Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

JB: "Sadece Odaklanmam Lazım.."

YCO

Kayıtlı Üye
jenson-button-face-5.jpg

Jenson Button, kendisinin, iki hafta içinde şampiyonluğunu ilan edeceği yönünde bir rüya görmesine izin vermediğini belirterek, her yarışa ayrı ayrı odaklandığını kaydetti.

Singapur'un ardından Japonya'ya şampiyonluğu neredeyse garantilemiş olarak gitme ihtimali sorulan Button, "Hayır, çünkü bu bir rüya, gerçek değil. Olabilir ancak önümüzdeki her yarışı almak zorundayım" cevabını verdi.

Bununla birlikte şampiyonluğa yakın olduğunu belirten Button, "Elbette, Red Bulllar çok geride, Sebastian 26 puan geriden takip ediyor. Ancak şunu da unutmamak gerekir, Lewis'de olduğu gibi, sezonun bitimine iki yarış kala 17 puanlık avantajı vardı ve 2007'de şampiyon olamadı" dedi.

Button, "Olabilecek çok ihtimal var. Ancak ben yine de olumlu bir ruh hali içinde devam edip her yarışı ayrı ayrı ele almak zorundayım. Önümüzdeki dört yarışın zorluğu beni gerçekten heyecanlandırıyor" diye konuştu.

Takım arkadaşı Rubens Barrichello'nun 14 puan önünde yer alan İngiliz sürücü, "Önümüzdeki pistlerden üçü, hoşlandığım pistler. Gerçek bir zorluk olacak Abu Dabi var. Ancak bu tür yeni pistlerde de yarışmayı sabırsızlıkla bekliyorum" dedi.

Barrichello'nun her yarışta aradaki puan farkını kapatmasıyla ilgili olarak ise, aracın iyi performans gösterdiğini ve sürekli önlerde mücadele ederek sonuca ulaşıbileceğini kaydetti.

TurkiyeF1.com

Geri
Üst Alt