Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Isınma Sorunu.. Fotolarla anlatım Herkeste aynı mı?

mec

Kayıtlı Üye
Mrb arkadaşlar . Kimse çok rahatsız olmuyo ama gaz pedalı üstünden gelen sıcaklığa takmış durumdayım. Daha öncede bunla ilgili konu açmıstım .

http://www.seatclubworld.com/servis...a-isinma-problemi-yasayan-kac-kisi-var-22279/

Servis tüm seatlarda bu şekilde olduğunu söyledi . Bende foto çekip sizle paylaşmak istedim ..

Merak ettiğim herkeste bu plastik aksam aynı mı ve bu sorun varmı?

bu fotoda gösterilen sarı yerde ısınma olan bölge . elle dokunulduğunda hissedilir derecede farkedilir bi sıcaklık. Bilhassa sıcak havalarda ve düşük viteslerde hissedilir sıcaklık oluşuyor ve bence rahatsız eden yer burası.. yukarıda görülen kırmızı işaretli alanda ise iki tane boru var . gecen elimi dokundum nerdeyse elim yanacaktı.Muhtemelen kalorifer borusu .ama uzaktan çok sıcaklık vermiyor . Ben onun o sıcak bölgeye doğru geldiğini düşündüm .

Burda ise yine o sıcak bölge ve asagıda beyaz alanda ise çook hafif bi sıcaklık artışı oluyor. .

Servisin dediği yalıtım yapılabilir. ama fayda ? ben de ev radyatörü arkasına konulan bi tarafı parlak folyolu malzemeden biraz kesip dışardan yapıştırdım sanki faydası oldu. ama içten koymak lazım..
bide orda görülen vida klipsi bi yere tutunmyor yada benim arabada ucu kırılmış_??

Kardesim simdi gordum ayni durum bendede var 2006 leon kulaniyorum bayramda 150 km lik bi yol yaptin tatil amacli ve sah dizimin resmen yandigni hissettim sort varken elimi attim ayni sekil onu daha once bende sordum bi kac kisiye kimi si var dedi kimisi yok dedi ustaya sordum oda aracta yazilim varsa olur normaldir dedi bende kurcalatmadim

Kardesim simdi gordum ayni durum bendede var 2006 leon kulaniyorum bayramda 150 km lik bi yol yaptin tatil amacli ve sah dizimin resmen yandigni hissettim sort varken elimi attim ayni sekil onu daha once bende sordum bi kac kisiye kimi si var dedi kimisi yok dedi ustaya sordum oda aracta yazilim varsa olur normaldir dedi bende kurcalatmadim
bence yazılım la felan alakası yok. şimdi zamanım olmadığından uğraşamıyorum ama çok zor bişey değil ordaki platik kaldırılıp altına ince bi izolasyon malzemesi yeter. ben dışardan koyunca bile oldu. kimse şikayet etmeyince adamlar 2006 dan bu yana bişey yapmamışlar.. bence km artıkca artan bişey gecen yıl 6000 km de ben hiç hissetmemiştim.

diğer tarafta yok .. maalersef sadece söfor tarafında

bu durumda, klimayı soğuk konumda çalıştırın 18-20 lerde sonra kapatın, ve aşağıdana gelen ısınmanın kesildiğini görüceksiniz.

Yeni kasada bu eksik yapılan yalıtımları düzeltmişler hiç bir ısınma olmuyor yeni kasada

bndede aynı sorun var ve dedıgınız gbı ozellıkle kucuk vıteste ve sıkısık trafıkte ınsanı cok rahatsız edıyor bence oraya bır yalıtım yapılabılır ve bence sorunun cozumu bellı once herkeze ornek dılekce ahazırlanıcak ve herkez bu dılekce ornegını dogusa maıl atıcak bnce ondan snra servıslere gerekn yalıytımı yapıcaklar ve sorun hallolucak bence sorunu yasayn herkez bu konuda duyarlı olup ustune gtmelı dıye dusunuyorum bırcok kısıden aynı sıkayet gıdınce mutlaka bıseyler yapılıcaktır

Tatil gereği yaklaşık 850 km yol yaptık ve kesinlikle ısınma falan hissetmedim. 1P kasalara has giderilmesi gereken bir sorun olabilir. Sonuçta sürüş güvenliğini riske sokacak bir durum ve seat konuya bir şekilde müdahale edecektir diye dusunuyorum. Fakat bu 1 kisinin istemesiyle olacak bir şey de değil. Bu da bir gerçek.

Tatil gereği yaklaşık 850 km yol yaptık ve kesinlikle ısınma falan hissetmedim. 1P kasalara has giderilmesi gereken bir sorun olabilir. Sonuçta sürüş güvenliğini riske sokacak bir durum ve seat konuya bir şekilde müdahale edecektir diye dusunuyorum. Fakat bu 1 kisinin istemesiyle olacak bir şey de değil. Bu da bir gerçek.

abı kucuk vıteslerde ve yogun trafıktede deneyebılırmısın ozamn farkı goruceksın hatta ıstersen bellı mesafe ıkıncı vıteste seyret hemen bellı edr kendını motor ısısını bulduktan sonra ;)

Geri
Üst Alt