Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

iPhone 4 pilinin katili belli oldu

• Konbuyu başlatan swotr
  • Başlangıç tarihi
benmkınıde jailbreak yapıcaktın noldu

Ben 4'e güncelleme yapayım dedim telefon kitlendi Türkiye'ye gelmeyen sürümü yüklemeye kalkmışım yeni sürümün gelmesini beklemek zorundaymışım 1 aydır telefon serviste yeni güncelleme ne zaman gelecek Türkiye'ye bilen varmı acaba?

Ben 4'e güncelleme yapayım dedim telefon kitlendi Türkiye'ye gelmeyen sürümü yüklemeye kalkmışım yeni sürümün gelmesini beklemek zorundaymışım 1 aydır telefon serviste yeni güncelleme ne zaman gelecek Türkiye'ye bilen varmı acaba?

Cihaz yurtdışı kayıtmımı, jb'limi?

valaha ınsanlar uzun zamandır beklıyorlar ve daha cıkacagı kesın bır tarıh yok.

evet 4G (3G den sonraki asama) yok henüz Türkiye de :)

iphone 4 gsm olarak geçiyor.

Bu arada 4.3 yüklemedim daha ama senelerce iphone kullanan birisi olarak push notifications ile beslenen tüm programlar şarjın tükenmesinde hızlandırıcıdır. Kullanmadığınız programların bildirimlerini kapatarak şarjınızı yükseltebilirsiniz. Şimdiye kadar en çok batarya tüketen program olarak whatsapp programını geçen birşey görmedim. 2 ila 3 saat içinde sıfırlayabiliyor maşallah.

Bu tarz programların bildirimlerini kapasanız da şarjınızı tüketebilirler. Bundan kurtulmak için eğer jb yaptıysanız cydia'dan remove background yükleyerek home tuşuna basılı tutarak(veya sizin seçtiğiniz bir komut ile) multitasking'te bekleyen tüm programları tek seferde kapatabilirsiniz.

Benim yöntemim ise sadece whatsapp'de bildirimleri (push notifications) kapatmak yerine programı kullandıktan sonra remove background yaparak tamamen kapatmak. Bir mesaj geldiğinde yine uyarı verir fakat açık kalmadığı için şarjınızı o kadar tüketmez. Ping olayını incelemedim fakat sanırım mantık aynıdır.

İphone ile ilgili herhangi bir sorunuzda elimden geldiğince cevap vermeye çalışırım.

off-topic : iphone 4'lerde mesajda titreşim yetersiz kaldığı için titreşim süresini uzattım geçen sene. Birkaç yöntem var ama sadece mesajlarda uzatmak için yazılımda olmayan ek bir komut yazılıyor. İsteyen olursa vibrationpatterns dosyasını süresini siz belirlemek üzere düzenleyebilirim.

Kusura bakmayın konu iphone olunca kendimi tutamıyorum :)

whatsapp gercekten tuketıyo ya

o değil de daha önce jb yapmışsındır. cydia'da shsh kaydın da vardır. Daha önceki sürüme dönmeyi deneyin shsh kaydınızı kullanarak. Baseband düşürmeyi başarırsanız yine unlock kullanabilirsiniz. Bunun için mevcut baseband'inize bakın ve google'da o baseband'i düşürmek için yöntem var mı onu araştırın derim.

Siz güncelleme yapmadan önce tinyumbralla ile tss server'a erişecek ve itunes'un basebandinizi yüklemesini önleyecektiniz bu yöntemle. Tabi iphone 4 için konuşuyorum. 3gs kullananlar baseband yükseltmeden firmware güncellemesini redsnow gibi araçlarla yapabiliyorlar. Bunun için de genelde shsh kaydı gerekiyor. Eğer herhangi bir yöntem varsa 1 ay beklemeyin derim. Kayseri'deki iphone servisi bazen arayıp bana soruyor bu tarz şeyleri, yani servis 1 ay bekleyeceğiz dedi diye beklemeyin onlar da herşeyi tam anlamıyla bilmiyorlar ( benim de herşeyi bilmediğim gibi). Basit bir araştırmayla bb düşürmeyi başarabilirsiniz. Ama dediğim gibi bunun için olmazsa olmazlar var. O da olmadı ipad basebandi yükleyerek ultrasnow çalışan bir baseband elde etme ihtimaliniz olabilir. Daha detaylı fikir verebilmem için hangi iphone modeli olduğunu, bb ve hangi sürümde olduğunuzu bilmek iyi olurdu.

unlock için 4.3.1 sürümünü bekleyeceklerini duymuştum ama umarım beklemezler. En son eylül gibi unlock çıkmıştı yanlış hatırlamıyorsam. Kasımda da yeni baseband için çıkacak diye söylüyorlardı. Ama hala çıkmadı varın siz düşünün o 1 ay sonra çıkacakmış söylentisini. Yeni basebandde olanlar kırılabilen ipad basebandini yükleyerek unlock yaptılar. (onu bile yapmadan çok iyi araştırmak gerekir çünkü dönülemeyecek şeyler olabilir. çok iyi araştırın derim. redmondpie ve quickpwn sitelerini tavsiye ederim. Kolay gelsin.

4.3.0 mı bu pil kaliti?

itunese bağlıyım şuanda 4.3.1 var güncellesem mi ? 4.3 den kasıt 4.3.x mi tam olarak öğrenelimde ona göre hareket edelim :)

Geri
Üst Alt