Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

jant hakkında acil

hasburcan

Kayıtlı Üye
Seat ibiza 2011 1,4 85bg referance paket sahibiyim .. bilindiği gibi 14'' jant var kapaklı .. ve ben jant alıcağım tıpkı ibiza bocanegra orjinal jantı gibi (galiiba 17'') ama janlar hakkında bijon ayarları vs hiç bir bilgim yok .. nasıl olur? arabanın çekişi azalır, yakıt tüketimi artar,yol tutuşu azalır diyolar ?

5x100 bijon aralığın..ayrıca hiç gerek yok diyorum..sonuçta 1.4 atmosferik motor var..çok canını sıkar özellikle tüketim

5x100 bijon aralığın..ayrıca hiç gerek yok diyorum..sonuçta 1.4 atmosferik motor var..çok canını sıkar özellikle tüketim
atmosferik motor derken ? ve yakıt tüketiminde yaklaşık nekadar artış olur ? aracın yürüyen aksamında veya başka yerinde sıkıntı çıkarmı ? lastik jantlar değişince garanti kapsamından çıkıyormuş doğrumu ?
Teşekkürler

turbo beslemesi olmayan motor demek istiyorum..yakıt tüketiminde 100kmde 1 litre oynar en azından..konfor kaybın olur sonuçta 35 yanaklı lastiğin olucak..balon yapma riskin artacak jant yamultma riskin artacak..evet garanti kapsamından çıkar komple ama servisle aranı iyi tut veya değiştir orjinalleri tak servise gittiğinde sorun olmaz..

eğer 14''den yüksek jant takamıyacaksam hiç takmam jant kapaklı dursun.. yani bu arabanın kaderi 14'' jantmı ?

eğer hızlanma yakıt tüketimi konfor önemsiz diyorsan 17 takabilirsin engel yok..istersen gidip 18 bile takabilirsin..karar senin

Bijon aralıkları aynıdır..
ET değerin artar..
Yakıtın Artar..
Hızlanman Yavaşlar..
Yol tutuşun artar.. :eek:key:

eğer hızlanma yakıt tüketimi konfor önemsiz diyorsan 17 takabilirsin engel yok..istersen gidip 18 bile takabilirsin..karar senin
yakıt tüketim konfor için geçen sene bütçemin yettiği kadarıyla ibiza aldım .. önemsiz olsaydı ayağımı yerden kesecek araç alırdım :) cevaplarınız için teşekkürler .. galiba taktımıyacağım (arabam gözümden çok düştü :):eek:)benim bu araba hakkında çok güzel düşüncelerim vardı

yakıt tüketim konfor için geçen sene bütçemin yettiği kadarıyla ibiza aldım .. önemsiz olsaydı ayağımı yerden kesecek araç alırdım :) cevaplarınız için teşekkürler .. galiba taktımıyacağım (arabam gözümden çok düştü :):eek:)benim bu araba hakkında çok güzel düşüncelerim vardı

konyada oturuyosun sonuçta düz ova o kadar etkilemez..eğer görüntü istiyorsan taktırabilirsin :) gözünden çok düşmesin araç şükretmek lazım :) güle güle kullan arabanı güzel düşüncelerin olsun ve gerçekleştir derim kardeşim :)

aracın yürüyen aksamında bişey olurmu ? et değeri artınca zararlı bişey olurmu ? ayrıca geçenlerde köye gittim tam depo ile (250tlye doldu) 1100 km yol yaptı jantları değiştirince bu kaç olur .. hızlanma yavaşlar diyorsunuz aşırı bir yavaşlıkmı acaba ? (ayrıca fren mesafesinde bi sıkıntı olurmu )

Geri
Üst Alt