Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

ilginç bir soğuk hava vakası

denizgoktas

Kayıtlı Üye
Sayın arkadaşlarım, abilerim, benim iki gündür başıma garip bişi geliyor. Klima 27/28 derecelerde açık bikaç gündür yani sıcacık araba, zaten hastayız ama arada sırada anlam veremediğim buz gibi bir esinti arabanın içinde oluyor. Dün gece işten dönerken eşim de farketti. Virajlarda sanki içeri giriyor bu hava. Her tarafa elimizi uzattık dön dön bi hal olduk ama hiç biyer belirleyemedik. Öyle bir esinti için arabada kocaman bir delik olması lazım :D Önerileriniz nedir?

polen filtresi kapağı açık olabilir yada kapı lastiklerinizi kontrol etmenizde fayda vardır...

Sayın arkadaşlarım, abilerim, benim iki gündür başıma garip bişi geliyor. Klima 27/28 derecelerde açık bikaç gündür yani sıcacık araba, zaten hastayız ama arada sırada anlam veremediğim buz gibi bir esinti arabanın içinde oluyor. Dün gece işten dönerken eşim de farketti. Virajlarda sanki içeri giriyor bu hava. Her tarafa elimizi uzattık dön dön bi hal olduk ama hiç biyer belirleyemedik. Öyle bir esinti için arabada kocaman bir delik olması lazım :D Önerileriniz nedir?

Deniz benim leondada aynını farkettim derece 23-24 de olunca sıcak esinti arasında serin bir esinti hissediyorsun,25 e alınca kesıyor..25 derecede de Cook sıcak üflüyor..benimde garibime gittı bir çözüm bulursan haberim olsun kardeşim..
Bu arada feridunun dediği gibi kapı lastikleri benimde aklıma geldi kontrolde ettim ancak 2012 model 6 aylık aracın kapı fitillerinin bozulması zor..başka birşey var ama bilemedim...

Araçlarda Klimanın sadece soğutmak amaçlı olduğu ısıtmak için digital bile olsa motor sıcaklığını içeri vermesi söz konusu olduğunu bilmiyordum. zaten 2 yıllık bir şöförüm. Bu durum da araç sıcak bilse olsa 26-27 derece sıcaklığı açtığınızda ve fanı sonlara dayadığınızda motordan aldığı sıcak havanın yeterli olmayacağını söyleyen bir arkadaşım aradı. Mantıklı geldi. Viraj dönerkende lastiklerin dönmesi sonucu içeri motora doğru biraz daha soğuk hava yönlenmesi mümkün. Fan sonda olunca yetişemeyebilir gibi. Zaten AC'yi açık tutmak kışın sadece buharı önlüyor. Ama polen filtresi kapağını birkaç biryerde okudum. ona ve kapı lastiklerini kontol edeyim. sıcaklığı 25 gibi sabitliyip auto modunda kullanmayı denicem. Yarın sanayide dolanırım biraz. Haberdar ederim. Teşekkürler!!!

Araçlarda Klimanın sadece soğutmak amaçlı olduğu ısıtmak için digital bile olsa motor sıcaklığını içeri vermesi söz konusu olduğunu bilmiyordum. zaten 2 yıllık bir şöförüm. Bu durum da araç sıcak bilse olsa 26-27 derece sıcaklığı açtığınızda ve fanı sonlara dayadığınızda motordan aldığı sıcak havanın yeterli olmayacağını söyleyen bir arkadaşım aradı. Mantıklı geldi. Viraj dönerkende lastiklerin dönmesi sonucu içeri motora doğru biraz daha soğuk hava yönlenmesi mümkün. Fan sonda olunca yetişemeyebilir gibi. Zaten AC'yi açık tutmak kışın sadece buharı önlüyor. Ama polen filtresi kapağını birkaç biryerde okudum. ona ve kapı lastiklerini kontol edeyim. sıcaklığı 25 gibi sabitliyip auto modunda kullanmayı denicem. Yarın sanayide dolanırım biraz. Haberdar ederim. Teşekkürler!!!

Kışın Motor sıkcaklığı 90 dereceye ulaştığında "hi" level da klimaya gerek kalmadanda cam buharı giderilebilir fakat bununla alakalı olduğunu düşünmüyorum o olayın ayrıca bende ilk defa duydum ve kendi aracımda daha önce hiç hissetmediğim bir olaydı.. sonucunu merak ediyorum..

Benim bahsettigim olayı bir kere yasadım zaten havalar yeni yeni soğudu..bir kac gun once Ankara'ya gidip geldim gunübirlik..aracın motoru soğukken zaten kalorifer soğuk ufledigi icin bu durumu anlamak pek mümkün degil..atıyorum Ankara'dan Bolu'ya kadar geldim Bolu civarında derece 24de sıcak hava akımının arasında ufaktan serin esinti oldu hava kanallarını kontrol ettim sıcak üflüyor kapı fitilini elimle kontrol ettim esinti yok ki olsa sesde yapar..sonra dereceyi 25 yaptım kesti.sanki kanalda kalan soğuk havayı hava kanalından içeri kaçırmış gibi oldu sonra kesti..onumuz kıs uzun süre gözlemlemek şansım olacak bakalım tekrarlama olacak mı...

bende dün öyle birşey hissettim ama pek önemsememiştim servis zamanım geldi gidince sorarım servise...
ilginç bir olay..

garip bende sadece bende oluyor sanmıştım bendede var o olay

Arada bir ayağıma gelen bir soğukluk oluyor ama pek önemsememiştim...

Geri
Üst Alt