Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

jant+lastik+yay

leonman

Kayıtlı Üye
arkadaşlar jant+lastik+yay olayına girmeye karar verdim.aşağıdaki konular ile ilgili tecrübelerini paylaşacak arkadaşları bekliyorum...

1)17''jant + 3.5 cm yay mı 18''jant + 5 cm yay mı almalıyım ? 18 ve 5 cm yay ile görüntü gerçekten mükemmel ama kullanan arkadaşlar yorum yapabilir mi? sürtme yapıyor mu,konfor ve performans hissedilir derece düşüyor mu ?

2) ofset konusunda hiçbir bilgim yok.ofsetli jant mı kullanmalıyım ofsetsiz mi?

3) 17 ve 18 jantta ET değeri ne olmalı ?

4) son olarak aracın üzerinde orjinal pirelli var ve hiç memnun değilim.kuru zeminde bile biraz yüklensem patinaja kalkıyor,ıslak zeminde zaten resmen dans ediyor.lastik önerilerinizi de bekliyorum.

tüm cvplar için şimdiden çok teşekkür ederim.

Bence 17 inç 3.5 cm lilk taktır hem konforunu kaybetmen spor bir görünüme kavuşursun rahat edersin ama tabiki bence .. eğer görünüm konfordan daha önmli ise senin için 5cm 18 inç de taktırabilirsn ama rahat rahat heryerden geçemicen ay sürtcekmiyim ay vurckmyım altnı die kafanda soru kalmaz benm gbi düşünürsen..bide ofsetsiz normal jant tercih ederim.Lastik önerimde michelin brigstone good year bu 3 orjinal lastklernden birini taktın mı kafan rahat olur

Bence 17 inç 3.5 cm lilk taktır hem konforunu kaybetmen spor bir görünüme kavuşursun rahat edersin ama tabiki bence .. eğer görünüm konfordan daha önmli ise senin için 5cm 18 inç de taktırabilirsn ama rahat rahat heryerden geçemicen ay sürtcekmiyim ay vurckmyım altnı die kafanda soru kalmaz benm gbi düşünürsen..bide ofsetsiz normal jant tercih ederim.Lastik önerimde michelin brigstone good year bu 3 orjinal lastklernden birini taktın mı kafan rahat olur

ok kardeşim tşkr ederm.
diğer arkadaşlardan da yorumları bekliyorum.

18 inc taktır derim, 16-17 pek fark olmadığını taktırınca anlarsın iş işten geçer. Ama hoşuna giden bi jant olur birde büyük gösteren bi modeldir onu bilemem.. Ofsetli düşünme derim, ayrıca ofsetli 35 et nin üstünde zor bulursun. Lastik önerim ise bütçe yeterliyse michelin yok kısıtlıysa lassa impetus yok daha da kısıtlıysa GT Radial yada Kumho. 2 ay kadar önce ben 18 taktım pişman değilim...

18 inc taktır derim, 16-17 pek fark olmadığını taktırınca anlarsın iş işten geçer. Ama hoşuna giden bi jant olur birde büyük gösteren bi modeldir onu bilemem.. Ofsetli düşünme derim, ayrıca ofsetli 35 et nin üstünde zor bulursun. Lastik önerim ise bütçe yeterliyse michelin yok kısıtlıysa lassa impetus yok daha da kısıtlıysa GT Radial yada Kumho. 2 ay kadar önce ben 18 taktım pişman değilim...

cihan mrb,yay var mı aracında ?

+1.. Volkancim üye otolarından benim arabaya bak istersen..jantlar 17 bende..o resimlerde yay yoktu..su an 2,5 cm daha düştü araç..konfor kaybı çok çok az..umarım bir fikir verir..

18 jant+ 5lik yay var bende et 42 bi kere bile jant sürtme yapmadı. Beylikdüzünde oturuorum buranın heryeri kasis sadece aracım kalabalık olduğunda 2-3 kere altını sürttüm. araçta 2 kişiyken capraz geçmeme bile gerek kalmıyo. Konfor konusunda ister istemez düşme oluyor kişiye göre değişir tabi beni çok rahatsız etmiyo yolda giderken arkadakilere baktığımda zıplamalarını görebiliyorum ama

Geri
Üst Alt