Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İibza sağ arkadan gelen lakırtı sesi hakkında bilgi?

o ses depodan geliyor olmasın bizim depolarda tam dolu civarında sağ arkadan lakıt lakırt diye ses gelir ama yakıt azalınca sesde gider.

amortısor takozu ve burcları falan komple degıstırdık mı ses kesılır herhalde :)

3000 e gelsin kontrol için gidince söylüycem artık bakalım ne diyecekler

hızlı giderken pek gelmiyor o ses ama normal hızda giderken çok hafif bozuk yol olsa bile lakırtı ve lokurtu şeklinde bir ses geliyor aynı şekilde arka sağdan bendeki seste , şimdi o ses için servise gitsem normal o ses deme ihtimali var o zamanda hasta olucam onun için ben bekliyorum ben 3000 de gidince söylüycem bakalım ne diyecekler , açıkçası 4 aylık ve 2500 km de ki bir araçtan böyle sesler geliyorsa eğer bakalım 1 yıl sonra neler gelecek .. 2000 toyotam vardı 230bin km de tık yoktu onda bu böyle orasından burasından ses yapacaksa açıkçası işimiz iş .

O şekilde düşünmeyin, Toyota ses vermez elbet ama ibiza kadar da özelliği yoktur... Onlar ufak şeyler, emin olun sebebini bulunca kesilir... 2000 ibiza'da da epey ses vardı ama parasına göre gayet normal idi ;) Corolla 20 iken ibiza 15.000 TL :)

@4rd4
arkadaşım arka silecek ile ilgili bir sıkıntı yaşamışın bu sesi araştırırken eski konularda gördüm , bu ses oradan da geliyor olabilir çünkü benim araba garajdayken geçende kedi garajdan çıkmak için arabanın arka kısmından cama atlamak istemiş ve sileceğin oralara kayıp basmıştı izleri vardı şimdi ben yine baktım ve silecek kısmından ve bagajın içinde kalan plastik kapak kısmından ses geliyor sanki hafif hafif vurunca pandizot kısmına ,istersen sende bir kontrol et o kısımları

ah be kardeşim işte takıntı oldu bu konuyu görünce zaten aklımdaydı bu ses olayı arkadaşta yazınca iyice takıldım kaldım benim midemi bulandıran konu zaten araç yeni şimdiden bu sesler başlarsa böyle ileride ne yapcağız :) mutlaka toyota 55-60 bin lira ıbıza 35-40 bin diyelim :) bir olmayacak illaki ,ama yarın falan servise gidip bakıtıracağım bakalım ne diyecekler :)) bu konuyu araştırırken ayrıca birde hafif tümsek yerlere biraz hızlı girince ön takımdan sanki bir şey kopacakmış gibi bir seste geliyor onada cupra burcu falan takıp kesiyorlarmış sesi , oda ayrı bir konu :)
O şekilde düşünmeyin, Toyota ses vermez elbet ama ibiza kadar da özelliği yoktur... Onlar ufak şeyler, emin olun sebebini bulunca kesilir... 2000 ibiza'da da epey ses vardı ama parasına göre gayet normal idi ;) Corolla 20 iken ibiza 15.000 TL :)

Geri
Üst Alt