Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Inşallah 1.4 TSI LeoN

guiletta konusuna gelince; guiletta fiyat-performans açısından leon'un eline su dökemez:eek:key:

can arkadaşın tamponu 2009 yılında makyajlanmadan önceki leonların cupra tamponu şuankiler öyle değil...yenileri satıldığı için serviste satılmaz diye düşünüyorum ama emin değilim diğer arkadaşlar daha iyi bilirler...benim bir arkadaşım bundan 2-3 hafta önce 1.4 tsi syle paket aldı ankara ata 'dan 38500+1500(sunroof)=40.000tl ye...hiç indirim yapmamışlar.Ayrıca arkadaşıma sölediklerine göre ellerinde esp'li leon yokmuş bundan sonra da esp li istenemeyecekmiş.bu arada benim aracımda da sunroof var ama hiç sorun yaşamadım ama zaten sunroof u çok kullanan bir insanda değilim

arkadaşlar yarın bayiye gidiyorum lütfen şu tampon konusunda aydınlatın beni. istediğim tampon can arkadaşımızın imzasındaki aracında takılı olan tampon. bu cupra tampon değil mi?
ayrıca sunroof u olan arkadaşlar sunroof nasıl ses falan yapıyor mu? 1500 tl farka değer mi?
bir de arkadaşlar yay düşünüyorum, servisteki orjinal yaylardan. sizce performansı çok etkiler mi bu yay? zannediyorum 3.5 o orj. yaylar. taktırsam üzerindeki orjinal jantlarla pek bir şey fark eder mi sizce ?

Can arkadaşımızın tamponu makyajsız kasanın Cupra tamponu

makyajlı kasalarda Cupra Tamponda bahsedilen 3 delik var diye biliyorum. Fr Tamponlarda ise bahsedilen 3 delik yani hava girişi yok. eğer o delikler olmasın istiyorsanız FR tamponu alacaksınız. Yanlız tekrarlıyorum sizin kasa makyajlı kasa olacağından Can' ın fotosunda ( benim fotomda da) göründüğü gibi olmayacaktır.

eğer bir örnek arıyorsanız Serbay(PATRON) arkadaşımızın arabasının fotolarına bakabilirsiniz.

Sunroof için yine Can arkadaşımız size yardımcı olabilir, onun arabasında var, bende olmadığı için yorum yapamayacağım

yay konusuna gelince bana sorarsanız servisten almanın hiçbir anlamı yok, tabi yine sizin bileceğiniz iş. performans derken sanırım yol tutuş performansından bahsediyorsunuz. 3,5 yay arabanın üzerindeki orj. yaydan biraz daha yol tutuşunu arttırır tabi. ama bunun yanında konfor kaybını da yaşayacağınızı hatırlatırım. Orjinal jantlarla bir süre ben de 3,5 luk yay kullandım ama çok bir şey ifade etmedi bence görüntü olarak.

hayır alper bu linkteki tampon makyajlı kasa yaın senın alacagın 0 leonlara ait olan FR tamponu.Yalnız bu tamponun altının siyah olması tamamen istege baglı.Bu linkteki tamponun orjinalinde tamponun altındaki çıtada tamponla aynı renkte.

evet aynen öyle, boya işlemi yapman gerekmekte, yoksa tamponun altı gövde rengiyle aynı olur

çok teşekkür ederim cevaplarınız için. yardımcı oldu gerçekten. serbay arkadaşımızın fotolarına baktım zannediyorum bana da aynından takacaklar. yalnız o boya işlemi yaptırdı mı yoksa orjinalinden altı siyah mıydı bilmiyorum, onu da sordum kendisine.
ozan bey performanstan kastım araç konforu. siz yayı sonradan mı taktınız yoksa ilk binerken mi? çünkü konfor aman aman fark etmiyorsa binmeden taktırmak isterim. ama leonları hep sert araç olarak biliriz bir de yay ile lüzumsuz yere daha fazla sertleştirmeyelim ama çok fark etmeyecekse taktırmak istiyorum.

aşagı resımdeki makyajlı leonun FR tamponudur.hava girişi yoktur.
faceliftfr.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

bu resımdeki gene FR tampondur ancak aşagı cıtası siyaha boyanmıştır.Hava girişi yoktur.
facelftfrtamponboyal.jpg

aşagıdaki ise makyajlı leonun cupra tamponudur.
faceliftcupra.jpg

benım imzamdaki ise makyaj öncesi kasaya ait cupra tampondur.Yeni tamponlar varken bunu takman saçma olacaktır.Makyajsız leona biniyor gibi olacaksın =) umarım açıklayıcı olmuştur.

aşagı resımdeki makyajlı leonun FR tamponudur.hava girişi yoktur.
faceliftfr.jpg

bu resımdeki gene FR tampondur ancak aşagı cıtası siyaha boyanmıştır.Hava girişi yoktur.
facelftfrtamponboyal.jpg

aşagıdaki ise makyajlı leonun cupra tamponudur.
faceliftcupra.jpg

benım imzamdaki ise makyaj öncesi kasaya ait cupra tampondur.Yeni tamponlar varken bunu takman saçma olacaktır.Makyajsız leona biniyor gibi olacaksın =) umarım açıklayıcı olmuştur.

dostum çok teşekkür ederim, çözdüm olayı:D o zaman fr tamponu diyeceğiz isterken çünkü hava deliği istemiyorum. bakalım yarın bayiye gidip konuşacağım umarım ilgilenirler, iyi bir fiyat verirler de aranıza katılırım. yalnız esp li araç gelmiyor artık diyor mehmet arkadaşımız umarım doğru değildir, keyfim kaçtı vallahi.

çok teşekkür ederim cevaplarınız için. yardımcı oldu gerçekten. serbay arkadaşımızın fotolarına baktım zannediyorum bana da aynından takacaklar. yalnız o boya işlemi yaptırdı mı yoksa orjinalinden altı siyah mıydı bilmiyorum, onu da sordum kendisine.
ozan bey performanstan kastım araç konforu. siz yayı sonradan mı taktınız yoksa ilk binerken mi? çünkü konfor aman aman fark etmiyorsa binmeden taktırmak isterim. ama leonları hep sert araç olarak biliriz bir de yay ile lüzumsuz yere daha fazla sertleştirmeyelim ama çok fark etmeyecekse taktırmak istiyorum.

ben yayı sonradan taktırdım. 6 ay falan yaysız kullandım. yaysızken bahsettiğiniz sertlik yoktu arabamda. bahsettiğiniz sertlik Sport Up modellerde oluyor.

daha sonra 3,5 yaya geçtim. konfor hissedilir şekilde azaldı. tabiki çıldırtacak veya taş düşürtecek şekilde değil ama orjinalden sonra konfor hissedilir şekilde azaldı. ondan sonra 3,5 yay varken 18" janta geçtim. konfor haliyle biraz daha farketti.

sonra 3,5 ları çıkartıp 5 cm yaya geçtim ve 3,5luğun bana göre zaman kaybı olduğuna kanaat getirdim. 3,5 luk yayla arasında hiçbir konfor farkı göremedim. hatta bazı yerlerde 3,5 la sert girdiğim çukurlara daha yumuşak girmeye başladım. ama arabanın dalgalı yolda hoplaması arttı bunun yanında.

en büyük artısı ise yol tutuşu oldu. bana göre 3,5 luk yay ile 5 lik yay arasında yol tutuş açısından oldukça fark var. Leon zaten yol tutuşu iyi bir arabadır 5 ten sonra çok daha iyi oldu. dediğim gibi konfor açısından ben şu an rahatsız değilim ama tabi sürüş alışkanlıklarınız ve fiziki koşullara göre de karar vermelisiniz yay işine

Geri
Üst Alt