Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

intercooler !!!

can_ozi

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar 2006 ibiza sahibiyim,yaz geldi malum havalar bayağı sıcak,intercooler dan dolayı olduğunu sandığım bi çekiş düşüklüğü yaşıyorum gündüzleri,sizce böyle bişe var mıdır ve intercooler ı soğutma yapmak gerekli midir teşekkürler ...

bence gerekli değil her araç yaz aylarında sıcaklıkla istemesekde çekişde düşüş yaşar ama daha iyi bilen arkadaşlar vardır aramızda

motorun sıcaklığı zaten çok fazla hava sıcaklığının intercooler'ı etkileyeceğini sanmam ama turboya soğuk hava çektirebileceğiniz bir sistem varsa onun faydası olacaktır diye düşünüyorum

bende hiç uğraşmayın derim eğer çok kafanızı takıyorsanız biraz büyük intercool takın hiç ısınmasın o zaman :)

motorun sıcaklığı zaten çok fazla hava sıcaklığının intercooler'ı etkileyeceğini sanmam ama turboya soğuk hava çektirebileceğiniz bir sistem varsa onun faydası olacaktır diye düşünüyorum
bu havalarda enes klimanın bir ucunuda turboyamı verdirsek ne dersin :D

büyük intercoolerdan ziyade orjinalinin hava alışını iyileştirmek daha iyi; mesela FR tampon+ sprey kit..
büyük hacimli intercooler orjinal turboyla-orjinal basıncıyla dolana kadar gecikme meydana gelir..

Geri
Üst Alt