Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

ince özellikler, bılınmeyenler

jerax01

Kayıtlı Üye
Arkadaslar,

Yenı leon style paket var bende ledli, bazı aradığım özellikleri bulamıyorum..

1) kapıyı kılıtleyınca (dışarıdan) yan dıkız aynalarının otomatik kapanması,arabayı calıstırınca otomatik açılması.
-- kumandanın kapatma tuşuna uzun basınca bunu yapıyor, başka bir yolu var mı?

2) açık camın otomatik kapanması nasıl?

3) kumandadan kapı açma tuşuna basınca sadece sürücü kapısının açılması, ıkıncı kez basınca dıgerlerının açılması.

4) yağmur sensorunun açılması

5) youtube videolarına görüyorum gündüz farları akarak yanıyor,yanı flaş lı yanıyor(yanıp sonerek), bu nasıl yapılıyor veya standartı bu ıse nasıl kapanıyor?

6) araç hızlandıgında direksiyon sertleşiyor mu?

7) araç hızlandıgında müzik ses artıyor mu?

8) arka plakalık yere kablosuz. Kablosuz geri görüş kamerası koysak ekrana görüntü düşer mı?

9) geri vites takınca eski aracında hem arka silecek 1 tür çalışırdı bunda var mı? Ekranda var ama olmuyor?

10) araç ön far yükseklik yer yok kapatmıslar bu durumda far yükseklik ayarını kendısı otomatik yapıyor degıl mı?

Cevaplar ıcın teşekkürler sımdıden..

Saygılarımla

Sırayla cevaplayalım :)

1- Aynaları kapatmanın iki yolu var. Ya dediğiniz gibi kumandanın kapatma düğmesine basılı tutacaksınız, ya da ayna ayarlama düğmesini kapatma konumuna getireceksiniz. Başka türlü müdahelede bulunamazsınız.
2- Açık camı yine anahtarınızın kilitleme düğmesine basılı tuttuğunuzda kapatabilirsiniz. Aynı şekilde açma düğmesine basarak tüm camlarınızı açabilirsiniz.
3- Bu özelliğin manuel yolu da var. Ancak bilmiyorum. Forumda araştırırsanız mutlaka bulacaksınızdır. Onun dışında servise rica ederseniz halledeceklerdir. Ya da diğer bir yol olarak Vag-Com kablosu edinerek, ya da elinde kablo olan birisinden rica ederek bu özelliği açıp, kapatabilirsiniz.
4- Yağmur sensörünü aktif hale getirmek için silecek kolunu bir tık yukarıda tutmanız yeterlidir.
5- Aslında gündüz farları insan gözüyle sabit yanıyor gibi gözükür. Ancak videoların çekimi sırasındaki fps dediğimiz mevzudan dolayı sanki yanıp sönüyormuş gibi ya da akarak yanıyormuş gibi gözükür. O sırada zaten yanıp sönüyordur ancak insan gözü bunu algılayamaz. Futbol maçlarını izlerken yavaşlatılmış görüntülere dikkat ederseniz ışık parlayıp sönüyormuş gibi gözükür. Bunun sebebi yine aynıdır.
6- Servotronik denilen hem elektrik hem de hidrolik destekli bir direksiyon sistemine sahibiz. Sürüş güvenliğini artırmak için direksiyon hız arttıkça sertleşir.
7- Hızlandıkça müziğin sesinin artmasını ya da aynı kalmasını teybinizin ayarlarından değiştirebilirsiniz.
8- Bildiğim kadarıyla MK3 kasalarda geri görüş kamerası yok. Ama bahsettiğiniz şekilde bir kamera sistemi ne yazık ki VW için mevcut değil.
9- Silecek açık konumdaysa arka sileceğinizin de çalışması lazım. Aksi taktirde silmez.
10- Aracınız ön ve arka takımda bulunan sensörler ile farın yükseklik ayarını kendisi yapıyor. Araç içerisindeki ağırlık, yeri ve hızınız ile farınızın konumu sürekli değişir. Bu sistem de AFS olarak geçer.

Sırayla cevaplayalım :)

1- Aynaları kapatmanın iki yolu var. Ya dediğiniz gibi kumandanın kapatma düğmesine basılı tutacaksınız, ya da ayna ayarlama düğmesini kapatma konumuna getireceksiniz. Başka türlü müdahelede bulunamazsınız.
2- Açık camı yine anahtarınızın kilitleme düğmesine basılı tuttuğunuzda kapatabilirsiniz. Aynı şekilde açma düğmesine basarak tüm camlarınızı açabilirsiniz.
3- Bu özelliğin manuel yolu da var. Ancak bilmiyorum. Forumda araştırırsanız mutlaka bulacaksınızdır. Onun dışında servise rica ederseniz halledeceklerdir. Ya da diğer bir yol olarak Vag-Com kablosu edinerek, ya da elinde kablo olan birisinden rica ederek bu özelliği açıp, kapatabilirsiniz.
4- Yağmur sensörünü aktif hale getirmek için silecek kolunu bir tık yukarıda tutmanız yeterlidir.
5- Aslında gündüz farları insan gözüyle sabit yanıyor gibi gözükür. Ancak videoların çekimi sırasındaki fps dediğimiz mevzudan dolayı sanki yanıp sönüyormuş gibi ya da akarak yanıyormuş gibi gözükür. O sırada zaten yanıp sönüyordur ancak insan gözü bunu algılayamaz. Futbol maçlarını izlerken yavaşlatılmış görüntülere dikkat ederseniz ışık parlayıp sönüyormuş gibi gözükür. Bunun sebebi yine aynıdır.
6- Servotronik denilen hem elektrik hem de hidrolik destekli bir direksiyon sistemine sahibiz. Sürüş güvenliğini artırmak için direksiyon hız arttıkça sertleşir.
7- Hızlandıkça müziğin sesinin artmasını ya da aynı kalmasını teybinizin ayarlarından değiştirebilirsiniz.
8- Bildiğim kadarıyla MK3 kasalarda geri görüş kamerası yok. Ama bahsettiğiniz şekilde bir kamera sistemi ne yazık ki VW için mevcut değil.
9- Silecek açık konumdaysa arka sileceğinizin de çalışması lazım. Aksi taktirde silmez.
10- Aracınız ön ve arka takımda bulunan sensörler ile farın yükseklik ayarını kendisi yapıyor. Araç içerisindeki ağırlık, yeri ve hızınız ile farınızın konumu sürekli değişir. Bu sistem de AFS olarak geçer.

Eline koluna ağzına diline sağlık... ancak bu kadar güzel açıklanabilirdi... teşekkürler kardeşim...

arama kutusuna leonun bilinmeyen özellikleri yazarsanız sorularınızın bir kısmına yardımcı olacaktır orada paylaşmıştım

yeni leon style de afs yok diye biliyorum..yanılıyormuyum? benim aracımda far yükseklik ayar düğmesi var..ordan ayarlıyabiliyorum...belki bahsettiğiniz afs özelliği led paketli araçlarda olabilir.

Merhaba
sitenize yeni üye oldum.Leon 1.2 style led farlı aracım var Öğrenmek istediğim konu, usb den müzik dinlemek istiyorum şarkıları yükledim ancak ekran usb yi görmüyor acaba format mı atmam gerekiyor.Yardımcı olursanız sevinirim.

fat32 olarak formatlamanız lazım, ben 8gb bellek ile denemiştim sorunsuz çalıştı ama sonra 8'lik hafıza kartı takıp usb'ye de navigasyonumu bağladım, sürekli şarjda oluyor bu sayede, bir de torpidodan bile uydu bağlantısı kurabildiği için bağlantı kurmasını beklemeden direkt yola çıkabiliyorum

otomatik far yüksekliği xenonlu araçlarda zorunluydu, görülen o ki ledlerde de zorunlu ya da seat risk almak istememiş ve eklemiş

AFS farklı bir olay, ledlilerde AFS yok ve bütün xenonlularda da yoktur zaten, led çok geniş bir alanı aydınlattığı için gerek olduğunu da düşünmüyorum, yani aracın aydınlatmasından hiç şikayet edecek durumum olmadı ama yoğun kar/yağmurda nasıl olur bilemiyorum sonuçta araç çıktığından beri İstanbul'da ciddi bir yağış yaşanmadı, ama aynı teknolojiyi Audi'nin üst segment araçlarında kullandığını düşünürsek sorun çıkaracağını hiç sanmıyorum

Ha AFS'ye gerek yok ama niye viraj içini aydınlatan sisler kapalı onu gerçekten merak ediyorum, muhtemelen renk bütünlüğünü bozuyor falan diye kaldırmışlardır ama gene de bir opsiyon olarak eklenebilirmiş kanımca

Mrb.
Fat32 ve ntfs olarak formatladım yine de usb görmedi acaba neyi eksik yapıyorum.Yardım edermisiniz.

Geri
Üst Alt