Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

*** jant problemİ tamİr bakim ***

Dayi

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhaba,

*** Aracımda 17" ebatlarında jant mevcuttur. Fakat hastalığa yakalanmışcasına kaplamasında dökülme, deformasyon ve yaralanmalar mevcuttur. :( Mevcut durumun düzeltilmesi adına tamir bakım amaçlı yapılabilecekler husunda sizin tecrübelerinizi ve fikirlerinizi almak istedim.

*** Ayrıca aracımdaki lastik ebatları R17*205*45 tir. Bu ebatlarda spor yay kullanımı hususunda da fikirleriniz almak isterim. Forumda birçok kez yay konusuna temas edilmiş ama bu ebatlarda yay kullanımı hususunu ben göremedim sanırım.:rolleyes:

Teşekkür ederim...

* Jantların durumu ve yay hususunda fikir edinmeniz açısından resimler aşağıya eklenmiştir.

Ekli dosyalar

• 140620111073rcp4.jpg
    140620111073rcp4.jpg
    11.6 KB · Görüntüleme: 71
  • 16032011997rcp3.jpg
    16032011997rcp3.jpg
    15.8 KB · Görüntüleme: 70
  • 200920111174rcp2.jpg
    200920111174rcp2.jpg
    17.1 KB · Görüntüleme: 71
  • 200920111176rcp1.jpg
    200920111176rcp1.jpg
    11.6 KB · Görüntüleme: 70
Orjinal jant olmamasının sonuçları bunlar. Direk kumlama yöntemi ile boyatılabilir 500 600 TL ye temiz işçilikle sağlıklı sonuç alınır...

Orjinal jant olmamasının sonuçları bunlar. Direk kumlama yöntemi ile boyatılabilir 500 600 TL ye temiz işçilikle sağlıklı sonuç alınır...

Aynı zamanda aracında bir kaç gün yatması anlamına geliyor sanırım.:rolleyes: Jantların yüzeyindeki boyamamı kaplamamı acaba? Yapan biryer varmı bildiğiniz.

Boyatıcaksın jantları,orjınal jantın yoksa halı ıle yatıcak araba

boyatmaktan baska caren yok yatcak bırz arac. yay konusundada 50 mm al alcaksan arac o zman guzel dusuyor 3.5 la arkası cok havada kalıyor.

Benim görebildiğim, kaplama nikelaj var, bunlar soyulmuş. Aynı görünüme kavuşturan yerler varmış, gidip görmedim, klasik boyama ile bu efekti vermek zor, jant maliyetine ulaşır.

Benim görebildiğim, kaplama nikelaj var, bunlar soyulmuş. Aynı görünüme kavuşturan yerler varmış, gidip görmedim, klasik boyama ile bu efekti vermek zor, jant maliyetine ulaşır.

Pendik ve Kartal sanayiinde baya bakındım, malesefki bu konuya hakim hükmedecek birilerini bulamadım.:( Bende kaplama var gibi düşünüyorum. Ama yukarıda da arkadaşların dediği gibi komple kumlatma yapıp akabinde iyi bir boyayla da bu iş çözümlenebilir kanaatindeyim. Bide yapacak bir yer bulabilsem:confused:

maliyetleri çok iyi bilmiyorum ama kumlama ve boyama 600tl tutuyosa hiç bu işe girme derim.
uzerine biraz daha koyup daha farklı yeni bir jant alabilirsin. elindeki jantlarıda 2. elde değerlendirirsin :eek:key:

kartal sanayı kapısından gırme ılerı gıt gobegın orda jantcı var oraya gıt boyatmak ıstedını sole sana yardımcı olucaklardır.

kartal sanayı kapısından gırme ılerı gıt gobegın orda jantcı var oraya gıt boyatmak ıstedını sole sana yardımcı olucaklardır.

Yusuf Bey,

Yönlendirmelerle tarif ettiğiniz yere gittim sanırım.Fakat bir sonuç alamadım oradan. Tabi aynı yeri konuşuyorsak. Tekrar yolum düştüğünde gene bir bakınırım dediğiniz yere. Fakat Yusuf Ziya Bey in dediğin gibi yüzü astarını geçecek ise, ya hiç yaptırmamalı yada yeni jantlar almaya niyet edip, elimdekileri forumun satış bölümünde bir değerlendirmek lazım. :eek:key:

Geri
Üst Alt