Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

jant iç kısımda paslanma?

eray33

Kayıtlı Üye
aracım leon 2013 model ocakta aldım sıfır km. ancak jant iç kısımlarında resimlerdeki gibi paslanma? benzeri lekelenmeler oluştu? böyle birşey başına gelen var mı nasıl geçirilir bunlar??fotoğraf 1.JPGfotoğraf 2.JPG fotoğraf 3.JPGfotoğraf 4.JPG

bir de bazı resimlerde görüldüğü üzere bijonlarda beyazlama var oksitlenme gibi??

araç nasılsa garanti kapsamındadır, servise bir gösterin, sorun tespit edilirse garantiden değişirler, normal denirse jantları söktürüp antipas bir malzeme ile temizletin.

araç aşındırıcı falan falan içeren bir ortamda bulundu mu? ya da bel altına kadar falan suya girdi mi? kolay kolay paslanmaz oralar, kaliperler de fazla siyah görünüyor sanki

kaliperlere normal demişlerdi daha önce sormuştum, balata tozundan oluyor dedi..
yok hayır aşındırıcı içeren bi ortam, suya girme fln olmadı hiç.

etrafta ki araçlarda çok görüyorum bu olayı. ama nedendir ve nasıl geçer bilemicem...

Disklerdeki paslanmalar normal. Neticede döküm malzeme. Jantlardaki paslar disklerden gelen tozların yapışması ile olumuş. Aracı pek sık yıkamıyorsunuz sanırım. Bijonlardaki oksitler ise etraftan gelen kirlerden vs sanırım. Yalnız bir şey soracağım fotolardaki bijon kapakları plastik oksit derken plastiğe yapışan oksitlerimi söylüyorsunuz yoksa plastiği sökerek bijonun kendisine mi baktınız. Çözüm olarak jantlar yıkamada çıkar. Bijonlar gordüğüm lekeler ise yine yıkamada çıkar. Disklerin balata ile temas eden kısmına bir şey yapamazsınız. Oradaki paslar fren yapınca zaten temizlenecektir. Balata değmeyen kısımları boyatabilirsiniz. Ancak bu paslar her araçta olur. Servis buna bir şey yapmayacaktır. Kullanım ve malzeme ömrü açısından pasların menfi etkisi yoktur durum sadece kozmetikdir.
Saygılar.

aracım leon 2013 model ocakta aldım sıfır km. ancak jant iç kısımlarında resimlerdeki gibi paslanma? benzeri lekelenmeler oluştu? böyle birşey başına gelen var mı nasıl geçirilir bunlar??Ekli dosyayı görüntüle 5771Ekli dosyayı görüntüle 5772 Ekli dosyayı görüntüle 5773Ekli dosyayı görüntüle 5774

Geçmiş olsun kardeşim... ben de geçen sene mayıs ta aldım aracımı... ancak benim aracımda böyle bir sorun yok... hatta hala 0 mış gibi parlıyor gerek jantın iç kısımları gerek disk gerek se kaliperler hala pırıl pırıl... bir ihtimal senin yıkamacıdan ve kullandığı malzemelerden kaynaklanıyor olabilir çünkü bu kadar kısa bir sürede bu hale galmez bence... bir de bak bakalım... aracın boyasında matlaşma var mı? eğer böyle bir durum var sa hemen yıkamacını değiştir derim... serviste de bununla ilgili bir değişim ya da işlem yapmazlar...

disk ısındığından dolayı boyalar yanıyor döküm olduğu içinde paslanıyor o normal

Arkadaşlar sıkıntı yapacak bir durum değil. Aracınız yağmur veya herhangi bir ıslanma sonrası 1-2 gün kullanılmamış olabilir mi? Ben 1 gün kullanmazsam bile oluyor. Kullandıkça yani balata ile temas ettikçe silinip gidiyor paslar.

Geri
Üst Alt