramik kaplama olabilir koruma amaçlı. Cam filminde llumar markayı öneriyorlar. İşçilik te önemli, bir araştırın derim.

Merhabalar ibizamı Kasım ayında aldım.Yıkarken fırça hiç kullanmadım sadece köpük basınçlı su ve özel püsküllü mikrofiber bir bezle yıkıyorum.Kurularken de güderi kullanıyorum bu kılcal çizikler neden oluşmuş olabilir ? Bir çözümü var mı ? Bir de cam filmi yaptırmak istiyorum servis Solar Gard diye bir marka yapıyormuş 600 tl.Kastamonuda 3M 350 ve 550 ye yapıyor.Sizce nerede yaptırmalıyım ?
Aracınızı kurularken güderi yerine kaliteli mikrofiber tercih edin. Autoglym markasının '' autogly mikrogrey 20261'' bezini tavsiye ederim. Yalnız sadece sabunla yıkayın bezi deterjan kesinlikle değdirmeyin. Basınçlı suyla kirleri akıtıp, kova yöntemiyle mikrofiber yıkama eldiveni ile aracınızı yıkayın. Yıkarken, kurularken dairesel hareket yerine yatay olarak kurulayın. Dairesel çizikler oluşursa daha rahatsız edecektir. Çok hafif çiziklerden korunmak için seramik koruma yapabilirsiniz.
Cam filminde llumar markasından şaşmayın. Ön camda dahi en açık tonu var fakat gece görüşte hiç kayıp yok çok net. Hatta araca binenler film yok sanıyordu.

Geri
Üst Alt