Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

İmplant Nedir?

Konu, 'Özel Dental Park Ataşehir' kısmında ÖZLEM AKTAŞ tarafından paylaşıldı.

1. ÖZLEM AKTAŞ

ÖZLEM AKTAŞ SCW Ladies

16
    74
    13
    İmplant kelime anlamı olarak “ekme, yerleştirme” demektir. Dental implant ise eksik dişleriniz yerine küçük bir operasyonla çene kemiğinize yerleştirilen, kökünüzün yerini tutan bir mini vidayı ifade eder. Bu vida çene kemiğine 3-6 ayda kaynaşır. Bu süre sonunda üzerine kaplama, köprü gibi sabit protezler yapılarak diş eksiklikleri giderilmektedir.
    Diş eksikliği estetik sorunlar yaratmasının yanı sıra çiğneme, sindirim ve konuşma problemleri oluşturan, yeri doldurulmadığında karşısındaki ya da yanındaki dişin de devrilerek kaybedilmesine sebep olabilen bir problemdir. Ayrıca uzun süreli dişsizlik, kulak önünde ağrı ile kendini gösteren eklem problemlerine de sıklıkla yol açmaktadır.
    Dental implantı yerleştirme işlemini çene cerrahı, üzerine yapılacak protezi diş hekimi veya protez uzmanları yapar. Bu iki grup hekim kliniğe başvurduğunuzda sizi birlikte değerlendirir ve en uygun tedavi seçeneğini birlikte belirler.
    Doğru tedaviyi yetkin bir hekime yaptırdığınız ve bakımını ihmal etmediğiniz takdirde dental implant kendi dişiniz gibi görünür, fonksiyon görür ve ömür boyu ağzınızda kalır.

Maviş, murateren, Asb2010 ve 8 kişi daha bunu beğendi.
  2. yeliz

yeliz SCW Ladies

82
    175
    33
    @ÖZLEM AKTAŞ konu ile direkt bir bağlantısı yok ama sponsor temsilcisi olmanız nedeni ile bi soru sormak istedim .. Hastanenizde ortodonti tedavisi uygulanıyor mu ? Uygulanıyorsa sizce 29 yaşındaki bir insanın bu tedaviye başlaması ne kadar mantıklı ? Yaş ilerledikçe yine de iyi bir sonuç alınabilir mi ?

3. dadaş34

dadaş34
    Administrator
    V.İ.P Admin

6.529
    5.831
    113
    bilgilendirme için teşekkürler özlem hanım.

ÖZLEM AKTAŞ ve kirlisakal bunu beğendi.
  4. pilli

pilli SCW Üyesi

982
    1.481
    113
    bilgilendirme için teşekkürler

ÖZLEM AKTAŞ ve kirlisakal bunu beğendi.
  5. kirlisakal

kirlisakal Teknik Koordinatör

5.965
    5.238
    113
    tşkler implant son teknolojı gayet başarılı buluyorum...

Bunu beğendi. ÖZLEM AKTAŞ bunu beğendi.
  6. OMERFARUK

OMERFARUK SCW Üyesi

275
    215
    43
    Pahalı bir tedavi bildiğim kadarıyla:)

7. Lejyoner

Lejyoner
    Administrator

8.974
    6.409
    113
    İşin içinde olan kişi olarak sana cevabı ben vereyim @yeliz Evet uygulanıyor, artık 40 yaşa bile Ortodonrti yapılabiliyor

Gogo, murateren, yeliz ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  8. ÖZLEM AKTAŞ

ÖZLEM AKTAŞ SCW Ladies

16
    74
    13
    @yeliz Hanım Merhaba,
    Ortodonti tedavisinde artık yaş sınırı yok. Doktorlar uygun gördükleri takdirde her yaş için uygulanabiliyor. Bende 29 yasında diş teli kullandım sonuç başarılı :) istediğiniz zaman kliniğimizde uzman kadromuzla size yardımcı olabiliriz.
    [doublepost=1454422040][/doublepost]@OMERFARUK omur boyu kullanacağınız ana dişiniz kadar rahat edebileceğiniz bir tedavi için aslında pahalı değil. alternatif farklı planlama ile ödeme kolaylığı sağlayarak biz hastalarmıza en uygun tedaviyi sunmaya çalışıyoruz.

Son düzenleme: 2 Şubat 2016
    Pasha60, OMERFARUK, memet_one ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  9. yeliz

yeliz SCW Ladies

82
    175
    33
    Cevaplarınız için çok teşekkürler :) Baharda başlamayı düşünüyorum ..Bi diş doktoru 25 yaşından sonra çok başarılı sonuçlar elde edilmeyebilir hatta kötüleşme bile görülebilir demişti .. Aklımın bi yerinde kaldı bu :)

Kırıkkalede'yim. Bunun için Ankara'da da yardım alabileceğimiz hastaneniz var mıdır ?

10. ÖZLEM AKTAŞ

ÖZLEM AKTAŞ SCW Ladies

16
    74
    13
    @yeliz merhaba ne yazık ki Ankara da şubemiz yok . Yardımcı olacağım bir probleminiz olursa lütfen 0216 472 36 39 dan bana ulaşabilirsiniz

Bunu beğendi. yeliz bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş