İmplantın Ömrü Ne Kadardır? | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye

Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için ANDROİD ve İOS mobil uygulamamız yayına başlamıştır. BURAYA tıklayarak uygulamaya gözatabilirsiniz.

İmplantın Ömrü Ne Kadardır?

Konu, 'Özel Dental Park Ataşehir' kısmında ÖZLEM AKTAŞ tarafından paylaşıldı.

 1. ÖZLEM AKTAŞ

  ÖZLEM AKTAŞ SCW Ladies

  Mesajlar:
  16
  Beğenileri:
  74
  Ödül Puanları:
  13
  Bu soru sorulurken diş implantlarının dişin kökünü taklit eden yapay bir madde olduğu ve doğal dişlere gereken bakımın, implant ve üzerine yapılan proteze de gerektiği unutulmamalıdır. Kaplama, köprü ya da hareketli protezlere genelde 5-10 sene arası ömür biçilir. Bu belirsiz süre içerisinde komşu dokularda değişiklikler meydana gelmekte ve bu değişiklikler genelde hastanın ağız bakımı ile ilgili olmaktadır. İmplant üstü protezlerin de belirli bir ömrü olabilmektedir. Ancak implantın yani diş kökünü taklit eden yapının ömrünün daha uzun olması hedeflenir.
  Kuralına uygun üretilmiş bir implant, deneyimli ve sterilizasyon kurallarına uyan bir hekimce, genel sağlığı yerinde ve kemik boyutları yeterli olan bir hastaya yapıldığında, implantın hastanın bakımıyla orantılı olarak bir ömür boyu sorunsuzca ağızda kalacağı düşünülür. Günlük ağız bakımını ihmal etmeyen, diş hekimi kontrollerine düzenli giden ve sigara vb kötü alışkanlıkları olmayan hastaların diş implantları ve üzerine yapılan protezleri uzun ömürlü olmaktadır.
  Günlük ağız bakımından kasıt ise en az 2 kere diş fırçalama, diş ipi ya da ara yüz fırçalarıyla ara yüz temizliği ve gargara kullanımıdır. Günlük bakıma dikkat edilmezse implantın kaybına kadar gidebilecek tablolar oluşabileceği hastalara ayrıntılı olarak anlatılmalı, bunu sağlayamayacağı düşünülen hastalara gerekirse implant yapmaktan kaçınılmalıdır. Aksi takdirde hasta maddi manevi kayba uğrarken hekimin başarısı da kendisine bağlı olmayan sebeplerle düşecektir.
   
  kirlisakal, dadaş34 ve memet_one bunu beğendi.
 2. kirlisakal

  kirlisakal TEKNİK KOORDİNATÖR

  Mesajlar:
  6.751
  Beğenileri:
  5.677
  Ödül Puanları:
  113
  tşkler
   
  Bunu beğendi. ÖZLEM AKTAŞ bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş