Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

istanbul Trafiğindeki dur kalk da en az nasıl yakılır ?

tolgabes64

Kayıtlı Üye
Evet soru üstte. belki çok soru sorduğumu düşünenler olacaktır ama acemiliği atmaya çalışıyorum :) gaza az bassam debriaj küt diye oturuyo gibi oluyor, çok bassam da bağırıyor. bi ikilemde kaldım dur kalklarda anlık tükedim dururken "0.5 l/H" hafif gaz + az debriaj da da 44.9lt/100km den 12lt/100km oranlarına geliyor tabi o arada tekrardan full debriaj + durmuş oluyorum. 1.viteste 1000 devre kadar düştükten sonra debriaj kullanıyorum ama 1.viteste kalktıktan sonra 1200 devirderde gaza basmayıncada saçma sapan pat küt sıçrayıp durma gibi bişeyler oluyor oyüzden gene full debriaj kullanarak boşa alıyorum. yapcak birşey yok :( siz ne yapıyorsunuz özellikle E5 deki trafik anında yukarı yokuş dur kalklarda? aşağı yokuş zaten araç boştayken frenden hafif çekerek öne doğru gidiyorda yukarı yokuş ve düz zeminde ne yapıyosunuz _?

Yokuş,düz,bayıraşağı vs vs kasmıyorum:) bilgisayarın anlık tüketimi zaten acık değil,bence sende kasma İstanbul trafiginde asla ve asla fabrika verileri tutmaz..

ben arayı koruyorum öndeki aracın kıçına girmiyorum ozaman hem araba sallamıyo hemde strese girmiyorsun gerçi önüne bi kaç araba girebiliyo ama olsun :D

aracının kavrama noktasına alışamadın sanırım

bende aynı şekil 2.seferde 2 kat daha fazla mesafe için bekliyorum ama fırsatçılar kaçarmı? arkadan düüüt düüt selektor, sağdanda hemen biri dalıyo zaten birde kavrama noktası işi kalkışta çok büyük sıkıntı oldu bana :S resmen mikronla ayağımı çekiyorum ama araba hareket etmiyo sadece küt diye debriaj sesi geliyo ve devir düşüyo okadar. 2.0 motorda gaza basmadan ufacık debriajdan çeksen kaymak gibi kalkıyo :(

akbil001.jpg

böyle :D

Ekli dosyalar

• akbil001.jpg
    akbil001.jpg
    10.5 KB · Görüntüleme: 9
Hızlı kalkmak problem değilse neredeyse hiç gaz vermeden de debriyajı hafif çekerekte ilerliyor araç. Gaza basmasanda kalkarsın gerçi ama sağlam korna selektör yersin ışıkta falan:)
Ben genelde hafif bir gaz verip devir düşerken çekiyorum debriyajı yokuşlarda da gazı hafif hafif pompalayarak yapıyorum aynısını ne bağırma var ne kütleme ne de 49.9lt/h :D

319 u bilen bilir ona binmemek için araba aldım hertürlü trafiği beklerim :D

e-5 te sabah genelde en sol en sabırlı taraftır gazcılar pek takılmaz orda orayı tavsiye ederim bağlandığım yerden kadiköye kadar aynı kişi arkamdan gelir :D

8senem e-5te 4 senem319da geçti desem :D e5 maltepeden koşuyoluna kadar hangi şerit ilerler ezberledim artık

Geri
Üst Alt