Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Jsv Karbon Hava Filtresi Taktım Bügün Yok Böyle Bir Ses Tabi Kökleyince.

1.6lardan filtre ile güzel ses çıkabiliyor ancak ben olsam jsw yerine dAHA iyi bir marka tercih ederdim...:eek:key:

Dostum Doğru dedin amma simoto yada aem gibi ürünlere çok para vermeye gerek duymadım maksat kulağım şenlensin..sen açık hava kullanıyomusun.

ben aem kullanıyorum senin kullandığın filtre yağlı tip ve araçlarımızda emişte yağ ile akışmetre sensörünü yağlıyo araçta sıkıntıya yol açıyo kulağım şenlensin derken cebin boşalırsa sıkıntı olur örn: Aem: 70mm filtre 150tl Hava akışmetre: 250tl :)

aldık taktık dostum böyle konuştun daraldım ne yapacağım şimdi söküp atayimmi amman motorumda bi sıkıntı yaşamıyımda...:(

o filtre temizlendikten sonra tutucu özelliğini arttırmak için yağ sürülüyo buda fazla sürülen yağın emiş esnasında filtre borusundaki havayı okuyan sensörün yağlanıp zamanla havayı okuyamaması anlamına geliyo hava akışmetrelerin zaten bi ömrü var bu filtrede yüksek ihtimalle o zamanı düşürür atıyorum 100.000km dayanan bi akışmetre 75000 dayanır diyelim çok net bi rakam verilmez tabi bu filtreyi temizleyenin ve yağlayanın titizliği ile de alakalı bi durum yağ çok kaçarsa o akışmetreyi yağlar yani açıklayıcı olmak gerekirse :eek:key:

açıklayıcı oldun dostum eyvallahta bende bir anda soğudum filitremden özel hava filitresi temizleme setleri var onunlamı temizlemeli birde temizleme işlemini ne kadar sürede uygulamak lazım.çok kullanmıyorum arabayı zaten kapalı garajdan çıkarmıyorum malüm kış şartları.bizim arkadaş balata spreyi ile tamizliyor bu uygulama doğrumudur.

hava temizleme kitleri var onunla temizle karbonlar biraz zor oluyor ama sonuç güzel 5000 km de bir temizlesen olur bende simota karbon var kışın kullanımı zor oluyor
araba ısınmıyor yağmurda falan su çekme ihtimali olabilir

ben aem kullanıyorum senin kullandığın filtre yağlı tip ve araçlarımızda emişte yağ ile akışmetre sensörünü yağlıyo araçta sıkıntıya yol açıyo kulağım şenlensin derken cebin boşalırsa sıkıntı olur örn: Aem: 70mm filtre 150tl Hava akışmetre: 250tl :)

Kutu içi K&N düşünüyordum. Almayayım mı?

Geri
Üst Alt