Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

İngiltere'de sigara almak..

Konu, 'Sohbet' kısmında Floydian tarafından paylaşıldı.

1. Floydian

Floydian SCW Üyesi

1.979
    63
    48
    Arkadaşlar yazdıklarımı biraz önce yaşadım. Sigara almak için yurttan çıktım. Yanımda nakit, kart, ehliyetim ve Üniversite kimliğim vardı. Açık olan Sainsbury's adlı markete girdim. Kuyruğu bekledim ve sıra bana geldiğinde 2 paket Marlboro Light alabilirmiyim diye sordum. Kimlik istediler Üni. kimliğimi verdim. Üstünde doğum tarihim yazmasına rağmen kabul etmediler. (Aynı kimlikle gece klübleri, barlar vs. girebiliyorum). Bende Ehliyetimi verdim bu sefer. Ehliyette sadece doğum yılı yazdığı için onuda kabul etmediler ve bundan daha önce görmediklerini söylediler. Bende Doğum yılıma göre her koşulda +18 olduğumu söyledim. Yine kabul etmediler. Bende İngilizce söylene söylene başka bir market/bakkal a doğru koyuldum. İkici gittiğim markette yine sıraya girdim. Sıra bana geldiğimde yine aynı senaryo yaşandı. Bu sefer yine doğum yılıma göre herhalde +18 olduğumu söyleyince ikna etmeyi başardım.

Bir ülkede sigara almak bile ne kadar zor olabilir? :(

2. YCO

YCO SCW Üyesi

22.341
    79
    48
    TR'de de öyle olması gerekiyodu normalde ama..
    ama işte.. :S :S

3. GÖKHAN33

GÖKHAN33 SCW Üyesi

1.948
    26
    48
    Bizim burda yeterki adam para kazansın yası falan onemlı degıl abıcım....

4. Floydian

Floydian SCW Üyesi

1.979
    63
    48
    Arkadaşlar tabiki dediğiniz gibi olmalı ama kimlik gösteren adamada versinler dimi :)

5. schumi

schumi SCW Üyesi

8.181
    1.217
    113
    Bi ara marketlerin kapılarına 18 yaşından küçüklere satılması yasaktır yazılı stickerlar yapıştırılmıştı..ama sadece yapıştırılmıştı zorunluydu zannedersem uyarı yazısını asmak..sadece asıldı okadar..içerde yine satıyolardı yasak filan dinlemiyolardı...

6. GÖKHAN33

GÖKHAN33 SCW Üyesi

1.948
    26
    48
    dogum yılından hesap yapamıyolarsada onların sorunu ordada şeyini çıkarmıslar yanı....

7. mehmetelt

mehmetelt SCW Üyesi

3.617
    152
    63
    o ne biçim iş ya. peki alamadınmı sigarayı

8. cmi87

cmi87 SCW Üyesi

701
    1
    16
    peki orda marlboro ne kadar dostum bi de onu öğrensek :)

9. Jerky

Jerky SCW Üyesi

3.079
    53
    48
    Olması gerektiği gibi.

10. kurtbil

kurtbil SCW Üyesi

7.712
    650
    113
    Sıgara satma sınırı 18 degılde 20 flanmıymıs yanı ? nasıl sacmalık o oyle,hem kımlıgıne bakıyo hemde satmıo cok ılgınc

Sayfayı Paylaş