Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Jant fiyatı ve garanti kapsamı

Konu, 'Leon 1P1 (2009+Makyajlı)' kısmında YEKTA tarafından paylaşıldı.

1. YEKTA

YEKTA SCW Üyesi

6.736
    2.404
    113
    arkadaşlar mevcut 2011 standart jantları satıp başka bir jant takıcam

1-) benim jantları kaça vereyim kaç lira eder ?

2-) jantları değiştirip başka jant taktığımda garanti konusunda sıkıntı yaratırlarmı garanti yandı yan battı çamura yattı v.s ?

teşekkürler

2. aybarsdnr

aybarsdnr SCW Üyesi

2.684
    58
    48
    servistekilerle aranız iyiyse pek bi sıkıntı olmaz.Fakat ,amortisörünüzde bir sorun olsa mesela,normal şartlarda aracın orjinalini bozduğunuz için garantiniz delinir...
    orjinal jantlara pek bi para vermezler o yüzden köşede saklamanız daha mantıklı olur

3. kamikaze

kamikaze SCW Üyesi

1.910
    251
    83
    Kitapçıkta yazan ebat dışı jantlarda, amortisör-rot vs. arıza yaparsa, sıkıntı olur, gerçi standart versiyon da kalsa amortisör garantisinde burun kıvıracaklar.

4. YEKTA

YEKTA SCW Üyesi

6.736
    2.404
    113
    Artı garanti almıştım orjinal ebat takıcam jantları sonuçta adamlarda onlarca mühendis hesap kitap öle takıyorlar bu jantları büyük jant saplantım yok ama her kes ile aynı jantta hoşuma gitmiyor 2 takım mevcut jantım var birini takıcam bakalım da garantiyi yarın sorucam arayıp

5. PATRON

PATRON
    Administrator

10.661
    2.360
    113
    500 TL eder jantın ben 350 TL'ye 2008 leon jantını sattım geçen ay. Ayrıca belirtilen ebat dışında jant takarsanız aracınızın şanzımanı bozulduğunu varsay onu bile garantiye sokmaz..

6. YCO

YCO SCW Üyesi

22.341
    79
    48
    bence orjinal jantları satmayın..
    taban genişliği orjinal ebattan büyük olduğu zaman başta şanzuman, direksiyon kutusu vs. garanti dışına çıkar ama servisten garanti işlemleri öncesinde standarta çevirirseniz problem olmaz..bunun yanında jantla sadece yürüyen vs. garanti dışına çıkar eğer damga yerse araba o da..onun dışında elektronik vs. sıkıntılarında garanti aynen devam eder..

7. mete

mete SCW Üyesi

402
    29
    28
    orjinalleri kışın kullanın, büyük jantıda yazın en mantıklısı, böylece çok para verip alınan büyük jant-lastiklerin ömrü artar, orjinal jantlarada sonra kışlık lastik takılabilir:eek:key:

Bunu beğendi. erenyildz bunu beğendi.
  8. PATRON

PATRON
    Administrator

10.661
    2.360
    113
    ben öyle yapıyorum mesela :)

9. LeonRider

LeonRider SCW Üyesi

1.950
    745
    113
    orjinal jantlar pek para etmediği için en mantıklısı kenara koymak yada kışlık kullanmak 18jant birçok arkadaş kullanıyo sıkıntı çeken görmedim desem yeridir ama illa küçük olsun dersen en az 17 ollmalı...

10. fnasif

fnasif SCW Üyesi

5.483
    284
    83
    aracın orjinali dışında kişiselleştirdiğin her ayrıntıda, ona bağlı her etken garanti kapsamı dışında kalır. en iyisi garanti dışına çıkana kadar hiç bir şey yapmadan binmeye devam etmek.

Sayfayı Paylaş