Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Immobilizer VagCom ile Nasıl Kodlanır?

d_darko

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar. Immobilizer vagcom ile nasıl kodlanır, hangi menüden yapılır, hangi şifre kullanılır bilen var mı acaba? Şuanda bende vcds 908, 912 ve 106 var. Bilen birileri tarif edebilir mi? Internette bazı yerlerde tarif ediliyor aslında ama girilen kodları anlamış değilim. Aracımın kitapçığı içerisinden plastik bir parça çıktı, siyah anahtarlık benzeri. Üzerinde çeşitli kodlar yazıyor. Birisi 17 haneli, birisi 4 haneli, birisi 7 haneli, bir diğeri 5, en son da 2 haneli kodlar yazıyor. 17 ve 7 haneli olanlar hem harf hem rakamlardan oluşuyor. Bunları bilen var mı?

kodlamaktan kastın ne anlamadım ama vag.com un beyındekı ozellıklerı acıp kapamak dısında yazabılme ozellıgı yok.baska b beyın alıp ımmoyu kopyalama ısını vag.comla yapamazsın yanlıs anlamadıysam

Can, ben beyni değiştireceğim de, değiştirince immo yu tanımayacak. O yüzden nasıl kodlanır öğrenmek istiyorum. Yoksa ayrı bir "immobilizer kodlayıcı" mı gerekiyor? Eğer öyle ise işim zor... Bi yardımcı olabilir misin Can?
Mesela şurda birşeyler tarif etmiş: http://www.octavia-vrs.com/cms/content/key-immo-coding

yanlıs anlamadıysam burdakı anahtar ın adaptasyonu arabayla olan.normalde beyın alıp onu kopyalayamazsın o ısı beyın tamırı yapanlar yada tunıng ısı ıle ugrasanlar yapabılıyor.senın ımmo yu yenısıne kopyalıyor

Peki ben kendim bunu yapamaz mıyım acaba? Çok mu zor ki... Bunu bir şekilde halletmem lazım. Peki bunu yetkili serviste yaptırsam(çıkma beyin montajı yaparlar mı bilmiyorum), immo kodlamanın maliyeti nedir?

kendın yapamazsın yanı vag.com kablosu ıle olcak ıs degıl,servıste durum nedır bılmıyorum acıkcası mantıken yapmaları lazım.beyın tamırcısıne flan gıttıgındede ıs tamamen pazarlıga kalmıs adamlar beyıne b lehım atıp su bu yanmıs dıyerek 500 lıra aldıkları bıle oluyor

Bazı anahtarcılar yapabiliyor ama beyni yapabilirler mi bilemiyorum.

yok anahtarla alakalı b durum degıl dogrudan beyın kaynaklı

Immobilizer kodlayan cihazlar var. onlarla yapılır mı acaba?
(Not: Hay ben bu Toledo'nun.... 2 günde 2 sefer yolda kaldım, 2 sefer çekici çağırdım... uzun hikaye)

Geri
Üst Alt