Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Jant Konusunda Yardım

Reis

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar P.tesi günü 16 inç S5 jantı aldım. Fakat aracımda istediğim gibi güzel durmadı. Sanki 14 jant gibi durdu aracın üzerinde. Bugün tekrar 17 inç ile değiştirmek için ustama gittim. Usta bana jantları istersen 17 ile değiştirip 225/45/17 lastik ile birlikte takım veririm fakat şuanki aldığın konforu çok ararsın ve bence hiç değiştirme pişman olursun dedi. Bende önceki aracımda 225/40/17 vardı ufak taşı bile hissettiriyordu. Açıkcası bazen pişmanlık duyuyordum ama tip olarak on numara duruyordu. Şuan kararsız kaldım siz ne dersiniz arkadaşlar 205/55/16 takım halinde verip 225/45/17 alayımmı?

Aracın şuanki halini koyuyorum önerilerinizi bakliyorum.IMG_0111.JPG

Ekli dosyalar

• IMG_0111.JPG
    IMG_0111.JPG
    616.8 KB · Görüntüleme: 16
16" kadar konforlu olmasa bile 17" de rahatsız edecek düzeyde olmaz. Haa 18" dersen kesinlikle konfor düşer. Konfor boyutu bu şekilde.

Görsel olarak ise tabiki büyük inch jantlar daha güzel duruyor. Elinde 17" lastik varken 16" jant almasan daha iyi olurdu sanki.

Takas konusuna gelince senin bütçe ve zevkine göre hareket edebilirsin.

• Beğen
Reaksiyonlar: Reis
Üstad öncelikle görüntümü konfor mu bunu açıklığa kavuşturmak gerekir,eğer 16 orjinal jant ebatını kullanacaksınız hiç almasanız jant daha iyi,ama illa s5 jant kullanacağım diyorsanız 17 den aşağı takmayın derim..Hem 17 inch de öyle aman aman konforu bozmuyor..Ben 18 kullanıyorum..

16" kadar konforlu olmasa bile 17" de rahatsız edecek düzeyde olmaz. Haa 18" dersen kesinlikle konfor düşer. Konfor boyutu bu şekilde.

Görsel olarak ise tabiki büyük inch jantlar daha güzel duruyor. Elinde 17" lastik varken 16" jant almasan daha iyi olurdu sanki.

Takas konusuna gelince senin bütçe ve zevkine göre hareket edebilirsin.

Jantları oradan yeni aldım zaten o yüzden değiştirmeden sıkıntı yok. Ayrıca lastikler büyük gözüküyor fakat onlarda 16, 17 değil.

16 kullanırken benimde çok tereddütlerim vardı.şuan 18 kullanıyorum öyle aman aman bi rahatsızlık yok.ki 17 takacaksanız sıkıntı yaşamassınız ve görsel açıdan daha hoş olur..

• Beğen
ben 18 kullanıyorum 3,5 yayla. @Ziya beni aracı test etti ondaki 17 agra. kayıp yok dedi...

• Beğen
Hocam yanlis anlama ama Leon tum ihtisamini kaybederek yandan ayni golf 5 olmus. Benim fikrimi duymak istersen dakika bekleme, degistir derim.

Yanlış anlamayın, yolda görüp de "keşke o janta para vermeyip sac jantla gezseydin be abi!" dediğim, 15 jant takılmış B5 passat gibi duruyor... Doğrudan 17" ye geçiş... Hemen, şimdi! #diren17inch

Bu kadar laftan sonra jantları değiştirmek farz oldu :) Önerileriniz için teşekkürler arkadaşlar

Geri
Üst Alt