Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

jant kaplama

burakkkahraman

Kayıtlı Üye
plastidip denilen ürünü çoğunuz duymuşsunuzdur fakat aklında soru işareti kalan "acaba atar mı" diye düşünen varsa 2 aracımdada uyguladığım bilgileri sizinle paylaşmak isterim.
öncelikle jantlarınızı seviyosanız sadece rengini değiştirmek istiyosanız gayet mantıklı bir çözüm çünkü jant fiyatları biraz maliyetli
ürünün 4lü kolisi yaklaşık 130 lira civarı
4 janta 4 sprey yeter mi ya düşünmeyin ben 2 koli almıştım 2 jant boyadım şuan 3 3.5 sprey dolu o kadar az gidiyo yani
onun dışında atma ya da çıkma sıkıntısı yok ama normal olarak jantı sürtünce o taraftan sökülüyo hemen bagajdan spreyi çıkarıyosunabi 2 fıs eskisi gibi oluyo
ben 2 aracımdada kullandım çok memnunkaldım yapmak isteyen arkadaşlar varsa umarım onların sorularına cevap niteliğinde olmuştur bu yazı
aracın eksikleri var daha 1 2 hafta içindekomple fotoğraflarını atarım saygılar sevgiler..

Dostum emeğine bilgilerine sağlık peki bende yapmak istiyen biri olarak uygulamayı nasıl yapıyorsun ve koli adetinde kaç tane var nerden alabiliriz ?

Bir Amerikan bir de Alman menşeili olan var. Alman menşeili olanı kullanmanızı tavsiye ederim. Arkadaş memnun kalmış ama bir arkadaşım kendi aracına yaptı uzun süre kullanmadan söktü, çok fazla toz toprak çektiğini temizlenmesinin zor olduğunu söyledi.

jant kaplama seti adıyla 4lü koli var ya da tek tek satılıyor 4lü koli yeter artar ama zaten.
veriyoruz siparişi 130 civarı dediğim gibi 3 4 gün içinde geliyo açıyorum koliyi içinde sıkmak için plastik bir tabanca var ister onunla ister onsuz yapabiliriz.
daha sonra sprey lastiğe gelmesin diye koliden plastidipin iskambil kağıdı gibi kartları çıkıyo jant kenarlarına sıkıştırıyoruz onu güzelce daha sonrasında hafif uzaktan spreyi sıkıyoruz bekliyoruz kurumasını dikkat edin ama çok yakından sıkmayın sonrasında akıyo kuruyuncada iz kalır akıntının başka sormak istediğiniz bişey varsa yardımcı olabilirim hocam
link:Jant Folyo 4lü Set / Parlak Siyah
[doublepost=1479980859,1479980621][/doublepost]
Bir Amerikan bir de Alman menşeili olan var. Alman menşeili olanı kullanmanızı tavsiye ederim. Arkadaş memnun kalmış ama bir arkadaşım kendi aracına yaptı uzun süre kullanmadan söktü, çok fazla toz toprak çektiğini temizlenmesinin zor olduğunu söyledi.
bende alman mıydı amerikan mıydı bilmiyorum kutusuna bakarım bakınca yazarım malzeme kauçuk olduğu için tozu toprağı çeker ister istemez ama o kadar abartı olduğunu düşünmüyorum şahsen jant zaten kaplamasızkende balatalardan yağ gelip kirli oluyo 3 4 günde bir benzinliktede olsa 15 dk lık bir araba yıkamayla katlanılabilir bence
ama dediğini gibi firmadan firmaya ya da üretim yerinden dolayı farklılıklar varsa iyi olanı kullanmanız tabiki en mantıklısı
[doublepost=1479985932][/doublepost]bendeki alman üretimi olanmış şimdi bakma fırsatım oldu

Valla bende yapmayı düşünüyorum dışarda sordum 350 lira fiyat çektiler 4janta en mantıklısı kendim yapmam olucak. Benim sorum mat siyah mı yoksa parlak mı önerirsin yada hangisi kullandın sen ?

mat siyah araba matsa bence güzel olur hocam benim biri beyazdı şimdiki kırmızı parlak siyah bence daha güzel öneririm yani spoilerın rengi atmıştı bu akşam onuda boyadım bu hafta ya da haftaya güncel bir fotoğraf paylaşırım usta

Bir de benim çok sevdiğim bir yöntem olan sulu kaplama var. Ancak dayanıklılığı nasıldır sürtmelerde hemen atar mı orasını bilemiyorum. Aklınıza gelecek her türlü malzeme bu yöntemle kaplanıyor. Aslında ben de ayna kapaklarına karbonfiber kaplatmayı düşünüyorum. Oldukça güzel bir işlem. Bir de videosu var buyrun... NOT: Firma ile bağlantım bulunmamaktadır.

Geri
Üst Alt