Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

işte esp siz bi araba!

Can tartışılan nokta söylediğin nokta değil ki ayrıca..
ESP'nin ihtiyaç duyulmayacağı ya da gerekli bi durumda ESP'nin yaptığı şeyi sürücü de yapabilir..başlık bu..ancak yapamaz..
Merc' ve BMW'da yıllardır pre-safe uygulanıyo kemerler sıkılaşıyo koltuklar dikleşiyo vs. biz burda ESP'nin gerekliliğini tartışıyoruz düşün.. ;)

Yawru sen ya benım mesajımı bastan sonda okumadın yada anlamak ıstemıyosun,bu bıtmek tukenmek bılmeyen Esp konuları ve tartısmalar nedır dıye yazdım onu,esp ıstedıgını yapsın etsın bu kadar tastısmasının surebılcegı b konumudur bu yanı :)
bende yenı konu acıcam yagmur sensoru gereklı mı degıl mı dıye bakalım b kac hafta dewam edıcek :) neyse sıze kolay gele esp ıle ısıme gelmezse konular yazmam,cızmem,okumam dımı,nıye kastıysam bu kadar :)

yavru yağmur sensörü hayat kurtarabilse konu aç ama mesela airbag'e gerek var mı diye açabilirsin..bakalım kaç kişi gerek yok diyecek..kimse hava yastıksız arabaya binmek istemez..velakin ömrü hayatı boyunca bi defa bile kullanılmayabilir bi arabada hava yastığı..demek istediğim mantık bu ESP ne 1 defalık kullanımı olan bişi ne de zararı olan bişi..aslında bunun tartışmaya ya da yoruma açık bi tarafı yok..
detaylı bilgi almak isteyenler özellikle Avrupa ülkelerinde yapılan trafik kazaları ve sebepleri hakkında araştırma raporlarını okuyabilirler..teknoloji liderleri gereksiz bulsa bu sistemin gelişimine bu kadar para harcamazdı..

;)

yiğit o 1 defalık kullanıma sen düşersin ben düşmem aramızdaki fark bu. ben kendime güveniyorum ve olmazsa olmaz demiyorum. boşuna konuyu uzatma istersen.

ayrıca emniyet kemeri olmadığı sürece hava yastıklarıda yarardan çok zarar verir. buda hem bizim tecrübemiz ile sabit (kardeşim golfle kaza yaptığında kemer takılı olmadığı için hava yastığının etkisi ile başını orta dikiz aynanın köşesine vurarak yardı 11 dikiş atıldı. kemer takılı olsaydı sıyrıksız çıkardı) hemde bilimsel olarak kanıtlanmış ve aracının kitapçığındada yazan bir şey.

unutma hiç bir güvenlik önlemi tek başına yeterli değil. herşeyden önce sen kurallara uy en önemlisi hiç bir esp yada airbag in sana veremeyecei güvenliği kurallara uymak verir.

ESP'nin emniyet kemerii hava yastığı gibi güvenlik ekipmanlarının arasında bulunması gerek bi güvenlik sistemi olduğu neden tartışılır bile anlamıyorum..

ben de güvenirim sürücülüğüme ama ESP lüzümsuz demiyorum..
bunun sürücülük yetenekleğiyle falan alakasız yok..aracın yol aldığı çevre kontrollü bi ortam değil..pist olsa evet bence de gereksiz ve ben de istemezdim..

uzatmıyorum ki konuyu kardeşim..
ESP'yi ben bulmadım Volvo'da ya da Merc'te hissem yok..
ancak Volvo artık araçlarına kör nokta uyarıcı sensör koymaya başladı biz burda ESP gerekli mi diyoruz..bana ilginç gelen nokta bu..daha doğrusu üzücü..

öyle olsun kardeşim..
tekrar söylüyorum Allah sana ESP'nin ekskliğini hiç bi zaman hissetirmesin.. ;)

ya walla buzaman kadar esp lı arabya bınmedım allah eskıklıgını falan da hıssetırıyo bana:)keske acılan konuları kendımız kımse yorum yapdan kıtleyebılsek ya.haha ne gıcık olur herkezın solucuklerı patlar haha

Sadece hayat kurtarabilmesi gözüyle bakılıyosa olaylara, emniyet kemeri takmadığı için hayatı kurtulan binlerce insan var.
Not: Bu geceki ana haber bülteninde haliçteki gizli buzlanmada kaza yapan araçları gösteriyolardı. BMW 5 kasasından, Renault Kangoo'suna kadar birbirine girmiş. ESP'ninde yetersiz olduğu durumlar var. İlk önce lastiklerle, yol arasında sürtünme olacakki, ESP işini yapabilsin. ESP istediği kadar aracı dengelemeye çalışsın. Lastik yolu tutmadıktan sonra..

Geri
Üst Alt