Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İntercooler Arıyorum!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
havayı taşıyabilirsin istiyorsan ..reno torosların yada 9 ların karbüratörlü olanların kaputa uzanan cold air intake tarzı boruları ve tampona monte edilen elektrikli süpürge ağzı misali..hava akış sistemleri var..bunu niye yazdım fiyatı uygun olur bunların..bunu uygun bir yere monte edip gelen havayı oraya taşıyabilirsin....herbiri ayrı bir yöntem benim de aklıma gelen bu..
mantıklı ben bunu senle hava filtresi için konusmamıza ragmen unutmuşum abi

burdakı olay hava tasımaktan zıyade soguk havayı cooler a vermek kı zaten o havayı yoneltme ısınde surtunmeden dolayı havanın ısısı zaten degıscek,ordan oraya bsylerle ugrasmaktansa sanayıde cıkmacılardan clıo 1,5 dızel coolerı alıp custom boru yaparak nıhayı mutluluga ulasabıırsınız :)

burdakı olay hava tasımaktan zıyade soguk havayı cooler a vermek kı zaten o havayı yoneltme ısınde surtunmeden dolayı havanın ısısı zaten degıscek,ordan oraya bsylerle ugrasmaktansa sanayıde cıkmacılardan clıo 1,5 dızel coolerı alıp custom boru yaparak nıhayı mutluluga ulasabıırsınız :)

bence var olan cooler ı öne taşısak nasıl olur dik koyunca iki boruda bir tarafta olacak neden cooler değiştiriyoruz masrafa sokma bizi can:) birde lag yapar demişsin o ne demek onu anlamadım ben tam olarak

coolerın hacmı arttıkca turbodan cıkan hava emmeye daha gec gıder bunun sonucunda araba daha gec gaz yemıs olur ısın kabacası.turbo gecıkmesıne denılıyor.kendı coolerını da kullanabılırsın ama yazılım flan oldugu zaman braz daha buygunu kullanmak daha mantıklı,ayrıca gosterdıgım cooler fmıc olarak cupra tampon ıcın gayet uygun

coolerın hacmı arttıkca turbodan cıkan hava emmeye daha gec gıder bunun sonucunda araba daha gec gaz yemıs olur ısın kabacası.turbo gecıkmesıne denılıyor.kendı coolerını da kullanabılırsın ama yazılım flan oldugu zaman braz daha buygunu kullanmak daha mantıklı,ayrıca gosterdıgım cooler fmıc olarak cupra tampon ıcın gayet uygun
ben bu aralar açtıgım hava kanalıyla idare ediyorum ama kapalıyken bi 20bin km yaptım sence bir zararı dokunmuşmudur? bu arada arabayı değiştirmeyi düşünüyorum o yüzden birdaha masrafa girmeyi düşünmüyorum aslında

zararı olmaz zaten ılk olarak sen yazmıstın araba yavasladı dıye,tampondan oldugunu soylemıstım sadece yavaslar sorun olmaz

evt banada mantıklısı bu gelıyor ama en uygun sekılde bu ısten yırtmak ıstıyorum clıo coolerını emınım uygun fyata alırım ama boruları flan benım buccemı bıraz zorlar gıbıme gelıyor.
varol abının soledıgı hava taşıma yontemıde bana mantıklı gelıyor aslında bır yararı olmazmı sence? :S

clıo coolerını cıkmacıda 50 lıraya verıolarmıs hatta utku demıstı ,vorular flan en fazla olsun olsun 100-150 lıra tutsun.toplamda 200-250 lıraya gelır bu ıslem kı faydası yonunde cok da fazla para degıl

üç olayı da düşün
yazılım düşünüyorsan canın dediği çok güzel
yok yazılım yapmacağım dersen görkemin dediği orjinal intercooler'ı taşı yani intercooler'a vareceğin paraya borularını ve monte aparatlarını alırsın..
hepsinden vazgeçersen..coolerın buluğu yerden bir 20 -25 cm hava taşıyacaksın...belki de 15 cm...çok uzatırsan canın dediği olay olur uzayan hava yolunda sürtünmeden dolayı hava ısınır..

üç olayı da düşün
yazılım düşünüyorsan canın dediği çok güzel
yok yazılım yapmacağım dersen görkemin dediği orjinal intercooler'ı taşı yani intercooler'a vareceğin paraya borularını ve monte aparatlarını alırsın..
hepsinden vazgeçersen..coolerın buluğu yerden bir 20 -25 cm hava taşıyacaksın...belki de 15 cm...çok uzatırsan canın dediği olay olur uzayan hava yolunda sürtünmeden dolayı hava ısınır..

Aslinda en mantilklisi bana hava tasimak geliyor abi bır parcayla oraya havayı tasıycam bıde olmadı alttanda delık acarım eskısındende ıyı hava alır :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt