• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

intercooler !!!

can_ozi

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar 2006 ibiza sahibiyim,yaz geldi malum havalar bayağı sıcak,intercooler dan dolayı olduğunu sandığım bi çekiş düşüklüğü yaşıyorum gündüzleri,sizce böyle bişe var mıdır ve intercooler ı soğutma yapmak gerekli midir teşekkürler ...

yalcingedik

Kayıtlı Üye
bence gerekli değil her araç yaz aylarında sıcaklıkla istemesekde çekişde düşüş yaşar ama daha iyi bilen arkadaşlar vardır aramızda

eneserol

Kayıtlı Üye
motorun sıcaklığı zaten çok fazla hava sıcaklığının intercooler'ı etkileyeceğini sanmam ama turboya soğuk hava çektirebileceğiniz bir sistem varsa onun faydası olacaktır diye düşünüyorum

mtahakorkmaz

Kayıtlı Üye
bende hiç uğraşmayın derim eğer çok kafanızı takıyorsanız biraz büyük intercool takın hiç ısınmasın o zaman :)

yalcingedik

Kayıtlı Üye
motorun sıcaklığı zaten çok fazla hava sıcaklığının intercooler'ı etkileyeceğini sanmam ama turboya soğuk hava çektirebileceğiniz bir sistem varsa onun faydası olacaktır diye düşünüyorum
bu havalarda enes klimanın bir ucunuda turboyamı verdirsek ne dersin :D

rallier_61

Kayıtlı Üye
büyük intercoolerdan ziyade orjinalinin hava alışını iyileştirmek daha iyi; mesela FR tampon+ sprey kit..
büyük hacimli intercooler orjinal turboyla-orjinal basıncıyla dolana kadar gecikme meydana gelir..

Üst Alt