Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Jant & Lastik

fatihcakir54

Kayıtlı Üye
2007 leon sport modeli aracimda 225 45 r17 lastik var.. Ebat büyüterek 235 45 r17 veya 245 45 r17 kullanmayı düşünüyorum daha önceden aracında bu ebatları kullanan veya deneyen oldumu? Lastiklerin sürtmesi vb. (yakıt ve uğultu hariç) sıkıntıyla karşılaşır miyim ?

Öncelikle ilgilendiğiniz için Teşekkür ederim fakat orda lastiğin janta takılıp takilmayacagi hakkında bilgi veriyor.. ben araca 5 kişi binildiginde veya direksiyon Tam tur yapıldığında söz konusu ebatlarin sürtüp surtmeyecegini lastik ebatinin camurluk iç kısımlarına sigip sigmayacagini merak ediyorum...

Öncelikle ilgilendiğiniz için Teşekkür ederim fakat orda lastiğin janta takılıp takilmayacagi hakkında bilgi veriyor.. ben araca 5 kişi binildiginde veya direksiyon Tam tur yapıldığında söz konusu ebatlarin sürtüp surtmeyecegini lastik ebatinin camurluk iç kısımlarına sigip sigmayacagini merak ediyorum...
Fark oranı %3 ü geçmediği için dediğiniz sorunlar ile karşılaşmazsınız.

2007 leon sport modeli aracimda 225 45 r17 lastik var.. Ebat büyüterek 235 45 r17 veya 245 45 r17 kullanmayı düşünüyorum daha önceden aracında bu ebatları kullanan veya deneyen oldumu? Lastiklerin sürtmesi vb. (yakıt ve uğultu hariç) sıkıntıyla karşılaşır miyim ?

Muhtemel araca yüklü binilir ise 245 ebatta sürtme olacaktır
Bunun kontrolünü mevcut lastik eni ile amortisör kısmında olan boşluk ölçülüp 245 yada 235 olan lastik enine göre bakılır
Genelde alt çamurluk kısımları daha dardır

•Sticker isteği için özelden mesaj yazınız

Merhaba grubun lastikçisiyim bahsettiğiniz ebatlarda 235 olanını takarsanız eğer problem olacağını sanmıyorum ama 245 ebatı hem yakıt sarfiyatını arttıracak hemde fazla ses alacaktır içeri çünkü normalde 245 mm bir taban kullanacaksanız yanak olarak 35 gibi bir ölçü kullanmanız gerekirki o da araçta hiç güzel durmaz

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

önden çekişli bir araçta 245 takmak istemenizin bir sebebi var mı? çevremde 500-600 bg arası 3.35 falan kullanan insanlar bile anca o rakamlarda lastikler kullanıyorlar. 245 küçük motorlu bir araç için çok gereksiz yük oluşturur araçta, sürtmese bile. direksiyonunuz çok büyük ihtimalle gereksiz sertleşir, aracın çıkabileceği sınırlar içerisinde de yol tutuşunda çok bir fayda görmezsiniz.

Ölçüm kendim yaptım ancak 235 ucu ucuna geldi gibi fakat yük binince veya lastik takılıp Tam tur direksiyon cevrilince ne olur bilemedim o yüzden deneyen arkadaşlardan yardım almak istedim bu ebati kullanmış arkadaş yokmudur hiç ?

Hocam güç yol tutuşu filan veya direksiyon sertlesmesi önemli değil benim için... şehir içi kullanıyorum aracı orjinali bozmadan daha tok bir görüntü istiyorum...

Geri
Üst Alt