Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

ısıtma bujisi arıza lambası

Konu, 'Teknik Destek' kısmında 18891945 tarafından paylaşıldı.

1. 18891945

18891945 SCW Üyesi

784
    122
    43
    selamlar..bugün aracımda durup dururken ısıtma bujisi ışığı yanıp sönmeye başladı..ne tür bir arıza olabilir?bu şekilde aracı kullanmak ne kadar zararlıdır? bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

2. GRKMSRGL

GRKMSRGL SCW Üyesi

5.241
    306
    83
    ısıtma bujisinin aracın kullanıldıgı yerin mevsimine baglı bir ömrü vardır arıza ısıgı verdiğine göre değiştirmekten başka çare olacagını düşünmüyorum soguk havalarda ısıtma bujisinin diğer adıyla kızdırma bujisinin işlevini tamamlamasını beklemekte fayda var

3. Gilgamesh

Gilgamesh SCW Üyesi

3.579
    8
    38
    Sen frene basarken birisinden rica et stopların yanıyor mu baksın, seatlar kolay kolay ısıtma bujisini patlatmazlar zira ...

4. GRKMSRGL

GRKMSRGL SCW Üyesi

5.241
    306
    83

ısıtma bujisinde sorun olursa stoplar yanmıyormu?

5. Gilgamesh

Gilgamesh SCW Üyesi

3.579
    8
    38
    Maalesef ekranınızda çok fazla arızaları gösterecek arıza göstergesi yok o yüzden bir çok elektrik arızasını ısıtma buji arızası olarak düşündüğümüz lamba yanar.

6. GRKMSRGL

GRKMSRGL SCW Üyesi

5.241
    306
    83
    benim ögrenmek istediğim fren lambaları yanmadıgında ısıtma bujisine benzer bir ışıkmı yanıyor? bahsedilen lamba yanıp yanıp sonüyormuş seatlarda bana denk gelmedi ama fiatlarda ısıtma bujisi arızalıysa o yay şeklindeki sarmal tel şeklindeki turuncu lamba yanıpsönüyor

7. Gilgamesh

Gilgamesh SCW Üyesi

3.579
    8
    38
    Evet stoplar yanmıyorsa o yay şeklinde lamba yanıp sönerek ikaz verir. Büyük olasılıkla fren şalteri arızaladır ya da şanssızlık eseri iki stop ampulü de aynı anda patlamıştır. Isıtma bujilerinin arızalandığını daha hiç görmedim. Yani daha hiç ısıtma bujisi patlamış arızası ile gelen olmadı servise

8. GRKMSRGL

GRKMSRGL SCW Üyesi

5.241
    306
    83
    anladım teşekkürler

9. Gilgamesh

Gilgamesh SCW Üyesi

3.579
    8
    38
    Rica ederim ne demek :)

10. Byefsane

Byefsane SCW Üyesi

3.557
    59
    48
    Sayende bilgi sahibi olduk mert abi teşekkürler:)

Sayfayı Paylaş