Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İntercooler Arıyorum!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
arkadaşlar hazır konu açılmışken sormak istiyorum 1.4 tsi larda intercooler yok bildiğim kadarıyla taktırsam araca ne gibi faydası veya zararı olur yada olur mu

cooler oldugu yerde kalsın sen dediğimi yap yada sis farının etrafınada delik açabilirsin park sensörü için kullanılan matkap ucuyla orayı delikli yaparsın baktın güzel durmuyor bu sefer kapağı atar 20 TL ye yeni kapak takarsın denemek gerek sis farını sökmekte bir seçenek yada en güzeli benim aklımdan şu geçityor sis farını ve kapagını söküp tamponun oraya denk gelen kısmını da tamamen kesip oraya roccodaki gibi bir ızgara üzerine gündüz farı koymak hem cubuk şeklindeki yatay ızgaradan hava girer hemde yatay şekilde gündüz farı koymuş olursun biraz maliyetli ama emin ol coolerla oynamaktan daha ucuz

arkadaşlar hazır konu açılmışken sormak istiyorum 1.4 tsi larda intercooler yok bildiğim kadarıyla taktırsam araca ne gibi faydası veya zararı olur yada olur mu

stock arabada cooler degıstırmek gıbı bsy gereklı b uygulama degıl.Takabılırsın ama b faydasını gormezsın,sonucta arabada fazla basınc yok onun dısında zaten ufak turbo b de yolunu uzanıp boruların gereksız lag yapmasına neden olmamak lazım

Emme manifoldunuz içerisinde su soğutmalı intercooler var sizin araçta.

cooler oldugu yerde kalsın sen dediğimi yap yada sis farının etrafınada delik açabilirsin park sensörü için kullanılan matkap ucuyla orayı delikli yaparsın baktın güzel durmuyor bu sefer kapağı atar 20 TL ye yeni kapak takarsın denemek gerek sis farını sökmekte bir seçenek yada en güzeli benim aklımdan şu geçityor sis farını ve kapagını söküp tamponun oraya denk gelen kısmını da tamamen kesip oraya roccodaki gibi bir ızgara üzerine gündüz farı koymak hem cubuk şeklindeki yatay ızgaradan hava girer hemde yatay şekilde gündüz farı koymuş olursun biraz maliyetli ama emin ol coolerla oynamaktan daha ucuz

Gorkem gecenkı toplantıda bır arkadasımız bır fıkır verdı bızım cupra tamponun ızgarasında ınterrcoler tarafındakı yerde delıkler yok hatta orda ayrıca bır kapak var o kapagın arkaasında kalıyor hemen hemen ıntercooler oralara delık acıp ıntercoolerın ıyı bır hava almasını saglayablırım fıktırındeyım bak resımde gosterdıgım yer Hatta senın aracındada gosterıyım

sssfr.png

Ordakı kapalı delıklerı acmayı dusnuyorum.

smicif9.jpg

Intercoolerda burda oldugu ıcın hava alabılcegını dusnuyorum

fsfa.png

Buda daha yakın bır acıdan..

yusuf oradan coolera hava gelmiyor arada paravan gibi bir parça var o parçada tamponu tutan vidalardan birini içinde barındırıyor o yüzden oraya ne yaparsan yap hava oradan geçmez malesef

havayı taşıyabilirsin istiyorsan ..reno torosların yada 9 ların karbüratörlü olanların kaputa uzanan cold air intake tarzı boruları ve tampona monte edilen elektrikli süpürge ağzı misali..hava akış sistemleri var..bunu niye yazdım fiyatı uygun olur bunların..bunu uygun bir yere monte edip gelen havayı oraya taşıyabilirsin....herbiri ayrı bir yöntem benim de aklıma gelen bu..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt