Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Iphone 6 & 6 Plus Alacakların Dikkatine

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
bu zamanda iphone bi dünya para verene enayi gözüyle bakarım kapitalizm şovundan başka bişey değil,
aynı fiyata 2 tane 64 gb one plus one alırsın, ondan daha iyi bir telefon, parasının hakkını veriyor sonuna kadar,
en iyi fiyat performans telefonu.
kod adı, flagshipkiller :amiral gemisi model telefon katili
Ben kullanmiyorum ama hoş bir tabir kullanmamissiniz.
Kisilerin kendi tercihi ve saygi duymak zorundayiz. Yorum yapalim ama kelimeleri daha düzgün secmeliyiz

Valla arkdaşlar ben 5s kullanıyorum çok da memnunum daha önceleri samsung da kullandım note serisi ve galaxy serisinden ama bence iphone en iyisi bu benim gözlemimden çıkan sonuç. Şimdilik telefonum yeni değiştirme ihtiyacım yok ama olursa 6 alırım. Bu arada düşme testleri vb testleri hikaye hangi telefonu atarsan o şekilde kırılır camı taki gorillaglass kullanılmamşsa apple da gorillaglass kullanmadığna göre kırılması normal. Ama gel gelelim ki kullanım performansı olarak iphone ilk günkü gibi stabil çalışıyor. Parasını da sonuna göre hakettiğini düşünüyorum.

saygım var kullananlara kullanmayın demiyorum zaten,
ondan daha ucuza daha iyisini, verdiğiniz parayı hakeden telefonların olduğunu belirtiyorum, başkalarının cebindeki parayı nereye harcadıkları beni ırgılamaz, isterseniz altın kaplama alın iphonu, isterseniz 4000-5000 lira verin,
kullananlarda farkındadır bir telefon için fazlasını ödediklerinden, bunu bilerek alıyorlar.
parasını haketme konusuna gelince maliyeti en yuksek işçilik masrafları donanımıydı herşeyiyle maksimum 200 dolar.
türkiyede bütün vergiler dahil satış fiyatı 2300-2500 lira arası, parasını hakediyor diyen arkadaşlar tamam kullandığınız ürünü savunuyorsunuz ama daha sağlam savunun, 200 dolar maliyet +400 dolar kar(apple firmasına)+200 dolar vergiler ile bayinin kar markajı olsun 800 dolar, kaç para ödüyorsunuz 2400 lira, siz buna 2000 lira deseniz bile fazla,
ben bunda akıl mantık aramıyorum artık,
neyse kafanızı bulandırmıyayım ne alıyorsanız alın, ben sadece bir ürünü alırken daha bilinçli olmanız için bu kadar detaya indim, elinizin altında internet var cebinizde internet var yarım saat vakit ayırıp alacağınız ürünü araştırın kıyaslayın kulanıcı yorumlarını okuyun sonra alın, kapitalist markalara paranızı kaptırmayın, başkası marka alıyor kullanıyor diye sizde marka alıp kullanma gereği duymayın,
paranız cebinizde kalsın belki bi faydası dokunur. :)

inanmayanlara bakın burdada kanıtı var,

The Wall Street Journal'ın haberine göre iPhone 6'nın üretim maliyet kalemleri şöyle:

Ekran: 45 dolar
Hafıza kartı: 15 dolar
İletişim ekipmanı: 37.5 dolar
Kamera: 11 dolar
İşlemci: 20 dolar
Mekanik parçalar: 30 dolar
Diğer parçalar: 196.1 dolar
İşçilik: 4 dolar
TOPLAM: 200.1 dolar
ABD satış fiyatı: 649 dolar
iPhone6 Plus'ın maliyet dökümü ise şöyle:
Ekran: 52.5 dolar
Kamera: 12.5 dolar
Mekanik parçalar: 35 dolar
Diğer parçalar: 38.6 dolar
İşçilik: 4.5 dolar
TOPLAM: 215.6 dolar
ABD satış fiyatı: 749 dolar

ondan daha ucuza daha iyisini, verdiğiniz parayı hakeden telefonların olduğunu belirtiyorum, başkalarının cebindeki parayı nereye harcadıkları beni ırgılamaz, isterseniz altın kaplama alın iphonu, isterseniz 4000-5000 lira verin,
kullananlarda farkındadır bir telefon için fazlasını ödediklerinden, bunu bilerek alıyorlar.
parasını haketme konusuna gelince maliyeti en yuksek işçilik masrafları donanımıydı herşeyiyle maksimum 200 dolar.
türkiyede bütün vergiler dahil satış fiyatı 2300-2500 lira arası, parasını hakediyor diyen arkadaşlar tamam kullandığınız ürünü savunuyorsunuz ama daha sağlam savunun, 200 dolar maliyet +400 dolar kar(apple firmasına)+200 dolar vergiler ile bayinin kar markajı olsun 800 dolar, kaç para ödüyorsunuz 2400 lira, siz buna 2000 lira deseniz bile fazla,
neyse kafanızı bulandırmıyayım ne alıyorsanız alın, ben sadece bir ürünü alırken daha bilinçli olmanız için bu kadar detaya indim, elinizin altında internet var cebinizde internet var yarım saat vakit ayırıp alacağınız ürünü araştırın kıyaslayın kulanıcı yorumlarını okuyun sonra alın, kapitalist markalara paranızı kaptırmayın, başkası marka alıyor kullanıyor diye sizde marka alıp kullanma gereği duymayın,

The Wall Street Journal'ın haberine göre iPhone 6'nın üretim maliyet kalemleri şöyle:

kardeşim valla yaklaşık yarım sayfa yazı yazdım ama sonra vazgeçtim sana tek diyeceğim sen bu kafayla özel sektörde iş yapamazsın yapıosan da çok değildir mazin tabikide geleceğinde...bu herkes maliına istediği fiyatı ister isteyen alır istemeyen almaz...sana uygun değilse almazsın ki almıosun belliki uyanlarda alıor...2 şey sölicem son olarak 1.si bu telefonun değeri 750 dolar yani amerikalılara göre 750 tl öyle düşün gerisini kendi vatanımızın ekonomik güçszlüğü ve aldığı vergiler oluşturuor...2.si sana güzel haber 4gb ram li asus zenfone 2 gelior fiyat performans tam senlik sen ondan al...iyi geceler

Konuşma şeklin nasıl bi tabir senin ? Kim olaraktan forum üyelerine ENAYİ olarak sesleniyorsun? Burda hiç görmesen
10 apple kullanıcısı görürsün. Önce aynaya bakmalı sonra ortaya laf atmalı.

bu zamanda iphone bi dünya para verene enayi gözüyle bakarım kapitalizm şovundan başka bişey değil,
aynı fiyata 2 tane 64 gb one plus one alırsın, ondan daha iyi bir telefon, parasının hakkını veriyor sonuna kadar,
en iyi fiyat performans telefonu.
kod adı, flagshipkiller :amiral gemisi model telefon katili

sen şu satış takas sitelerindeki one plus+nakit diyen arkadaşmısın ? :)

Klavyede kelimelerimizi bu forma uygun seçelim arkadaşlar.Eğer ticari bir istekle burada yazılıyorsa birdaha buraya lütfen gelmeyin.

yani parçalar maliyeti üzerinden hesap yapmak ne kadar doğru? yaptığım iş gereği bir ürünün müşteriye gelene kadar ki bütüüüüün sürecini detaylıca bilmek durumundayım.

200 dolara mal edilip 650 dolara satılan bir ürün havadan o hale gelmiyor (iphone rakamları üzerinden örnek veriyorum ama bunu dünyadaki ar-ge, know-how, mühendislik ve tasarım gerektiren bütün ürünlere yorunuz lütfen)

ciddi bir tasarım çalışması var, bu insanlar dünyanın en iyileri arasında olaraktan çok yüksek ücretlere çalışıyorlar, o 650 doların içinde bu da var. bu ürünler çok yoğun testlerden geçiyorlar, yüzlerce tester, programcı çalışıyor arkasında, onların ücretleri var, patentler alınıyor, şirketler alınıyor, bunlar zaten çok büyük masraflar

bunların yanı sıra, evet ekran apple a 45 dolar maliyetli ama bütün parçaların bir araya getirilmesi için foxconn da yüzlerce insan çalışıyor, bu ürünler ambalajlanıyor, kargoya veriliyor, gümrüklere giriyor çıkıkıyor, 10larca kere depolardan gemilerden/tırlardan indirilip kaldırılıyor, kalite kontrollerinden geçiyor, yolda bir kısmı telef oluyor, çalınıyor öyle ya da böyle bir şekil satılacağı bayiye ulaşıyor ürünler

bu sürecin tamamındaki bütün işverenler kira/vergi/maaş ödüyor, yatırımlar yapıyorlar ve yaptıkları işten az ya da çok bir kar elde ediyorlar, 650 dolarlık ürünün 450 doları emin olun apple'a (ya da herhangi bir üreticiye) kalmıyor, dünya üzerinde sadece iphone'un Amerika'da tasarlanıp, Çin'de üretilip, Türkiye'de satılması için yüzlerce eve ekmek parası giriyor, bunların hepsi de o cihaza o ülkede belirlenen ücreti ödeyecek insanlar olduğu için

pahalısı ucuzu tartışılır tabii ki ama maliyet hesabı o kadar basit bir iş değildir, lütfen bunları da hesaba katınız.

Benim bir iphone kullanıcısı olarak hangi gözle bakmam gerekir şimdi bana bunu söyleyen arkadaşa...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt