Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Inşallah 1.4 TSI LeoN

ben yayı sonradan taktırdım. 6 ay falan yaysız kullandım. yaysızken bahsettiğiniz sertlik yoktu arabamda. bahsettiğiniz sertlik Sport Up modellerde oluyor.

daha sonra 3,5 yaya geçtim. konfor hissedilir şekilde azaldı. tabiki çıldırtacak veya taş düşürtecek şekilde değil ama orjinalden sonra konfor hissedilir şekilde azaldı. ondan sonra 3,5 yay varken 18" janta geçtim. konfor haliyle biraz daha farketti.

sonra 3,5 ları çıkartıp 5 cm yaya geçtim ve 3,5luğun bana göre zaman kaybı olduğuna kanaat getirdim. 3,5 luk yayla arasında hiçbir konfor farkı göremedim. hatta bazı yerlerde 3,5 la sert girdiğim çukurlara daha yumuşak girmeye başladım. ama arabanın dalgalı yolda hoplaması arttı bunun yanında.

en büyük artısı ise yol tutuşu oldu. bana göre 3,5 luk yay ile 5 lik yay arasında yol tutuş açısından oldukça fark var. Leon zaten yol tutuşu iyi bir arabadır 5 ten sonra çok daha iyi oldu. dediğim gibi konfor açısından ben şu an rahatsız değilim ama tabi sürüş alışkanlıklarınız ve fiziki koşullara göre de karar vermelisiniz yay işine

anladım. olmazsa yay işine bir süre sonra girerim çünkü şuan peder beyin 2009 elegant corollasını kullanıyorum ve o aracın konforuna, yumuşak süspansiyonuna bi hayli alıştım.

dostum çok teşekkür ederim, çözdüm olayı:D o zaman fr tamponu diyeceğiz isterken çünkü hava deliği istemiyorum. bakalım yarın bayiye gidip konuşacağım umarım ilgilenirler, iyi bir fiyat verirler de aranıza katılırım. yalnız esp li araç gelmiyor artık diyor mehmet arkadaşımız umarım doğru değildir, keyfim kaçtı vallahi.
umarım bence de doğru değildir çünkü o da leon alırken alman gereken tek opsiyon esp olmalı demişti o da çok istiordu ama alamadı...Ata yok demiş ama bilirsinizki satıcılar elllerindekine göre konuşurlar..elinde yoksa hiç gelmiyecek diye sallamış olabilirler...umarım vardır...

arkadaşlar bugün hayırlısıyla aracımın siparişini verdim. 1.4 tsi + esp seat leon beyaz renk. esp li bulamayacağım diye endişe ediyordum fakat satış temsilcisi arkadaşla aylar önce görüşmüştüm o da sağolsun bulmuş bir tane. şimdi kaldı aksesuarlar. taktırmak istediğim aksesuarlar
+ ön kol dayama
+ leon yazılı kapı eşiği
+ çift egzoz çıkışı
+ fr ön tampon

ayrıca bu göstergelere krom kaplama yapılıyor galiba, yaptıran var mı? nasıl duruyor ??

bir de yayı soracağım arkadaşlar. sizce taktırayım mı orjinal seat yay? bir daha ekstra para vermeyeyim diyorum ama araç çok sertleşek diye de çekiniyorum çok kararsızım yardımcı olun lütfen.

bu arada arkadaşlar arka park sensörü 2 türlü oluyormuş. bir plakalığa takılan iki bildiğimiz tamponun delinerek takıldığı. sizce hangisi daha sağlıklı olur???

tabiki tampon delinerek yapılan sensörden yaptırmalısın.
Krom gösterge kaplaması da cok guzel duruyor tavsiye ederim.

bende göstergelere krom çerçeve yaptırmak istiyorum...çok güzel duruyor...ama fiyat gereksiz pahalı gibime geliyor:(

hmm o zaman tamponu deldirerek taktırayım park sensörlerini. krom gösterge farkı abartı bir şey değildir umarım. yeni araç aldığım için baya indirim yaparlar diye düşünüyorum bakalım.

krom gösterge kaplaması için bir ara ankara doğuşa sorduğumda 200-250 milyonlardan bahsetmişti!...

burda eryada kampanya vardı 80 liraya almıştık Ozan (pascal) a. indirimsiz fiyatıda 120 yada 130 lıra olması lazım.
200 kusur lıra olan paketın ıcerıgı farklı olması lazım.Krom havalandırma cıkısları birde torpıdo açma kolunun krom olması lazım.toplamda 4 parça yani.

Geri
Üst Alt