Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

ısıtma bujileriiiiiiiii

Konu, 'Cordoba' kısmında quArd tarafından paylaşıldı.

1. quArd

quArd SCW Üyesi

157
    71
    28
    daha yeni merkezi kilit işini halletmişken ortaya birde ısıtma bujilerinin yanıp sönmesi çıktı..
    araştırdım stop lambası ve arkadak bagaj kapağına giren kablodaki kırıkların olabileceğini yazmış arkadaşlar...

dedikleri gibi fren lambalarına baktım kabloyu oynayınca parklarla birlikte yanıp sönmeye başladılar... fren lambaları park lambaları sonra gariptir hepsi birden söndü... (sanırım sigorca cortladı. bakmadım sinirden)

parklar ve farlar kapalıyken arabayı çalıştırdığımda arkada hiç bi ışık yanmıyor frene bassamda
    farları açınca arkadaki ışıklarda yanıyor bu arada halaaa yanıp sönen ısıtma buji uyarısı..
    ne oluyor arabaya arkadaşlar bilgisi olanlardan cvp bekliyorum kafayı yedi araba...
    kurşunmu döktürsem ne yapsam !!!:mad::mad::mad:

2. GeniuS

GeniuS SCW Üyesi

793
    297
    63
    O arkadaki arızayı hallettiginizde sonecek sıkıntı olmayacak

3. quArd

quArd SCW Üyesi

157
    71
    28
    gece gece deli oldum yaaaa inş. dediğin gibidir de elektrikçi yolu göründümü kendimiz halledermiyiz acaba?

4. GeniuS

GeniuS SCW Üyesi

793
    297
    63
    Biraz ilgilisiniz aslında bez bant ve yankeski birde maket bıçağı ile işlemi kendinde yaparsın kırmızı siyah kablo fren kablosu kahverengi sase yani eksi gri Sari ve gri beyaz park lambalarının kablosu aslında yapabilirsin şimdiden kolay gelsin

nqs ve Çöllü bunu beğendi.
  5. quArd

quArd SCW Üyesi

157
    71
    28
    sen yalamış yutmuşsun olayı ya :D
    iş çıkışı ilk işim söylediğim gibi kabloları yenimek olacak kablolar tek tel mi çok telmi ona görede kablomu ayarlayayım bari birde hangi malzemeler lazım olabilir tam olarak
    :)

6. Çöllü

Çöllü FORUMDAN UZAKLAŞTIRILDI SCW Üyesi

4.805
    3.977
    113
    Dursun Usta Piridir tabi de Ezbere Söylemesi benide Şaşırttı çok Önemli bi sıkıntı değil kısa devreyi bulup onu hallettiğinde çözülecektir sorun kolay gelsin:eek:key:

7. quArd

quArd SCW Üyesi

157
    71
    28
    gerekli malzemeleri bilsem önceden hazırlıklı açarım kendim yaparım da ... varmı dostum senin bi bilgin

8. Çöllü

4.805
    3.977
    113
    Kablo Tamiratı yapacaksın Eğer daha evvel yapmadıysan ortalama bi elektirikçi işini görür:eek:key:

9. quArd

quArd SCW Üyesi

157
    71
    28
    elim yatkın yatkın olmasınada orjinalliğini bozmaması açısından kabloların renkleri veya hangi tip kablo (çoklu tel veya tek), yeni kabloyubirleştirrken lehimmi yoksa düz sarmamı ?
    sarmada oksitlenme olur diye biliyorum ama bunlar için sormuştum

10. Çöllü

4.805
    3.977
    113
    Ohohh Sen bu işi havyasına Pastasına lehimine kadar biliyorsan bi üçlü uzatmaya bakar kardeşim.. Yerinde olsam Dursun Ustanın Söylediği kaboların kopmuş olanını keser yeniden Lehimle birleştirir ardındanda izole bantla sarıp tekrar O Bagaj plastiğinin içine sokardım tabi plastikten çıkmıyorsa malzemecilerde öyle ek yerleri için satılan kauçuk malzemelerde var bi hırdavatçıdan temin edebilirsin eğer ek yerinde değilse (ki büyük ihtimalle orda oluyor kırılma) işin daha basit olur:eek:key:

Sayfayı Paylaş